تجربه عجیب و متفاوت لوئیس لاموت از بیمه مسافرتی!

پس از این‌که ساسکاچوان بلوکراس مطالبه بیمه لوئیس لاموت، مرد ۷۲ ساله را انجام نداد، خانواده او مجبور به پرداخت مبلغ ۵۶۰۰۰ دلار بابت پرواز پزشکی او به خانه شدند. انتظار می‌رفت هزینه‌های پرواز و صورت حساب‌های بیمارستان در ایالات متحده مجموعاً به صدها هزار دلار برسد!  

این شرکت بعد از این اتفاق تصمیم خود را تغییر داد و پذیرفت که تمام هزینه ها را پوشش خواهد داد. این شرکت از ارائه جزئیات در مورد تصمیم اولیه خودداری کرد اما خانواده لاموت گفتند که شرکت بیمه ادعای اولیه را رد کردند زیرا لاموت به آنها اطلاع نداده بود که دوز یکی از داروهایش در ماه ژانویه، یعنی سه ماه قبل از عزیمت او به ایالات متحده افزایش یافته است.

ویل مک‌آلیر، مدیر اجرایی انجمن بیمه سلامت مسافرتی کانادا می‌گوید، زمانی که شرکت‌های بیمه مغایرت‌هایی را بین موارد ثبت شده در بیمه‌نامه و واقعیت پزشکی مسافر کشف کنند، مطالبه بیمه امکان‌پذیر نیست.

مک‌آلیر افزود شرکت‌های بیمه مسافرتی عموماً برای مسافران ۶۰ سال به بالا شرح حال دقیق پزشکی دریافت می‌کنند اما از مسافران جوان با شرایط پزشکی خاص نیز درخواست می‌شود تا پرسشنامه‌های مربوطه را پر کنند زیرا در امور بیمه، جزییات پزشکی از اهمیت بالایی برخوردار است.

مک‌آلیر بر این باور است که حتی اگر وضعیت شما بهبود یافته باشد، افشای هر مورد پزشکی مهم است زیرا «این یک تغییر در وضعیت پایدار قبلی است».

باید به این نکته توجه داشت که اگر درست قبل از سفر آزمایش پزشکی انجام می‌دهید، حتما به شرکت بیمه خود اطلاع دهید.

اگر در حال برنامه‌ریزی برای سفری هستید که دارای درجه خطر بالاتری است (به عنوان مثال بانجی جامپینگ)، باید مطمئن شوید که بیمه‌نامه شما متناسب با  فعالیت‌های مورد نظر برنامه‌ریزی خواهد شد.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ