بیمه مراقبت ویژه کانادا

اگرسن شما هم اکنون بین 40 و 60 می باشد, شما می بایست سپرده گذاری در حقوق بازنشستگی  را شروع کنید. برای برخی این برنامه ریزی غیر ضروری به نظرمی رسد. اما آنها احتمال نمیدهند که امکان دارد دچار بیماری مزمن شوند.

تحقییقات اخیر  نشان می دهد که بیماریهای مزمن مانند آلزایمر پس از سن 30 سالگی شایعتر است. در واقع جامعه تحقیقاتی آلزایمر کانادا پیش بینی کرده است که 1.2 میلیون کانادایی دچار آلزایمر خواهند بود, به این معنا که نیاز به خدمات و مراقبتهای ویژه و طولانی مدت درحال افزایش می باشد.

نیاز به بیمه مراقبت ویژه خانگی بیش از 50,000$ ارزیابی شده  است .و همچنین انتظار می رود نیاز به این گونه خدمات ، درآینده به طور قابل ملاحظه ای افزایش یابد.

این بیمه چه مقدار هزینه در بر دارد؟ و چه مدت به طول می انجامد؟

برخی از بیمه نامه ها با دو نرخ 20 ساله و یا دایم العمر تنظیم شده اند که هزینه آن بستگی به عوامل متفاوت همچون سن، سلامتی و همچنین ارایه دهنده بیمه و نوع بیمه نامه ای که شما انتخاب می کنید دارد.

این بیمه چه مدت شما را تحت پوشش قرار می دهد ؟

پس از آنکه مشخص شد که شما دیگر قادر به انجام کارهای شخصیتان به تنهایی نیستید, بیمه مراقبتهای بلند مدت برای هزینه های زیر به شما کمک می کند:

  • مراقبت در منزل و توانایی زندگی در منزل.
  • مراقبتهای ویژه و زندگی در مراکز به صورت بلند مدت.

تحت چه شرایطی از این بیمه دریافت خواهیم کرد؟

چنانچه شما دچار بیماری مزمن گردید, به طوری که تشخیص داده شود که شما  استقلال کافی ندارید.

برای مثال  شما قادر به غذا خوردن، حرکت، لباس پوشیدن ،دستشویی رفتن، عدم کنترل بر حواس و ادراک و یا استحمام نباشید.

چه کسی واجد شرایط این نوع بیمه می باشد؟

هر شخص بین 18 تا 80 سال واجد شرایط می باشد. اگر چه مردم در 40 – 50 سالگی این بیمه را در برنامه ریزیهای دوران بازنشستگی خود قرار می دهند.