بیمه کردیت کارت در مسافرت واقعا چقدر کارایی دارد؟

مناسب برای بیمه‌های مسافرتی – پزشکی و غیر پزشکی

باید توجه داشت که بعضی از کردیت کارت‌ها شامل پوشش بیمه مسافرتی نیز می‌شوند.

اما آیا می‌دانید policy word یا به عبارتی پوشش بیمه به چه صورتی است یا چه مواردی را پوشش نمی‌دهد؟

چند روز پیش شخصی با پرونده‌هایی به دفتر شرکت ما آمدند و گفتند که احتیاج به کمک دارند‌. شکایت ایشان از پوشش بیمه مسافرتی‌شان بود. در واقع از من می‌خواستند تا ایشان را راهنمایی‌ کنم که چطور با شرکت بیمه مقابله کنند تا بتوانند حقشان را بگیرند.

سوالاتی که برای ما مطرح شد:

  • آیا بیمه‌شان را از ما گرفته بودند؟ خیر. چون ما کاملا دقت داریم که بیمه درست به مشتری ارائه دهیم.
  • آیا بیمه‌شان را از همکاران گرفته بودند؟ اتفاقاً باز هم خیر. ایشان بیمه را به واسطه داشتن کردیت کارت گرفته بودند.

در طی سفر، برای ایشان یک مورد اورژانس دندانپزشکی پیش می‌آید. با این‌که پوشش دندانپزشکی یکی از معمول‌ترین مطالبات از شرکت بیمه می‌باشد، اما نتوانستند پوشش مورد نظر را از شرکت بیمه دریافت کنند.

اتفاقاً کمپانی مورد نظر بسیار معتبر بوده و طبق بررسی‌هایی که ما انجام دادیم، متوجه شدیم که اشکال از کمپانی بیمه نبود.

توجه داشته باشید که بانک‌ها Deals انجام می‌دهند و به واسطه آن، افراد می‌توانند از مزایایی چون بیمه مسافرتی بهره‌مند شوند.

سوالات متداول

  • آیا همیشه پوشش بیمه دچار مشکل می‌شود؟ خیر. همیشه به این صورت نیست.
  • آیا می‌تواند استثناء وجود داشته باشد یا به بعضی‌ها پوشش ندهد؟ قطعا می‌تواند.

توصیه می‌کنیم برای اخذ بیمه مسافرت، در هیچ شرایطی روی کردیت کارتتان حساب نکنید. در مثالی که بالاتر به آن اشاره کردیم، متاسفانه نتوانستند حقشان را از بیمه دریافت کنند.

اشکال از کجا بود؟

از شرکت مادر؟ خیر. اشکال این بود که نیاز ایشان با موردی که در بیمه نامه‌شان به عنوان کردیت کارت منظور شده بود مطابقت نداشت.

ما هستیم که می‌بایست دقت لازم را داشته باشیم که آیا واقعا کردیت کارتمان برای همه موارد پوشش دارد یا خیر.

جالب است که ما به بعضی از مسائل مسافرتمان بسیار توجه می‌کنیم؛ مثل خرید بلیت مسافرت که از چه‌کسی، کجا و چطور بخرم. فارغ از این، policy wording یا به عبارتی محتوای بیمه‌نامه‌ در مورد کردیت کارت هم بسیار مهم و حائز اهمیت است که ما خیلی اوقات به آن دقت نمی‌کنیم و در نهایت موجب مشکلات در هنگام مطالبه بیمه می‌شود.

من راهنمایی‌هایی لازم را به ایشان دادم و به ایشان گوشزد کردم که مشکل از شرکت بیمه مادر نیست. بلکه ایشان باور نادرستی در رابطه با کردیت کارت و بیمه داشتند. به ایشان توضیح دادیم که در سفرهای آتی، حتما قبل از سفر به فکر بیمه مسافرتی خود باشند.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ