هزینه‌های سنگین دوران بیماری و ناتوانی

با اینکه سال‌هاست از بیمه می‌نویسیم، اما همچنان فکر می‌کنیم که فراخوان بیمه هرگز تکراری نشده و چاره‌ای ندارد جز اینکه فریاد بزند من ارائه دهنده آرامشی برای فردای شما هستم. این گوشزد آنقدر ادامه خواهد داشت تا روزی هرشخص در خانه اش، چنین قرارداد مهمی را حفظ کرده و به باور دوراندیشی برای فردای بهتر رسیده باشد. 

زندگی امروزی برای همه مردم از هر طبقه اجتماعی ، بسیار شتاب‌زده به نظر می‌رسد. بسیاری از ما حتی فرصت مرور گذشته و برنامه‌ریزی بر اساس تجربه‌هایمان را نداریم. گرچه امروز به ظاهر هوشمندانه و متمدن‌تر به نظر می‌رسیم، اما بسیاری از ما معنای واقعی زندگی را گم کرده‌ایم.

 • بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۳۰ درصد از مرگ و میرهای ناشی از سرطان ریه در کشور کانادا به دلیل مصرف دخانیات است. سیگار، نه تنها احتمال ابتلا به سرطان ریه را افزایش می‌دهد، بلکه سبب ابتلا به سرطان دهان، رحم، کلیه و پانکراس می‌شود. از سوی دیگر، روزانه بیش از ۱۲۰ نفر در جهان، در اثر همنشینی با افراد سیگاری مبتلا به برونشیت مزمن، آمفیزم و سرطان ریه می شوند. آمارها نشان می دهند که قربانیان سرطان‌های سینه، پروستات و روده کـمـتر از تعداد قربانیان سرطان ریه هستند.
 • سرطان دهانه رحم، پس از سرطان سینه، دومین سرطان شایع در بین خانم‌ها در دنیاست و سالانه نیم میلیون نفر به این بیماری مبتلا می‌شوند.
 • سرطان تخمدان، پنجمین سرطان شایع در کشورهای توسعه یافته است و در بیشتر موارد خیلی دیر و زمانی شناسایی می‌شود که بیمار امیدی برای درمان ندارد.
 • بر طبق آمارها، سالانه بیش از ۴ هزار مورد جدید ابتلا به سرطان پانکراس درکانادا گزارش می‌شود و متاسفانه بیش از  ۳۹۰۰ نفر در اثر آن هر سال جان می‌بازند.
 • از هر ۹ زن کانادایی یک نفر در طول زندگی دچار سرطان سینه می‌شود و این آمار، روزبه روز رشد صعودی می‌یابد.
 • برای درک بیشتر و بهتر سرطان کافی است بدانیم که هر ساله بیش از ۱۰ میلیون مورد سرطان در جهان گزارش می‌شود، به عبارتی از هر ۴ نفر  مبتلا به سرطان، یک نفر منجر به فوت می‌شود.

به نظر می‌رسد به موازات رشد انواع بیماری‌ها و کشف درمان‌های جدید آنها، به همان اندازه که باید از بیماری‌های صعب العلاج ترسید، به همان اندازه می‌بایست به درمان آن خوشبین بود. نکته‌ای که در زمان سلامت، توجه به آن ضروری است، آینده‌نگری نسبت به موقعیتی است که شاید هر یک از ما در آن با یکی از بیماری‌های سخت که در صنعت بیمه تا ۳۲ مورد قید شده برخورد نماییم.

در چنین موقعیتی، بسیاری از هزینه‌ها غیر قابل انکار هستند از جمله:

 • داروهایی با قیمت‌های پیش بینی نشده
 • اجاره منزل
 • مورگیجی
 • هزینه‌های رفت و آمد به بیمارستان و گاها پرستار
 • هزینه‌های متعارف منزل
 • پرداخت قبض‌های مختلف
 • و گاها بدهی‌های روی کارت‌های اعتباری

همه و همه از جمله هزینه‌های عادی زندگی هر شخص محسوب می‌شود که شاید رقم آن از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد اما وجود آن انکار ناپذیر است.

قطعا در این راه، بیمه مناسب می‌تواند چاره خوبی باشد و تا زمانی که آثار و علائم بیماری در شخص دیده نشده، می‌توان پیش‌بینی لازم را از نظر مسائل مالی به عمل آورد تا برای درمان، جدا از مشکلات روحی و روانی، دغدغه‌های مالی نداشته باشیم. البته یادآوری می‌کنیم که در زمان سلامتی کامل می‌توان از شانس اخذ بیمه بیماری‌های سخت در این خصوص برخوردار شد.

بیمه بیماری‌های سخت، در اختیار عموم قرار گرفته تا از این فرصت بزرگ استفاده کرده تا بعد از ابتلا به سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان و مواردی دیگر از بیماری‌های سخت که تا امروز تا سقف ۳۲ مورد بیماری از سوی شرکت‌های بیمه، تحت پوشش قرار گرفته است، خود را برای طول دوره بیماری و مداوا از جهت مالی محافظت کنیم. عاقلانه این است که از سلامتی امروزمان استفاده کرده و با توجه به توان مالی‌مان خود را برای روزهای بیماری آماده سازیم.

بیمه بیماری‌های سخت، به صورت دوره‌های ۵ ساله، ۱۰ ساله، ۲۰ ساله و تا سن ۶۵ سالگی و همچنین ۱۰۰ سالگی و حتی با برگشت پول و یا پرداخت کوتاه مدت و بهره‌مندی تمام عمر بدون پرداخت فرد بیمه شده عرضه می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ