کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ فراموش کردن کار یا فراموش کردن زندگی؟

  • آیا می‌دانید ۲ مارچ آخرین روز برای مشارکت حساب پس‌انداز بازنشستگی ۲۰۱۹ است؟
  • آیا می‌دانید سرمایه گذاری‌ها در کانادا با هزینه است ولی شما می‌توانید سرمایه گذاری بدون هزینه MER  وهمراه با گارانتی اختیار کنید؟

تجربه‌ای تامل برانگیز، به قلم یکی از همراهان عزیز اینشوفین:

حدودا یک سال از زمانی که با خواهرم می‌خندیدم گذشته است. سالی که هنوز باورش ندارم. هنوز یکشنبه‌ها، انتظار شنیدن صدای مهربانش را دارم. صبح‌های زیادی گمان می‌کنم در صندوق پست، نامه‌ای از او دارم اما دیگر از او نشانی نیست. عکس زیبای او، در کنار میزم می‌گوید که او بسیار جوان است. جوان‌تر از آن که دیگر نتوانم او را در آغوش بگیرم. آدم‌ها می‌گویند او پرواز کرده، دیگری می‌گوید به راهی رفته که همگان می‌روند و من اما می‌گویم او همینجاست.

خواهرم زن زیبا و جوانی بود که برای سلامتی‌اش حدی متصور نبودم. دونده خوبی بود و هرگز سیگار نمی‌کشید. اگر قرار بود به روزهای آتی نگاه کند، به راه‌های رسیدن به پیشرفت، فکر می‌کرد. اغلب تا دیر وقت در آزمایشگاه دنبال راهکارهایی می‌گشت که بتواند مقاومت سلول‌های سالم که خواه ناخواه در معرض شیمی درمانی قرار می‌گیرند را بالا ببرد.  زمانی که فهمید سرطان ریه دارد، برای دیدن طلوع آفتاب، برای لمس کردن فرزندش و برای وداع با هر چه عاشقش بود فقط چند ماه وقت داشت…

امروز او رفته و جای پای خاطرات او در تمام لحظه‌های تلخ و شیرین زندگی‌ام حس می‌شود. شاید از نوشته من این برداشت را کردید که من سرطان را خطی منتهی به مرگ قلمداد کردم. اما من در جایگاه کسی که به قدر کافی از دست داده‌ام می‌خواهم از زندگی بنویسم.

در زمانی زندگی می‌کنیم که کمک به بیماران مبتلا به سرطان، امری همگانی تلقی می‌شود. بسیاری از افرادی که در این راه دست یاری دراز می‌کنند، اطرافشان این بیماری را دیده و از اهمیت کمک به آن آگاهند. آمار و ارقام، سنگدلانه به ما می‌گوید که رشد انواع این بیماری، رو به فزون است و بشر تلاش می‌کند تا با توسعه بخشیدن به دانش، راه‌های درمان آن را بیابد.  

امروزه مشغله‌ افراد به قدری زیاد شده است که کسی توان بیان آنچه بر او می‌گذرد را ندارد. اغلب فقط کار می‌کنیم و مشکلاتمان را در صندوقچه کوچک قلبمان، برای خود حفظ می‌کنیم. بیماری‌های سخت و یا از دست دادن عزیزانمان، تجربه‌ای است که کم و بیش هر یک از ما با آن برخورد کرده‌ایم.

خواهرم در زندگی همیشه به دنبال پیدا کردن راهی برای زندگی سالم‌تر برای دیگران بود، به حدی که بررسی وضعیت سلامتی خودش را فراموش کرده بود. دوست دارم خوانندگان عزیز بدانند هیچ کاری مقدم‌ بر بررسی سالانه سلامتی نیست. به خاطر بسپارید اگر قرار است چیزی را فراموش کنید بهتر است کارتان باشد تا زندگیتان.

من خواهرم را به دلیل همین فراموشی از دست دادم.      پروانه. الف- تورنتو

در ابتدای هر سال، بسیاری از ما به بررسی وضعیت مالی خود می‌پردازیم. بد نیست در همین آغاز، شرایط خود را برای روبه‌رو شدن با موقعیت‌های مختلف بررسی کنیم:

  • اگر فرزندی داریم، با افتتاح حساب RESP می‌توانیم به راحتی هزینه‌های تحصیلات عالیه او را فراهم کنیم.
  • اگر جوان و سلامت هستیم، با اخذ بیمه‌ بیماری‌های سخت، علاوه‌بر برخورداری از قیمت مناسب، در صورت عدم استفاده از بیمه، می‌توانیم مبلغ پرداخت شده را از شرکت بیمه دریافت کنیم.
  • اگر کمی سرد و گرم زندگی را چشیده‌ باشیم، حتما می‌دانیم که بیمه عمر، چیزی ورای هدیه‌ها و ابراز علاقه‌های متداول زندگی است.

با گرفتن بیمه، آینده افرادی که دوستشان داریم را تامین کنیم.

در سال جدید از شما دعوت می کنیم با داشتن حساب پس‌انداز بازنشستگی، بیمه ناتوانی جسمی، بیمه عمر، بیماری‌های سخت و صندوق پس انداز تحصیلی، آینده خود و عزیزانتان را تضمین کنید.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ