نیازهای حیاتی، چقدر در زندگیتان اهمیت دارند؟

سال گذشته پدرم مهمان من بود. متاسفانه از ابتدای ورودش به کانادا، دردهای شدیدی در ناحیه قفسه سینه احساس می‌کرد. با گذشت زمان و وخیم شدن حال پدرم، پیگیری‌های لازم را انجام دادیم و متوجه شدیم سرخرگ قلبش پاره شده. بنابراین پدرم ناچار شد عمل جراحی بزرگی را پشت سر بگذارد. خوشبختانه تمام هزینه‌های بیمارستان از جانب شرکت بیمه پرداخت شد. امسال هم که دوباره به کانادا آمد، به صورت اورژانسی تحت عمل جراحی روده قرار گرفت و مثل سال قبل، هزینه‌های بیمارستانی او از طرف شرکت بیمه پرداخت شد. باید خدا را شکر کنم که علاوه بر اینکه پدرم سلامت خود را به دست آورده، قبل از آمدن پدرم به کانادا، برای او بیمه مسافرتی گرفته بودم. در غیر این صورت نمی‌دانستم با هزینه‎‌های گزاف بیمارستانی باید چه کار می‌کردم!

مهناز.ش – تورنتو

روزگاری سفرکردن، بسیار راحت بود. شاید به این دلیل که سفرها اغلب در مسیرهایی نسبتاً نزدیک صورت می‌گرفت. امروزه دنیا به شهرکوچکی مبدل شده و بسیاری از اعضاء خانواده، اقوام و دوستان ما در این شهر جهانی پراکنده شده‌اند. شهری که از دید و بازدید اعضائ نزدیک یک خانواده ممکن است ماه‌ها یا سال‌ها گذشته باشد.

شاید در گذشته بیماری‌ها و حوادث سفر به سبب کمی جمعیت و کوتاهی مسافت، چندان قابل توجه نبود اما در حال حاضر، هر اتفاقی در سفر ممکن است لطمه‌ای گاه جبران ناپذیر به مسافر وارد کند.

همانطور که در زندگی عادی انتظار وقوع هر حادثه‌ای را می‌توانیم داشته باشیم، سفر نیز از این قاعده مستثنا نیست. با این تفاوت که هزینه‌های ما در کشوری که به آن تعلق نداریم می‌تواند بسیار بالاتر و غیر قابل پیش بینی باشد.

موارد تحت پوشش بیمه مسافرتی:

  • عقب ماندن از پرواز
  • گم شدن چمدان‌ها
  • گرفتگی عضلات پس از پرواز یا هر گونه تصادف
  • جراحت
  • بیماری
  • آمبولانس
  • جراحی

فرقی نمی‌کند برای والدینمان چه ویزایی تهیه می‌کنیم. با وجود اینکه در حال حاضر برای اخذ سوپر ویزا، بیمه یکساله ضروری است، اما توصیه ما ویزاهایی است که (اجباری بودن بیمه) در آن وجود نداشته باشد.

در هر صورت داشتن بیمه امری ضروری می‌باشد، چرا که عده‌ای صرفا با تکیه بر” کوتاهی سفر”  از اخذ بیمه مسافرتی سرباز می‌زنند و فراموش می‌کنند که حادثه می‌تواند در هر مقطعی رخ دهد.

در نظر داشته باشید که بیمه را بر اساس وضعیت سلامتی  مسافر گرفته و هرگز در انتقال اطلاعات صحیح و دقیق کوتاهی نکنید.  چرا که بیمه‌نامه بر اساس همین اطلاعات شکل گرفته و در زمان استفاده ممکن است به دلیل اطلاعات اشتباه، به مشکلات زیادی برخورد کند.

اگر امکان استفاده از کلمه “اجبار” برای نیازهایمان وجود داشت، حتما می‌نوشتیم که بیمه مسافرتی یک “نیاز اجباری” است، با بی‌توجهی، سفرمان را به داستانی تلخ، مبدل نکنیم.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ