زنان و بیمه عمر

بیمه عمر، نشان از عشق به عزیزانمان است.

در اینجا می‌خواهیم به طرز و نوع برخورد و اعتقاد به داشتن بیمه عمر بین خانم‌ها و آقایان  بپردازیم.

بررسی‌های یک نظرسنجی در آمریکای شمالی نشان داد که نوع نگاه و برخورد آقایان و خانم‌ها نسبت به بیمه عمر متفاوت است.

نتایج بررسی‌ها نشان داد که خانم‌ها نسبت به آقایان علاقه کمتری به اخذ بیمه عمر (Life Insurance) دارند. بخصوص خانم‌های متاهل، کمتر از مردان به داشتن بیمه و صاحب بیمه‌نامه بودن توجه دارند. در عوض خانم‌های مجرد نسبت به آقایان مجرد علاقه بیشتری به داشتن بیمه عمر دارند.

همچنین در این بررسی، در شرایط خاص، مانند تنگناهای مالی، خانم‌ها به طور متوسط ۴۰ درصد کمتر از آقایان پوشش بیمه دریافت می‌کنند. خانم‌ها معمولا احساس می کنند مقدار پوشش بیمه عمر می‌تواند دربرگیرنده و پوشش دهنده خانواده‌شان نیز باشد. همچنین طبق بررسی‌های به عمل آمده، زنان معتقدند که مقدار پوشش بیمه عمرشان می‌بایست ۶ برابر درآمد هر کدام از اعضای خانواده‌شان باشد.

از آنجا که خانم‌ها بیشتر از آقایان برای پوشش خانواده در صورت مرگ نابهنگام مصصم هستند، لذا نسبت به آقایان توجه بیشتری در خصوص بیمه عمر دارند تا در صورت اتفاق، خانواده مشکل مالی نداشته باشد.

طبق نظرسنجی خانم‌ها بیشتر از آقایان در مورد بیمه صحبت می‌کنند. از طرف دیگر از نظر آماری، خانم‌های بیوه (شوهر از دست داده) نسبت به داشتن بیمه ۴۵ درصد توجه نشان می‌دهند و این میزان پس از گذشت ۲ سال از فوت همسرشان، در خانم‌های بیوه به ۴۷ درصد و در آقایان بیوه به ۳۳ درصد تبدیل می‌شود.

در راستای نسبت‌های فوق مطلبی که باید توجه شود این است که در صورت فوت همسر (شوهر)، می‌بایست پوشش بیمه عمر به اندازه‌ای باشد که بتواند جایگزین درآمد اصلی خانواده باشد.

اما سوال مهم:

  • حداقل مقدار کافی بیمه عمر چیست؟
  • به چه پارامترهایی بستگی دارد؟

علی‌رغم اینکه فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید به آن دقت شود، در اینجا به حداقل موارد اشاره می‌کنیم.

  • از آنجا که وام مسکن (Mortgage) بزرگترین بدهی ما محسوب می‌شود، از این رو یکی از مواردی است که هیچگاه از قلم نمی‌افتد.
  • وام (Loan) و یا هر گونه بدهی که داریم.
  • هزینه‌های نهایی در صورت فوت، مانند هزینه‌های تدفین و به خاکسپاری، مالیات‌های عقب افتاده و هزینه‌های وکیل و همچنین پیش‌بینی مبلغی برای هزینه‌های متفرقه.
  • مبلغی جهت هزینه‌های تحصیلی فرزندان که در این حالت باید هزینه‌های تحصیل هر یک از فرزندان با توجه به سال‌هایی که نیاز به ادامه تحصیل دارند در نظر گرفته شود.
  • هزینه‌های نگهداری بچه‌ها، اعم از مهد کودک و یا محل نگهداری بچه‌ها.
  • در نظر داشتن مبلغی جهت هزینه‌های اضطراری در زمان نیاز و همچنین مبلغی جهت ارث و غیره.

قابل ذکر است مبالغ و هزینه‌های فوق باید برای هر یک از زوجین محاسبه و منظور شود .

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ