بیمه عمر و وام مسکن
Mortgage & Life

ما شما را در شرکت بیمه رحیمیان،  قبل ازامضای هر مدرک یا سند مطابق با شرایط ویژه خودتان، یاری می کنیم.

بسیاری ازما به دلایل متفاوت بیمه عمر می خریم. از مهمترین این دلایل، بدست آوردن اطمینان خاطر است که مقدارکافی پول برای وابستگان ما باقی خواهد ماند.

تمام دارایی ها و اموالی را که ما در سر تا سر عمر خود جمع می کنیم، در جهت آسایش و رفاه خانواده مان می باشد. اما اگر ما ناگهان فوت کنیم، خانواده مان نه تنها منبع درآمدی ندارند، بلکه تمام طرح ها و برنامه هایی را که برای آنها در نظر داشتیم از بین می رود.

” بیمه عمر” نه تنها کالا و یک بسته حاضر و آماده بیمه ای نیست، بلکه دقیقا می بایست بنا به شرایط و نیاز و توان مالی برای هر فرد محاسبه و طراحی و ارایه شود. بزرگترین بدهی افراد وام مسکن می باشد و بی شک بدهی یکی از چند دلیل اصلی گرفتن بیمه عمرمیباشد.

مقدار بیمه من چقدر باید باشد؟ مقدار بیمه ایی که باید داشته باشید بستگی به نیاز شما دارد.

اما از بیمه های عمر موجود کدام نوع از بیمه مناسب من است؟ آیا هر نوع بیمه عمر و اختیار کردن از هر فردی بدون در نظر گرفتن نیاز و توان درست است؟ چه نوع از برگشت مالی ایی را باید انتظار داشته باشم؟ مقدار بیمه من چقدر باید باشد؟ مقدار بیمه ایی که باید داشته باشید بستگی به نیاز شما دارد.

شما می توانید از آن مبالغ در برنامه ریزی مالی هر زمان و هر طور که می خواهید، استفاده کنید ( البته تحت شرایط خاص ).

برای مثال، می توان از این مبالغ به عنوان تضمین وام استفاده کرد و همچنین در زمان وقوع ناتوانی ناشی از یک بیماری وخیم یا ازدست دادن استقلال، پرداخت مقرری سالیانه ناتوانی به شما اجازه دسترسی به مبالغ انباشته شده بدون تاثیر مالیات را می دهد.

طرح بیمه فوق تعدادی از انواع سرمایه گذاری را پیشنهاد می دهد که در صورتی که بخواهید در یک مالیات محافظت شده tax- sheltered environment سرمایه گذاری و پس انداز کنید.

نرخ بیمه عمر بر اساس موارد زیر محاسبه می شود: قیمت بیمه از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است.
• سن شما
• جنسیت شما
• سیگاری بودن یا نبودن شما
• مقدار بیمه و نوع پوشش انتخابی شما

آیا می توانم به پس اندازهای بیمه سرمایه گذاری ام دسترسی داشته باشم؟
شما می توانید از آن مبالغ در برنامه ریزی مالی هر زمان و هر طور که می خواهید، استفاده کنید ( البته تحت شرایط خاص ).

برای مثال می توان از این مبالغ به عنوان تضمین وام استفاده کرد وهمچنین در زمان وقوع ناتوانی ناشی از یک بیماری وخیم یا از دست دادن استقلال، پرداخت مقرری سالیانه ناتوانی به شما اجازه دسترسی به مبالغ انباشته شده بدون تاثیر مالیات را می دهد.

در صورت تغییر نیازها می توانم تغییراتی در قرار داد بیمه نامه ام بدهم؟
بله، شما می توانید.  پوشش بیمه شما می تواند براساس نیازهای جدید شما تغییر کند. مشاور مالی می تواند به شما برای تصمیم گیری در مورد تغییرات بر اساس نیازهایتان کمک کرده و در عین حال شما را مطمئن سازد که هنوز پوشش بیمه ایی خود را دارید.

ما بیمه های عمر بسیار متنوعی برای انواع نیازها و بر حسب توانایی پرداخت شما تا سقف 10 میلیون دلار داریم.

بیمه برای تمامی عمر  Whole life

علاوه بر بیماری های مختلف که گاه بی هیچ زمینه ای به مهمانی جسم و یا روحمان می آیند، فوت نیز یکی از آن اتفاقاتی است که دارای پس لرزه های قوی در بازماندگان است. اغلب علاقمندان به اخذ بیمه عمر، همواره با این پرسش مواجه هستند که چه مقدار بیمه عمر برایشان کافی است؟

 اگر کمی دقیقتر شویم خواهیم دید که قصد و نیت از اخد بیمه عمر دلایل شخصی یا بیزینسی است. آنچه به شما پیشنهاد می شود اینکه اولا بدهی و توانایی پرداخت خودتان را بررسی کنید، چرا که بسیار دیده شده شخص علاقمند به رقم بالای بیمه عمر در پرداخت هزینه ماهانه دچار مشکل شده است. حتما واژه” Whole Life ” را شنیده اید. این بیمه که نمونه ای است از بیمه عمر دائمی، برای افرادی که جوان هستند مناسب است ،این بیمه به شکل های متفاوتی از پرداخت حق بیمه وجود دارد :

الف : این بیمه را می توان تا آخر عمر به صورت ماهانه و یا سالانه پرداخت نمود.

ب: این بیمه را می توان در صورت واجد شرایط بودن فقط تا سن 65  سالگی پرداخت نمود. 

پ: این بیمه را می توان فقط 20 ، 15 و یا 10 سال پرداخت نمود.( حق بیمه در این مدل به ظاهر بالاتر از بیمه های دیگر است، در صورتی که برای بسیاری از افراد و سناریوی آنها بسیار مناسبتر و ارزانترو منطقی تر خواهد بود ). 

یکی از موارد بسیار مهم در این بیمه امکان برگشت پول در زمان حیات طبق شرخ بیمه نامه به شکل گارانتی است، و بی شک مواردی نظیر سن متقاضی و دوره زمانی بیمه نامه در زمان مطالبه موثر است.

بیمه نامه دائمی از نوع UL برای دسته ای از افراد مناسب است که  به دنبال سرمایه گذاری مالی بالاتری هستند، جدا از اینکه در سطوح سنی مختلف با رعایت هزینه بیمه، می توانند این بیمه نامه را داشته باشند. متاسفانه دیده می شود بسیار به غلط این بیمه را عرضه و یا اخذ می کنند ، آنها به باور غلط نظیر سرمایه گذاری جلب این بیمه می شوند،که پس از مدتی مبلغ بسیار هنگفتی پول دارند، البته بدون در نظر گرفتن بسیار فاکتورها نظیر هزینه های ظاهری و پنهان . (تو صیه می شود افراد اطلاع کافی از این بیمه داشته باشند).

و از طرفی در یک نگاه کلی برای رسیدن به مقدار نیاز واقعی در یک بیمه عمر شخصی می توان به موارد زیر توجه کرد:

الف: هزینه ها

ب: تنظیم و تطبیق امور مالی

پ: سرمایه جهت جایگزینی در آمد

و در مقابل توجه به دارایی هایی که وجود دارد می تواند ما را به مبلغ عددی که برای بیمه عمر نیاز داریم هدایت کند.

 

 هزینه ها :

1- هزینه خاکسپاری

2- هزینه های قانونی و حقوقی

3- مالیات بر ارزش افزوده املاک و دارایی که باید به دولت پرداخت گردد.

4- گواهی صحت و درستی وصیت نامه

5- پرداخت دیون و بدهی ها

6- پرداخت وام مسکن

 

تنظیم وتطبیق امور مالی:

1- مبلغ پول جهت امور ضروری و اضطراری

2- هزینه تحصیلات

3- میراث به وراث

 

سرمایه جهت جایگزینی درآمد:

مواردی چون ارزش فعلی و همچنین هزینه های مالیاتی می باشند و در این راستا می توان به مقطع طول دوره و رشد نرخ تورم و سود، توجه نمود. جمع عددی موارد قید شده الف و ب و پ می تواند در تفاضل وجوه نقد و یا دارایی قابل عرضه، ارزش عددی نیاز به بیمه عمر را مشخص کند.

بیمه وام مسکن

شما به سختی کار می کنید تا خانه خود را حفظ کنید. آیا می دانید چگونه می توانید از این سرمایه حفاظت کنید؟

بیمه وام مسکن از سرمایه شما محافظت خواهد کرد.


برای اغلب افراد صاحب خانه، وام مسکن بزرگترین بدهی آنها محسوب میشود. بیمه وام مسکن در واقع  یک نوع بیمه عمر است که در صورت فوت فرد، بدهی وام او را پرداخت میکند.

در شرکت بیمه رحیمیان، ما شما را یاری میکنیم. قبل ازامضای هرمدرک یا سند مطابق با شرایط ویژه شما.