بیمه جهت افراد باردار در مسافرت

فرم ساده درخواست بیمه جهت افراد باردار در مسافرت

  • اگر شما خانم باردار هستید و قصد مسافرت در زمان بارداری را دارید، قبل از هر چیز، معمولا 6  هفته پیش از سفر، بویژه اگر قصد سفر هوایی دارید به کلینیک سر پایی بروید و پزشکتان را ببینید، چرا که شما دارای احتمال خطر بیشتر برای شرایط خاص بوده و یا دارای مشکلات ناشی از بیماری می باشید.
  • قوانین پرواز برای زنان باردار را پیش از رزرو کردن بلیط بررسی کنید. در کانادا، خطوط هوایی به شما اجازه پرواز تا 35 امین هفته بارداری را خواهند داد به شرط آنکه شما سلامت بوده و هیچ سابقه زایمان زود هنگام نداشته باشید. قوانین در خارج از کشور متفاوت است و شما ممکن است نیاز به نامه ایی از پزشک تان که وضعیت بارداری شما را توضیح داده است، داشته باشید.
  • یک صندلی کنار راهرو را بگیرید که از جایتان بلند شده، قدم بزنید و مرتبا پاهایتان را در طی پروازهای طولانی مدت بکشید. زنان باردار دارای احتمال بالای لخته شدن خون هستند.
  • برای پیش گیری از بی آبی در نتیجه کمبود رطوبت در طول مدت پرواز، مقدار زیادی آب بنوشید.
  • مطمئن شوید که بیمه درمانی شما با توجه به شرایط مربوط به بارداری، پیش از زایمان، تولد و مراقبت های نوزاد، چه مواردی را پوشش می دهد و محدوده پوشش چیست؟

بیشتر بیمه نامه ها موارد مربوط به بارداری یا بیمارستان برای نوزادان زودرس را پوشش نمی دهند ولی از موارد قابل پوشش در بیمه های مسافرتی می توان اشاره داشت به:

* پرداخت هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور مبدا.

* جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به کشور در صورت بیماری و یا هر گونه حادثه.

* پرداخت هزینه های فوریتی دندانپزشکی.

* سرقت و یا مفقود شدن گذرنامه و خدمات مربوط به تاخیر ورود چمدان و یا تاخیر در پرواز هواپیما.

* بازگرداندن جسد متوفی به کشور مبدا.

* بازگرداندن کودکانی که بدون سرپرست مانده اند.

* آمبولانس و یا هلی کوپتر در صورت وقوع حادثه.

* دارو تا سقف تعیین شده در بیمه نامه.

* فیزیوتراپی.

* پرستار خصوصی.

* آزمایشات پزشکی اضطراری و حتا آزمایشات تصویری نظیر سی تی اسکن در صورت نیاز و تایید شرکت بیمه.

* همچنین در صورت نیاز پس از خروج از بیمارستان بین 2 تا 3 بار مراجعه به پزشک، جهت هر مورد مریضی و یا سانحه قابل مراجعه و پیگیری است و همینطور در صورت مراجعه به پزشک خانوادگی و پرداخت هزینه، از طرف شرکت بیمه قابل پوشش است.

* مراجعه پزشک به منزل بیمار در صورت نیاز جزو خدمات جدید بیمه مسافرتی مربوط به سفر به کشور امریکا می باشد.

شما برای اینکه بتوانید از 100 درصد پوشش بیمه استفاده نمائید حتمن قبل از مراجعه به بیمارستان و یا دکتر و مراکز درمانی سرپایی با شماره تلفنی که در بیمه نامه و یا کارت بیمه نامه مسافرتی جهت مواقع اضطراری درج شده است تماس گرفته شود.

و اما سوالهای مطرح رایج:

سوال: آیا هزینه زایمان طبیعی و یا سزارین برای ویزیتور کانادا رایگان است؟

پاسخ: خیر متأسفانه، بازدید کنندگان باردار به کانادا برای زایمان یا مراقبت قبل از زایمان پوششی ندارند.

آیا بارداری یک مورد ویژه پزشکی برای بیمه درمانی است؟

پاسخ: با توجه به قوانین ارائه دهندگان بيمه مسافرتی كانادا، پوشش اضطراري مرتبط با بارداري، به عنوان يك مورد ویژه پزشکی در نظر گرفته نشده است.

سوال: آیا بیمه اولیه برای نوزادان تازه بدنیا آمده وجود دارد؟

پاسخ: شرکت بیمه تحت شرایطی در صورت تایید پوشش نوزادان تازه بدنیا آمده را فراهم می کند.

آیا بیمه مسافرتی شامل پوشش زایمان / تولد نوزاد می شود؟

پاسخ: بله، شرکت بیمه تحت شرایطی هزینه های واجد شرایط در دوران بارداری و زایمان را پرداخت می کند.

سوال: آیا در زمان بارداری می توانم بیمه زایمان را دریافت کنم؟

پاسخ: اگر شما یک باردار ویزیتور به کانادا هستید و برای بیمه درمانی دولتی واجد شرایط نیستید، می توانید بیمه خصوصی درخواست کنید. در این حالت هزینه های اضطراری واجد شرایط دوران بارداری مانند خونریزی، درد شکمی، زایمان زودرس، سقط جنین و غیره را تا 31 هفته پس از شروع بارداری شما را پوشش می دهد.

سؤال: مدت انتظار بیمه برای حاملگی چیست؟

الف: اگر شما به کانادا سفر می کنید و هنوز باردار نیستید، می توانید درخواست بیمه کنید این طرح بیمه بارداری یک دوره انتظار 2 ماه پس از تاریخ  شروع قرارداد دارد. اگر قبل از آن باردار شوید، واجد شرایط دریافت مزایای بیمه و تحت این سیاست نخواهید بود.

سوال: چه میزان بیمه بارداری نوزاد تازه بدنیا آمده را پوشش می دهد؟

پاسخ: میزان مزایای بیمه نوزاد تازه بدنیا آمده بستگی به نوع بیمه فردی که بارداری را پوشش می دهد دارد .

سوال: آیا یک ویزیتور باردار کانادا می تواند مکمل بیمه بارداری که مراقبت های قبل از زایمان را پوشش می دهد را دریافت کند ؟

پاسخ:  بله، اگر شما ویزیتور و یا دانشجوی باردار هستید و واجد شرایط دریافت برنامه مراقبت های بهداشتی استان ( GHIP ) بطور مثال در استان انتاریو  OHIPنیستید این سیاست شامل موارد اضطراری پزشکی برای بازدیدکنندگان کانادا و همچنین ارائه بیمه حاملگی دوران بارداری از جمله خونریزی، زایمان زودرس، سقط جنین و درد شکمی تا هفته ی 31 دوره بارداری است.

سوال: من از کانادا دیدن می کنم و قصد دارم که فرزندم در کانادا متولد شود. با این حال، من هنوز باردار نیستم، آیا برای من پوشش بیمه بارداری موجود است که شامل زایمان و سایر هزینه های مرتبط باشد؟

پاسخ: بله، تنها یک طرح بیمه درمانی برای بازدیدکنندگان کانادا که زایمان را پوشش می دهد وجود دارد و مزایای بیمه مراقبت از مادران واجد شرایط مرتبط با دوران حاملگی را شامل می شود و شامل مراقبت های حین زایمان و مراقبت های دوران بارداری می باشد.

سوال: من مهاجر باردار تازه وارد به کانادا هستم، ولی یک دوره انتظار حدود 90 روز قبل از پوشش بیمه بهداشت استان من وجود دارد، آیا من گزینه هایی برای  پوشش دوران بارداری دارم؟

پاسخ: بله، شما شرایطش را دارید. توصیه می شود که شما بیمه درمانی کوتاه مدت را برای وقایع دوران بارداری در کانادا خریداری کنید . این بیمه نامه  همچنین شما را در مقابل هزینه های دیگر اضطراری پزشکی که ممکن است در زمان انتظار برنامه مراقبت های بهداشتی شما اتفاق بیفتد،  محافظت می کند.

سوال: کدام بیمه بهداشتی درمانی برای بارداری مناسب است؟

پاسخ: چندین نوع بیمه بارداری برای بازدیدکنندگان کانادا که باردار هستند و یا در حال برنامه ریزی برای داشتن یک کودک در کانادا هستند و بنا به موقعیت فعلی شما،  مانند «بازدید کنندگان باردار»، «بازدید کنندگان غیر باردار» و «دانشجویان غیر باردار»  با پوشش های متفاوت وجود دارد.

سوال: من با مجوز کار، مهاجر تازه وارد به کانادا هستم ،آیا من گزینه هایی برای بیمه بارداری دارم؟

پاسخ: بله، شما شرایطش را دارید و توصیه می شود که بیمه درمانی در طول مدت اقامت در کانادا را خریداری کنید. این بیمه نامه  همچنین شما رو در مقابل هزینه های دیگر اضطراری پزشکی که ممکن است در زمان انتظار برنامه مراقبت های بهداشتی شما اتفاق بیفتد، محافظت می کند.

 سوال: شما خانم باردار که مقیم و شهروند کانادا هستید، آیا تاکنون فکر کرده اید که چگونه می توان از تجهیزات جانبی بیمارستان و اتاق و تخت خصوصی در صورت به دنیا آمدن نوزادتان استفاده کنید؟

در کانادا، همه مادران مقیم و شهروند با بکارگیری از امکانات بیمه استانی  GHIP و در استان انتاریو OHIP   از تخت عمومی و اتاق رایگان بیمارستان میتوانند برای وضع حمل خود استفاده کنند. بطور متوسط از هر 6 مادر، یک مادر آمادگی ترخیص از بیمارستان، بعد از گذشت 48 ساعت از تولد نوزادش را ندارد.

در حالی که به طور معمول، برای مادرانی که زایمان طبیعی داشته اند 48 ساعت و مادرانی که عمل سزارین داشته اند، پس از دوره نقاهت، مادر می تواند از بیمارستان ترخیص شود.

پزشکان متخصص زنان و اطفال معتقدند این موارد به شرایط زندگی زوجین بستگی دارد که مادران چه زمانی آمادگی ترخیص از بیمارستان را در خود می بینند. البته در بیشتر مواقع، این مادران هستند که احساس میکنند آمادگی ترخیص بیمارستان را ندارند نه دکتر!

در استان انتاریو امکانات تخت بیمارستان در اتاق عمومی تحت پوشش OHIP می باشد. ولی چرا مردم علاقمند هستند که از تخت خصوصی و یا بیمه خصوصی استفاده کنند؟

بیمه یعنی آرامش خاطر و پوشش در صورت نیاز. لازم به ذکر است که بیمه را نباید به عنوان یک کالای اجباری در زندگی روزمره در نظر گرفت بلکه شما خانم باردار، با شناخت کامل از مزایای مختلف بیمه، می توانید برای مراقبت از جان، مال و امنیت خاطر خود و خانواده تان از آن استفاده کنید.

از آنجا که هزینه های تخت خصوصی و بیمارستان بسیار سنگین است. لذا توصیه می شود با داشتن بیمه های تکمیلی  مخصوص افراد مقیم و تحت پوشش بیمه دولتیGHIP  از این امکانات استفاده بهینه کنید. شما خانم باردار می توانید با پرداخت مبلغ اندکی، از امکانات این نوع بیمه برخوردار شوید. مقدار پوشش این بیمه در شرکت های مختلف بیمه متفاوت است. به طور مثال در بعضی از شرکتهای بیمه این مقدار تا سقف 175 دلار برای هر شب و تا یکسال پرداخت خواهد شد. در ضمن شما می توانید ضمن بهره مندشدن از مزایا و امکانات خصوصی، در صورت شاغل بودن، هزینه های پرداختی بیمه تان را از مالیاتتان کسر نمائید.