وصیت نامه

وکلایی که لایحه تنظیم می کنند کارشناس مالیاتی نیستند.

فقط  کارشناس مالیاتی هستند که اطمینان حاصل می کنند که تمامی فرصتهای مالیاتی در وصیت نامه در نظر شده است .

چرا به وصیت نامه  نیاز داریم؟

بسیار حایز اهمیت است که شما برای آینده وصیت نامه تنظیم کنید. چرا که پس از فوت شما ،اهداف شما دنبال میشود. املاک و دارایی هایتان آن گونه که شما صلاح می دانید توزیع میگردد. فرزندان و دیگر وابستگان شما مورد محافظت قرار گرفته و املاک شما  به همان گونه که شما درنظر دارید مدیریت می شود. همچنین داشتن وصیتنامه از درگیر شدن بازماندگان شما در مسائل حقوقی جلوگیری میکند.

چه اتفاقی می افتد چنانچه وصیت نامه نداشته باشیم؟

در چنین حالتی, آرزوها و اهداف شما دنبال نخواهد شد واملاک شما براساس قوانین استانی توزیع می گردد. این به معناست که توزیع داراییهایتان برای وارثان بسیار کند و هزینه بر انجام گیرد.

در صورت نداشتن وصیت نامه, مثلا امکان دارد ارزش املاک شما، به علت افزایش مالیات کاهش می یابد یا همسر شما کمتر از آنچه شما تصمیم دارید دریافت خواهد کرد. ارثیه خانوادگی به جای اینکه به نسلهای بعدی منتقل شود امکان دارد به فروش برسد. امکان دارد دادگاه، شخصی را برای مدیریت املاک شما تعیین کند که مورد تایید شما نباشد و خیلی مشکلات غیر قابل پیش بینی دیگر.

چرا با یک مشاور حقوقی مشورت کنیم؟

برای رسیدن به اهداف تان، مراحل زیادیست که باید  طی کنید. ادبیات و جمله بندی دقیق بسیار مهم است و می تواند باعث شود که خواسته های شما نامعتبر درنظر گرفته شود. چنانچه شما با یک مشاور حرفه ای مشورت نکنید, امکان دارد وارثانتان را به سمت دردسر های قانونی سوق دهید.

برای مثال اگر دادگاه با نحوه تنظیم وصیت نامه شما موافق نباشد و یا حتی در قسمتی از وصیت نامه مشکلی دیده شود، یک مشاور حرفه ای می تواند تصمیم بگیرد که در وصیت نامه شما تغییراتی ایجاد نماید و یا آن را نامعتبر قلمداد کند.

هر استان دارای قوانین خاص خود در مورد وصیت نامه می باشد. بنابراین مشاور حقوقی  شما می بایست تمامی نیازهای شما را بررسی, و اطمینان حاصل کند که بهترینها را برای شما لحاظ کند.

چه سوالاتی را باید قبل از مشورت  با یک مشاور حقوقی  در نظر بگیرید

  • چه کسی باید مجری و امانتدار شما باشد؟ آیا رضایت شما را جلب کرده است ؟ شما چه قابلیتها و تواناییها را از آنها انتظار دارید؟
  • اگر شما وهمسرتان همزمان فوت کنید ،چه کسی محافظ فرزندان شما, که زیر سن قانونی هستند, خواهد بود؟
  • آیا می خواهید که فرزندانتان، پس ازمرگ همسرتان, ارث ببرند؟
  • آیا هدیه ای برای دوستی خاص یا موسسات خیریه دارید؟
  • چگونه می خواهید تجارت شما در آینده مدیریت شود؟

مزایای داشتن وصیت نامه

  1. خانواده شما از عهده نیازهای خود برخواهند آمد.
  2. داراییهای  شما بر اساس خواسته های شما توزیع خواهد شد.
  3. ارزش املاک شما به لحاظ مالیات و هزینه های دادگاه کاهش نخواهد یافت.
  4. یک وصبت نامه, همراه با یک صندوق ذخیره ،بیمه از کارافتادگی ، بیمه عمر و پس ازانداز های متداوم، همچون پایه ای محکم, خانواده شما را محافظت می کند.

لطفآ قبل از هر گونه تصمیم گیری, با من در این زمینه تماس بگرید .

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ