چرا دریافت اطلاعات تخصصی از منابع معتبر مهم است؟

موضوع برنامه‌ امروز در رابطه با اهمیت دریافت اطلاعات تخصصی از منابع معتبر است.

دریافت اطلاعات از منابع معتبر چه اهمیتی دارد؟

امروزه به واسطه وجود شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی هم انجام می‌شود که بسیار سودمند و مفید است، اما اگر از مسیر درستش انجام نشود قطعا می‌تواند مخرب باشد.

چرا باید مطالب مربوط به امور بیمه را از منابع معتبر دنبال کرد؟ زیرا امور بیمه مبحثی حقوقی و دارای قرارداد است.

بسیاری از اوقات ‌مشاهده می‌شود که انتشار اطلاعات مرتبط با امور بیمه، توسط اشخاص یا رسانه‌هایی انجام می‌شود که به همه جزییات حقوقی و قانونی بیمه اشراف یا دقت کافی ندارند. این امر موجب می‌شود که با وجود پرداخت هزینه‌های قابل توجه ، از پوشش مناسبی و کافی برخوردار نشوند.

قبل از هر چیزی باید بدانید در بعضی رشته‌ها می‌بایست فقط و فقط به افرادی مراجعه شود که ضمن داشتن مجوز، تخصص کافی هم در رشته مورد نظر دارند. به این صورت که بتوانند با توجه به شرایط، اطلاعات مناسب در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهند.

اهمیت این موضوع به این دلیل است که برای همه افراد نمی‌شود یک نسخه پیچید.

به طور مثال در رابطه با بیمه ناتوانی جسمی، می‌دانیم که این بیمه به دو دسته (ناتوانی جسمی ناشی از تصادف) accident disability و (ناتوانی جسمی ناشی از بیماری) sickness disability تقسیم می‌شود.

خیلی وقت‌ها دیده شده که افراد accident را با accidental dismemberment اشتباه می‌گیرند. درصورتی که در accidental dismemberment پول به صورت lump-sum دریافت می‌شود.

به چه علت؟

هنگامی که سانحه‌ای منجر به قطع عضو یا از دست دادن کارکرد یک عضو شود، بیمه موظف است مبلغ را به صورت یک‌جا یا lump-sum به بیمه‌گذار پرداخت کند.

به همین علت accidental را نباید با sickness ability یا ناتوانی جسمی که به واسطه بیماری به‌وجود می‌آید اشتباه گرفت.

به همین سادگی می‌بینیم که خیلی اتفاقات مشابه صورت می‌گیرد و بعضاً حتی مشاهده می‌شود در بعضی گروه‌ها adminهای فعال در حوزه بیمه هم اشتباه می‌نویسند.

باید به این موضوع توجه کنیم که موارد حقوقی‌، پزشکی، بیمه، امورمالی، مواردی نیستند که بخواهیم یک نسخه را برای همه، حتی به لحاظ تجربه‌ای که داریم تجویز کنیم. این کار غلط و غیر حرفه‌ای است.

شما هم ممکن است تجربه‌هایی مشابه در این خصوص داشته باشید‌. ممکن است در طی این گونه مشاوره‌ها بعضا یک نفر راضی بوده باشد اما در صورت وقوع اشتباه در صدور بیمه‌نامه، افراد مجبور به پرداخت هزینه‌های بسیار زیادی خواهند شد.

بنابراین بهتر است تمرین کنیم در هر موضوعی ابتدا به فرد متخصص در آن حوزه رجوع کنیم تا بتوانیم زندگی بهتری داشته باشیم. موافقید؟

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ