بیمه های گروهی و مزایای آن

صاحبان کسب و کار می توانند با استفاده از مزایایی، بهترین امکانات را جذب کنند. برنامه ای که ضمن معافیت مالیاتی، راه مقرون به صرفه ای است برای حفاظت از سلامت کارکنانی که بخش مهمی از زندگیشان در محیط کار سپری می شود.

همه کارمندان تمام وقت که حداقل 20 ساعت در هفته و یا 45 هفته در سال کار می کنند و حداقل 2 نفر باشند می توانند مشمول بیمه های گروهی باشند. در قراردادهای بیمه حوادث گروهی معمولاً كلیه كاركنان موسسه با شرایط خاص و سرمایه‌های معین با تناسبی از حقوق، تحت پوشش بیمه حوادث و یا بیمه حوادث تكمیلی عمر، قرار می‌گیرند و در زمان بروز خطراتی از جمله فوت و نقص عضو و یا ازكارافتادگی، غرامت آن به استفاده كننده و یا بیمه شده پرداخت می‌گردد. ضمناً در صورت تعهد پرداخت خسارت روزانه از كارافتادگی موقت در بيمه حوادث جمعی، غرامت مربوطه به بيمه شده پرداخت خواهد شد. (سایز شرکت و بنای شرکت جزء عوامل بسیار مهم در نرخ وخدمات این نوع بیمه می باشد).

در این نوع بیمه هر سازمان(شرکت،کارگاه و یا کارخانه) می‌تواند كاركنان خود را در قبال حوادث 24 ساعته شغلی و غیر شغلی و یا خطرات شخصی بیمه نماید. در این قرارداد تعهدات اصلی عبارتند از فوت، نقص عضو جزئی، كلی و دائم، از كارافتادگی، هزینه های پزشكی، غرامت روزانه از كارافتادگی در اثر حادثه. بیمه های گروهی می توانند بیمه عمر و تصادفات را شامل شوند. این بیمه نیاز به آزمایشات پزشکی نداردو این نکته بارز برای کسانی است که به صورت فردی قادر و یا امکان بیمه شدن خصوصن از نظر تایید پزشکی ندارند.

این بیمه می تواند خانواده کارمند بیمه شده را نیز تحت پوشش قرار دهد .همسر و همچنین فرزند فرد بیمه شده، می تواند از بدو تولد تا 21 سالگی و اگر دانشجوی تمام وقت باشد تا 25 سالگی تحت پوشش بیمه باشد. ( بستگی به بیمه نامه دارد) از خدمات این بیمه می توان به طب سوزنی، فیزیوتراپی، ماساژ درمانی، روانشناس و متخصص گفتار درمانی اشاره کرد. از دیگر مزایای شایان ذکر، پوشش بیمه مسافرتی البته در بعضی بیمه ها تا سقف  10 میلیون دلار در طول عمر و تا حداکثر 60 روز درسال به شکل تناوبی می باشد. در شکلهایی از این بیمه مراقبت های دندانپزشکی و عینک وجود دارد. همانطور که می دانید بیمه بر اساس ریسک های موجود وشرح تعهداتش حق بیمه را اعلام و پوشش آن طبق قوانین قابل اجرا است. بنابراین طبعا نرخ حق بیمه در شغل های دفتری، کشاورزان، رانندگان، کارگران ساختمان، خلبانان و یا برای مثال آتش نشانان به دلیل ریسک های مختلف شغلی شان متفاوت است.

بیمه های گروهی با جبران کلیه هزینه های بیمارستانی و درمانی از تحمیل این هزینه ها به خانواده کارکنان جلوگیری نموده و آرامش خاطر را مشمولین و خانواده آنان باز می گرداند. البته نکته قابل ذکر اینکه این بیمه ها همیشه وابسته به وضعیت شغلی ما هستند، از آنجا که هیچ فردی نمی تواند به آینده کاری خود مطمئن باشد، بنابراین عاقلانه این است که بیمه های شخصی اعم از بیماری های سخت، تکمیلی و یا عمر را داشته باشیم تا در صورت ترک محل کار به هر علتی، بدون پوشش بیمه با دنیایی پر از حوادث و بیماری روبرو نشویم.

در بیمه گروهی داشتن بعضی موارد اجباری و مواردی هم با حق انتخاب می توان داشت، لذا آگاهی داشتن و مشاوره گرفتن و دانستن برخورد با بیمه در زمان دریافت بیمه گروهی و همچنین در زمان نیاز به مطالبه از اهمیت زیادی برخوردار است. برای اطلاعات بیشتر فرم ذیل را تکمیل بفرمایید: Group Insurance Quote Form General

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ