زنان و امور مالی

تبریک به تمامی  خوانندگان ،خصوصا خوانندگان هفته نامه، ماهنامه و وب لاگ شرکت بیمه رحیمیان  و به ویژه خانمهای همکارم که بیشترین پرسنل شرکت را به خود اختصاص می دهند.

  هفته جاری در تقویم تحقیقی ما هفته آگاهی رساندنبه بیماریهای مغزی است و همجنین 8 مارچ  روز جهانی زن است .

از طرفی  دیگر شاهد  طرح بودجه پیشنهادی هستیم که در 27 فوریه 2018 توسط وزیر امور مالی دولت فدرال آقای بیل مورنیو ارایه شده است. یکی از 10 ایده اصلی آقای وزیر در بودجه ارایه شده در خصوص برابری جنسیتی خانم ها و آقایان از طریق ایجاد قانون حقوق بازنشستگی که به کارفرمایان با 10 کارمند و یا بیشتر تنظیم شده و اعمال می شود.دولت تایید کرد که تجزیه و تحلیل مبتنی بر برابری جنسیت در کل فرایند بودجه اعمال شده است

در سال 1977 ميلادی مجمع عمومی سازمان ملل متحد از کشورهای جهان خواست تا طبق سنن و رسوم تاريخی و ملی خود، يک روز از سال را به عنوان روز سازمان ملل برای حقوق زنان و صلح جهانی اختصاص دهند.

خشونت عليه زنان گاهی امری پنهان است زيرا بسياری از زنان در جوامع مختلف به دلايلی همچون مجازات سخت و عدم حمايت های قانونی از ابراز آن خودداری می كنند. خشونت مرز نمی شناسد، محدود به جوامع عقب مانده نيست. در همه جای دنيا زنان كم و بيش مورد انواع آسیب های جسمی، جنسی و كلامی واقع می شوند. ۳۰ تا ۳۵ درصد زنان آمريكايی مورد آزار جسمی شوهرانشان ، و ۱۵ تا ۲۵ درصد آنها به هنگام بارداری نيز مورد ضرب و شتم قرار می گيرند. همچنين از هر ۱۰ قربانی زن ، سه نفر توسط شوهر يا ساير مردان كشته شده اند. در شيلی ۶۳ درصد زنان مورد آزار جسمی قرار می گيرند. ۴۱ درصد زنان هند بر اثر آزار جسمی همسران خود دست به خودكشی می زنند. و در بنگلادش بيش از ۵۰ درصد قتل ها ناشی از خشونت مردان است.

آزار عليه زنان تقريباً در تمامی طبقات اجتماعی، اقتصادی، نژادی، سنتی و جغرافيايی يافت می شود هر چند كه اين پديده در ميان برخی از گروه ها شايع تر است.

براساس آمار یونیسف درهند بیش از دومیلیون نفر زن بی سرپناه وجود دارد که بیش از نیم میلیون نفر آنها زیرسن قانونی هستند و هیچ نوع حمایتی در مقابل انواع خشونت‌ها و برخوردهای شدیدی که با آن روبرو می‌شوند ندارند. دولت هند رسماً اعلام کرد طی ۲۰ سال گذشته ۱۰ میلیون نوزاد دختر توسط والدینشان به قتل رسیده‌اند.

آمار بانک جهانی حاکی از این است که تجاوز و خشونت خانگی بیش از خطر سرطان، تصادفات رانندگی، جنگ و مالاریا ، زنان بین ۱۵ تا ۴۴ ساله را در جهان تهدید می کند. در ۱۳ سال گذشته تنها در جمهوری کنگو دویست هزار زن مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند. در آمریکا بر اساس گزارش مرکز ملی جلوگیری و کنترل صدمات، سالانه ۴.۸ میلیون زن آمریکایی مورد حمله فیزیکی و تجاوز قرار می گیرند.

به نظر می رسد امروزه زنان، بیشتر به شرایط زندگی و استقلال خود توجه نشان می دهند. بد نیست ضمن حفظ چهارچوب های شخصی خانواده مان ، موقعیت های مختلف خود را بررسی کنیم. اینکه فکر کنیم به دلیل داشتن زندگی مشترک، نیازی به آینده نگری و بازنگری خود و زندگیمان  نداریم اشتباهی جبران ناپذیر است. ضمن اینکه به تفکرات شخصی خود پایبندیم باید موقعیت مالی خود و خانواده  را برای فردایی که در آن احتمال بیماری و یا ناتوانی جسمی است بررسی کنیم. بیمه تکمیلی سلامتی در مدلهای مختلف ،  مراقبت ویژه در صورت عدم توانایی انجام کارهای روزانه هر فرد عادی  از 1000 دلار تا 5000  دلار معاف از مالیات ، پوشش از کارافتادگی ، ناتوانی جسمی  و یا بیماری های سخت از 25000 دلار تا سقف 2.000.000 دلار معاف از مالیات ، از مهمترین پشتوانه هایی است که می تواند نیاز ما را از جهت رفع  نیاز مالی و داشتن پرستار و پرداخت هزینه های معمول تا رسیدن به سلامتی،  و حفظ سبک زندگی وپوشش  خانواده برطرف نماید. شاید بد نباشد اضافه کنیم که ضمن تلاش برای کسب آزادی، باید بیاموزیم که در این راه، از توجه به روال زندگی غافل نمانیم. در حالی که امیدواریم روزی زنان نیازی به ستیز برای حفظ طبیعی ترین حقشان  که همان آزادی است نداشته باشند امید داریم که روزی آنها از امروز برای آرامش فردا برنامه ای بنویسند تا بتوانند دریغ و افسوس را نیز در کنار خشونت، دفن نمایند.

منابع : برگرفته از سازمان بهداشت جهانی و www.cover4u.ca

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ