کودکان نقص ایمنی

کودکانی که به ظاهر تنشان بیمار است

روح و قلب و دلشان منتظر دیدار است

دل پاک، لب خندان و امید بسیار

در وجود همه شان روشن و هم بیدار است

به یادآوریم فردى بسیار شاد و مهربان را، دخترى سالم و پر جنب و جوش با آرزوهاى بزرگ مانند تمامى بچه‌ها و همچنین همدردى می‌کنیم با خانواده و دوستان این خانواده كه همچنان پس از گذشت چند سال پنج شنبه‌ 16 نوامبر سالگرد شیدا در شوک از دست دادن عزیزشان (شیدا) به سر مى‌برند.

بشر با تمامى پیشرفت‌هاى علمى و تكنولوژیک، هنوز قادر به پیش‌بینى تمامى وقایع و بی‌تردید جلوگیرى از آن نیست. همانطور كه به خوبى می‌دانیم یكى از بزرگترین ‌ریسک‌هایى كه بشر با آن روبرو است ریسک مرگ است که این موضوع مرا به یاد جمله‌اى می‌اندازد كه “هر مشکل را چاره است، به جز مرگ”.

ریسک بیمارى هم یكی دیگر از مواردى است كه على‌الرغم پیشرفت‌هاى علمى هنوز وجود دارد. با گذشت چندین سال از واقعه دلخراش از دست دادن و فوت نابهنگام شیدا، همچنان خانواده و حتى دوستان این خانواده، در شوک از دست دادن او به سر برده و نتوانسته‌اند عدم حضور شیدا را در این دنیا باور كنند. شیدا متولد 22 آگوست 1992 بود و زمانی که به یکباره از این دنیای خاکی رخت بربست فقط 14سال داشت.

دخترى خندان، پرجنب و جوش‌، متولد شیراز و از آنجا كه در خانواده‌اى از اهل علم و ادب به دنیا آمده بود نامش بر‌گرفته از حافظ بود. پدر و مادر این‌ دختر جوان تنها به واسطه آینده تنها فرزندشان پا به كانادا گذاشته بودند و تجربه و سختی‌هاى مهاجرت را پذیرفته بودند. زمانی که در پنج‌شنبه 16 نوامبر 2006 قلب شیدا به یكباره ایستاد، این دختر شاد و مهربان، در کلاس نهم مدرسه Windfields Junior High School درس مى‌خواند.

خانم افسانه (مادر شیدا) همکاری چشمگیری با موسسه حمایت از کودکان نقص ایمنی دارند که این موسسه در جهت حمایت از کودکان نقص ایمنی فعالیت می‌کنند. لازم به ذکر است که همکاران این موسسه، در زلزله اخیر کرمانشاه، فعالانه به کمک کودکان شتافته‌اند.

در اینجا لازم می‌دانیم از کلیه دوستان و آشنایان که با خرید ترشی و کمک‌های نقدی، مرکز کودکان نقص ایمنی را حمایت می‌کنند، تشکر کنیم.

ایمنی بدن، نقش مهمی در محافظت از ما در مقابل بیماری‌ها به عهده دارد. بیماری‌های نقص ایمنی اولیه، اختلالات ارثی هستند و تاکنون بیش از 100 نوع از این بیماری‌ها تشخیص داده شده است‌.

خوشبختانه بیماری‌های نقص ایمنی با درمان سریع و به موقع قابل کنترل هستند و از آنجا که بیشتر افراد مبتلا به این بیماری‌ها را کودکان تشکیل می‌دهند با درمان به موقع و مراقبت‌های بهداشتی و تغذیه درست بسیاری از آنها قادر به ادامه زندگی با کیفیت مناسب خواهند بود.

اطلاعات بیشتر موسسه حمایت از کودکان نقص ایمنی.

جهت اطلاعات بیشتر از موسسه حمایت از کودکان نقص ایمنی و هر نوع کمک و همکاری می‌توانید با افسانه با شماره 6477386304 تماس حاصل نمایید.

دکتر نیما رضایی، متخصص ایمونولوژی (نقص ایمنی) در مرکز طبی کودکان گفت:

هزینه درمان با توجه به نوع بیماری این کودکان و نیاز دارویی آن‌ها متفاوت است. به عنوان مثال ما در اینجا کودکانی داریم که هر ماه نیازمند مصرف داروی آی وی آی جی یا ایمنوگلوبولین تزریقی هستند که هزینه آن بسیار بالاست. دارویی که قیمت واقعی 20 گرم از آن بیش از یک میلیون تومان است.

اگرچه این دارو در ایران تحت پوشش بیمه قرار دارد ولی بیمه به صورت کامل این دارو را پوشش نمی‌دهد و تنها بخشی از آن را پرداخت می‌کند و مبلغی که بیمار (با در نظر گرفتن یارانه‌های دولتی به این دارو و سهم بیمه‌ای) باید برای خرید این دارو بپردازد بسیار سنگین است.

حتی گاهی هزینه هفتگی آنتی بیوتیک‌های مورد نیاز این کودکان بیش از یک و نیم میلیون تومان است و هزینه خرید دارو تنها بخشی از هزینه‌های کودکان مبتلا به این بیماری است.

على‌الرغم اینكه هیچ پدر و مادرى حاضر نیست شاهد فوت جگر گوشه اش باشد، به بیمه خصوصاً نسل جدید بیمه بیماری‌هاى سخت كه تا 32 مورد قابل پوشش است توصیه مى‌شود. از طرفى بیمه فوق با ویژگی‌هاى بسیار متنوع و قابل برگشت پول مى‌تواند آرامش خاطر بوجود بیاورد.

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ