کاهش پرداخت مالیات

پس انداز بازنشستگی تاثیر مستقیم در کاهش میزان مالیات مشمولان مالیات دارد. به عبارتی دیگر انتقال مالیات به آینده انجام خواهد شد که البته با توجه به سطح درآمد و مشمول پرداخت مالیاتی در زمان برداشت (بازنشستگی) بستگی خواهد داشت.

انتخاب و اختیار بیمه گروهی و سلامتی برای بیزنس از دیگرموارد در کاهش مالیات برای صاحبان بیزینس است ضمن داشتن پوشش مناسب و رضایت خاطر و امنیت برای خود و همکاران.

یکی دیگر از ابزار و راهکارهای کاهش مالیات بیمه عمر برای افراد و بیزینس ها میباشد.

آیا حق بیمه قابل کسر مالیات است؟

به طور کلی، حق بیمه عمر، سلامت و از کارافتادگی برای افراد یا مشاغل قابل کسر مالیات نیست. بنابراین تا زمانی که متوجه نشدید که آیا موقعیت خاص شما یک استثنا است، می توانید فرض کنید که پاسخ منفی است. برای درک روشنی از کسر مالیاتی که واجد شرایط آن هستید، بهتر است با یک متخصص مالیات صحبت کنید.

بیمه عمر فردی

برای افراد: معمولا نه. اگر از بیمه نامه عمر خود به عنوان وثیقه برای وام استفاده کنید، ممکن است کسر مالیات دریافت کنید. از حسابدار یا یک متخصص مالیاتی بپرسید که آیا در شرایط شما امکان پذیر است.

برای مشاغل: مانند یک فرد است. اگر به عنوان وثیقه برای وام استفاده شود، یک شرکت می تواند حق بیمه عمر را کسر کند. باز هم، توصیه می شود برای این کار مشاوره مالیاتی دریافت کنید.

بیمه عمر گروهی

برای افراد: خیر. کارفرمای شما به طور کلی این حق بیمه ها را پرداخت می کند و درآمد مشمول مالیات برای کارمندان آنها محسوب می شود.

برای مشاغل: آیا کسب و کار شما حق بیمه کارمندان شما را پرداخت می کند؟ اگر بله، این حق بیمه ها تا زمانی که یک هزینه تجاری معقول باشد، کسر مالیات هستند.

بیمه عمر برای کمک های خیریه

برای افراد:
خیر، اما اگر موسسه خیریه مالک بیمه نامه باشد، می توانید برای حق بیمه هایی که پرداخت می کنید، اعتبار مالیاتی دریافت کنید.
اعتبار مالیاتی چیست؟ ممکن است قبلاً بدانید که کسر مالیات درآمد مشمول مالیات شما را کاهش می دهد. با این حال، اعتبار مالیاتی به طور مستقیم میزان مالیاتی را که شما بدهکار هستید کاهش می دهد.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ