بیمه سوپر ویزای کانادا

فهرست

بیمه سوپر ویزا چیست

یکی از بزرگترین مشکلات بسیاری از مهاجران، دوری از خانواده است. پدر و مادر هایی که بخواهند به دیدار فرزندان خود در یک کشور خارجی بروند با مشکلات و پیچیدگی‌های فراوانی مواجه خواهند شد. در سال ۲۰۱۱ دولت کانادا قانونی را تصویب کرد که ورود پدر و مادرها یا پدربزرگ و مادربزرگ ‌های شهروندان را به کانادا آسان‌ تر کند. این قانون در نهایت به سوپر ویزای کانادا تبدیل شد.

سوپر ویزا برای پدر، مادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ ها برای اقامت بلند مدت نزد فرزندان است و محدودیت زمانی خاصی ندارد و می تواند تا ۱۰ سال معتبر باشد و فرد متقاضی می تواند تا ۵ سال بدون خروج در کانادا حضور داشته باشد.

فرم ساده ارزیابی بیمه سوپر ویزا

برای انتخاب صحیح بیمه، لطفآ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید. ما با بررسی شرایط شما، بیمه مناسب با کمترین هزینه را پیشنهاد خواهیم کرد.
*** چرا لازمه که اطلاعات شخصی خودم را به طور دقیق در فرم بیمه درج کنم؟ ***

↑ بازگشت به فهرست

هزینه سوپر ویزا در کانادا

نرخ بیمه سوپر ویزا از ۱۳۸۷ دلار شروع و بستگی به سن، مقدار پوشش (Coverage)، فرانشیز (deductible)، شرایط سلامتی و شرکت بیمه دارد. برای شرایط پرداخت هزینه سوپر ویزا با دفتر ما تماس بگیرید..

پوشش بیمه سوپر ویزا

هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان، هزینه های درمانی سرپائی، پوشش داروئی و درمانی ,پرداخت هزینه های فوریت دندانپزشکی, فیزیوتراپی، کایروپرکتور, پرستار خصوصی آمبولانس زمینی و هوائی, پوشش کوید ۱۹, پرداخت خسارت در صورت حادثه هوایی، قطع عضو, بازگرداندن جسد متوفی, سرویس ۲۴ ساعته ۷ روز هفته, بازگرداندن فرد بیمه شده به محل اقامت،

پوشش این بیمه از ۱۰۰ هزار دلار تا یک میلیون دلار می باشد!

↑ بازگشت به فهرست

شرایط لازم سوپر ویزا (پدر، مادر، پدر بزرگ یا مادر بزرگ)

 • شما می بایست که پدر، مادر پدر بزرگ یا مادر بزرگ یک نفر که شهروند کانادا (یا مقیم کانادا) میباشد باشید .
 • نامه امضا شده از فرزند یا نوه خود داشته باشد که شما را به کانادا دعوت میکند. در این نامه باید حمایت مالی برای طول مدت بازدید شما از کانادا و لیست و تعداد افراد خانواده شخص، ذکر شده باشد.

مدارک لازم

 • کپی از مدرک شهروندی کانادا یا مدرک اقامت دائم این شخص
 • بیمه درمانی از یک شرکت بیمه کانادائی معتبر دارای حداقل پوشش ۱۰۰ هزار دلار، با اعتبار حداقل یک سال از تاریخ ورود.
 • طبق درخواست دولت کانادا، بیمه نامه بایستی خریداری و کاملا پرداخت شده باشد. پیش نویس یا نامه قابل قبول نیست.

↑ بازگشت به فهرست

مثالهای واقعی بیمه سوپر ویزا

سال گذشته پدرم مهمان من بود، پس از مدت کوتاهی سرخرگ قلبش پاره و ناچارن عمل جراحی بزرگی را پشت سر گذاشت. تمام هزینه های بیمارستان از جانب بیمه پرداخت شد. امسال نیز که وی دوباره به کانادا آمد، به صورت اورژانسی تحت عمل جراحی روده قرار گرفت و دوباره هزینه های بیمارستانی او از طرف شرکت بیمه پرداخت شد. باید خدا را شکر کنم که علاوه بر اینکه پدرم سلامت خود را بازیافته، بیمه مسافرتی را گرفته بودم در غیر این صورت نمی دانستم با هزینه های گزاف بیمارستانی چه بایدمیکردم!

مهناز.ش – تورنتو

آقای نوری ۵۲ ساله به اتفاق همسرش ۵۰ ساله, در مسافرت خود به کانادا، پس از مدتها دوری از دخترشان در یک نیمه شب دچار درد شدید از ناحیه شکم شد و پس از تماس با ۹۱۱ ,با آمبولانس به بیمارستان منتقل میشوند. ایشان با فوریت تحت درمان و مداوای سنگ صفرا قرار گرفتند و پس از چند روز از بیمارستان مرخص شدند. شرکت بیمه تمام هزینه آمبولانس, بستری بیمارستان را بالغ بر ۱۵,۴۵۹.۷۸ دلار را متقبل شد.

تغییرات در بیمه نامه بعد از صدور

تغییر تاریخ پوشش بیمه سوپر ویزا:

 • قبل از شروع بیمه نامه و بنا به برنامه سفر شما به صورت رایگان قابل تغییر است.
 • قبل از شروع بیمه نامه و در صورت حاضر نشدن ویزای شما به صورت رایگان قابل تغییر است.

بازپرداخت مبلغ بیمه:

 • در صورت بازگشت به کشور مبدا از کانادا، قبل از اتمام بیمه نامه و عدم استفاده از بیمه، طبق مفاد بیمه نامه، قابل محاسبه و قابل برگشت است. بطور مثال اگر شما پس از ۶ ماه، تصمیم به بازگشت به کشور مبدا داشته باشید، در صورت عدم استفاده از بیمه، مقدار باقی مانده طبق مفاد بیمه نامه، قابل محاسبه و قابل برگشت است.
 • اگر در خواست ویزای شما، از طرف اداره مهاجرت رد شود و دیگر نیازی به پوشش قبل از تاریخ اجرا نباشد، بازپرداخت ۱۰۰ در صد وجه بیمه سوپر ویزا امکان دارد. فقط هزینه اداری از این مبلغ کم خواهد شد.
 • تغییر فرانشیز (Deductibles) بیمه سوپر ویزا، قبل از شروع بیمه نامه و اجرا امکان پذیر است.

↑ بازگشت به فهرست

نکات مهم سوپر ویزا

 • آیا سوپر ویزا جهت والدین (پدر، مادر) و پدر بزرگ و مادر بزرگ یک ویزا با تعدد ورود به کانادا است؟
  بله، سوپر ویزا از زمان صدور به مدت ۱۰ سال اعتبار دارد و همچنین دارنده سوپر ویزا، اجازه تعدد ورود دارد و هر بار میتواند تا ۵ سال بدون خروج اقامت داشته باشد .
 • قیمت سوپر ویزا با توجه به سن، شرایط سلامتی، طول دوره بیمه و حتی شرکت بیمه، متفاوت می باشد. بنابراین از اختلاف قیمت بیمه بین دو فرد هم سن، شگفت زده نشوید.
 • در صورتیکه ویزا صادر نشود می توان بیمه را کنسل کرد.
 • در موارد خاص دیگر مانند بیماری، فوت و یا تصادف مسافر (با ارائه مدارک کافی و تایید شرکت بیمه) و در صورتیکه تاریخ بیمه شروع نشده باشد، می توان بیمه را کنسل کرد.
 • طبق قوانین دولت کانادا، ارائه بیمه در هنگام ورود به کانادا الزامی است.
 • اگر تخصص کافی در زمینه بیمه ندارید، تلاش نکنید بیمه را به صورت آنلاین خریداری کنید. اشتباه در پاسخ دادن به سوالات فرم باعث اشتباه در پرداخت مبلغ بیمه خواهد شد.
 • در هنگام گرفتن بیمه سوپر ویزا، از پاسخ های صحیح در زمینه سلامتی تان، پرهیز نکنید واگر دارو مصرف می کنید، حتمن در زمان پر کردن فرم هایتان به متخصص بیمه اطلاع داده و هیچ موردی را در رابطه با سلامتی تان پنهان نکنید.
 • برخی از فروشندگان این بیمه، برای پایین آوردن قیمت و فروش بیشتر، میزان کسورات (Deductible) را تا سقف ده هزار دلار بالا میبرند و این تقریبا به معنی بیهوده بودن این بیمه برای شخص بیمه شده می باشد. چرا که در صورت احتیاج به مطالبه هزینه، هیچ پرداختی به شما تا سقف مبلغ فوق انجام نخواهد شد. انتظار نداشته باشید که در صورت گرفتن بیمه از افراد غیر متخصص مانند آژانس های مسافرتی، این جزئیات رعایت شود.
 • برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آخرین قوانین، وب سایت اداره مهاجرت کانادا را مطالعه بفرمایید.

↑ بازگشت به فهرست

سوالات متداول

بیمه مسافرتی را از ایران تهیه کنم یا از کانادا ؟
از کانادا، چون:

 • اطمینان از پوشش بیمه نامه، نکته بسیار مهمی است که بیمه‌های مسافرتی را از هم متمایز می‌سازد. توجه داشته باشید که غفلت از این مهم، موجب عدم پوشش در زمان مطالبه می‌شود.
 • بیمه‌های صادره از کانادا به صورت روزشمار تهیه می‌شوند، در صورتی که بیمه‌های صادره از ایران معمولاً به صورت بسته‌های ۳ ماهه ارائه می‌شوند، در نتیجه نمی‌توان بیمه خریداری شده را مجدداً تمدید کرد.
 • در بیمه نامه‌های کانادا، پیشینه بیماری فرد در نظر گرفته شده و در زمان مطالبه، قابل پیگیری است. در صورتی که در بیمه نامه‌های صادره از ایران این مورد یعنی پوشش با پیشینه بیماری وجود ندارد.
 • واحد مطالبات در بیمه‌های صادره از ایران معمولا به یورو محاسبه می‌شود.
 • بیمه‌های صادره از کانادا ۲۴ ساعته، ۷ روز هفته جوابگو هستند. در صورت بروز هر اتفاق، فرد بیمه شده می‌تواند با بخش مطالبات بیمه تماس بگیرد. اما بیمه‌های صادره از ایران در کانادا دفتری ندارند درنتیجه تماس تلفنی به راحتی میسر نمی‌باشد.
 • در شرکت‌های بیمه کانادا این امکان وجود دارد که فرد بیمه شده، در زمان خسارت، حتی در موارد سرپایی نیز پولی پرداخت نکند.
 • بیمه‌های مسافرتی به اشکال مختلف در کانادا قابل دریافت می‌باشند.
 • از آنجا که هدف ما نه تنها فروش بیمه، بلکه پوشش مناسب، کافی و سرویس به متقاضیان است، تمامی در خواست های مشتریان ، توسط شرکت ما بررسی فنی و پزشکی شده، سپس ارایه مشاوره و راهنمائی و در نهایت بیمه مورد تقاضا صادر می شود.

چون من کردیت کارت دارم، پس بیمه مسافرتی دارم؟
نه الزاما. بیمه یک قرار داد حقوقی است. پیشنهاد میشود از مفاد بیمه نامه خود و مفاد بیمه کارتهای اعتباری با پوشش تراول آگاه باشید. بعضی از کارتهای اعتباری، پوشش مخصوص به خود دارند که استاندارد و کامل نیست. ما ضمن مشاوه، بهترین انتخاب را به شما توصیه میکنیم. از دیگر موارد مهم کردیت کارتها می توان به عدم وجود پوشش برای پیشینه بیماری، محدودیت سن، محدودیت دوره پوشش و محدودیت پوشش بیمه اشاره کرد. در ضمن، کردیت کارتها، پوشش کوید ۱۹ را ندارند.

من بیمه گروهی دارمآیا لزومی داره بیمه مجزا بگیرم ؟
یکی از موارد مندرج در غالب بیمه های تکمیلی فردی و گروهی، پوشش بیمه مسافرتی است که بنا به نوع قرارداد می تواند متفاوت باشد. دقت در شرح قرارداد و بیمه نامه گروهی می تواند در انتخاب بیمه مسافرتی به ما کمک کند.

مسافرت من طولانی شده و بیمه من به زودی منقضی خواهد شد. چه کنم؟
شمما می توانید فقط به اندازه طول نیاز زمانتان بیمه اختیار کنید. پیشنهاد می شود ازکیفیت و کمیت بیمه نامه خود به درستی آگاه باشید و اگر به زمان بیشتری از بیمه نیاز داشته باشید، ما به همان مقدار برایتان بیمه صادرخواهیم کرد. برای تمدید ویزای اقامت خود در کانادا، به سایت دولت کانادا در اینجا مراجعه شود.

فرقی داره از کی بیمه بخرم؟
بله. پیشنهاد می‌شود مثل باقی تصمیم‌های زندگی، که از مشاور دارای لایسنس با تخصص کافی کمک می‌گیرید، در مورد بیمه هم به همان منوال عمل کنید. بعد از پر کردن و ارسال فرم بیمه موجود در این صفحه، ما با توجه به نیاز شما بیمه مناسب را برایتان انتخاب خواهیم کرد.

آیا واقعا بیمه دولتی استانی من کافی است؟
بیمه دولتی استانی شما ممکن است هزینه های پزشکی شما را در زمانی که خارج از استان هستید پرداخت نکند. یا فقط بخش کوچکی از هزینه های مراقبت پزشکی شما را پوشش دهد. در ضمن بیمارستان های خارج از استان یا خارج از کشور می توانند بسیار گران باشند و ممکن است پرداخت نقدی فوری از شما بخواهند.

آیا می‌توانم یک بیمه برای تمام مسافرت‌های استانی و خارج از کانادا بگیرم؟
بله. با یک مثال توضیح می‌دهیم:
آقای کشوری قصد دارد اواسط ماه آینده به تورنتو کانادا، نزد فرزند اول خود سفر کرده و از آنجا برای دیدن فرزند دوم به کبک بروند. بعد از چند روز اقامت در کبک، همگی اول به استان آلبرتا و بعد برای دیدن کوه‌های راکی به ونکوور بروند. مقصد آخر هم کوبا بوده و پس از یک هفته اقامت، به کانادا بازگشته و از آنجا عازم ایران خواهد شد.
جناب کشوری پس از تکمیل فرم بیمه در بالای این صفحه، پوشش بیمه مناسب را از ما خواهند گرفت. این پوشش از فرودگاه ایران شروع شده و تمام استان‌های کانادا را، که جناب کشوری به همراه فرزندانش سفر می کنند بعلاوه کشور کوبا و برگشت به ایران را پوشش می‌دهد. ایشان در تمامی سفر ضمن برخورداری از پوشش کوید درداخل کانادا، از پوشش کامل سوانح و بیماری در داخل کانادا وکوبا نیز برخوردار خواهند بود.

فرانشیز چیست و چطور هزینه بیمه خود را کاهش دهم؟ (deductible)
فرانشیز یا دی داکتیبل مبلغ کسر شدنی از پوشش بیمه می‌باشد که خود شما در صورت استفاده از پوشش بیمه، پرداخت خواهید کرد. معمولا این مبلغ ثابت است ولی در بعضی از بیمه‌ها، حق انتخاب داریم. به عبارتی فرانشیز آن قسمت از پرداخت بیمه می‌باشد که مسئولیت خود شماست. برای روشن شدن این قضیه مهم، به این مثال توجه کنید:

بیژن از انگلیس به کانادا سفر کرده و ۳۰ روز اقامت داشته است. در طول سفر، بیژن احتیاج به مراقبت پزشکی پیدا کرده و هزینه کل بیمارستان بالغ بر۳,۸۵۰ دلار شده است. انتخاب‌های بیمه برای بیژن:

پوشش ۵۰ هزار دلار:
– فرانشیز صفر: پرداخت ماهانه ۱۰۰ دلار.
– فرانشیز هزار دلار: پرداخت ماهانه ۷۸ دلار.

پوشش ۱۰۰ هزار دلار:
– فرانشیز صفر: پرداخت ماهانه ۱۵۰ دلار.
– فرانشیز هزار دلار: پرداخت ماهانه ۱۱۴ دلار.

– فرانشیز صفر: تمام هزینه بیمارستان را شرکت بیمه پرداخت می‌کند.
– فرانشیز هزار دلار: ۲,۸۵۰ دلار هزینه بیمارستان را شرکت بیمه و هزار دلار را بیژن پرداخت خواهد کرد.

اعداد بالا صرفا برای مثال می‌باشد. برای محاسبه دقیق و گرفتن بیمه مناسب، همیشه اول با ما تماس بگیرید. بیش از ۲۰ سال تجربه ما در بیمه‌های مختلف در دسترس شماست.

نکات مهم فرانشیز:

 • در بیمه‌های مسافرتی انتخاب فرانشیز بستگی به سن، طول زمان بیمه، مقدار پوشش، نرخ بیمه و در نهایت انتخاب ما دارد.
 • توصیه می‌شود برای پوشش‌های کم، از فرانشیز استفاده نشود چرا که با وجود پرداخت اولیه کمتر، پرداخت قسمتی از هزینه مطالبه با خود شماست. در صورتیکه شخص بیمه شده با فرانشیز صفر هیچ پرداختی در زمان مطالبه ندارد و تمامی هزینه بیمارستان به عهده شرکت بیمه است.
 • بازی با مبلغ فرانشیز یکی از راه‌های متداول درکاهش نرخ بیمه می‌باشد و در اکثر بیمه‌ها ممکن می‌باشد مثل بیمه اتومبیل، خانه، بیمه‌های مسافرتی ویزیتور، تراول به خارج از کشور و حتی سوپر ویزا.
 • مقدار فرانشیز الزاما از یک روش پیروی نمی‌کند و در اکثر بیمه‌نامه‌ها بسته به مقدار مطالبه در طول مدت بیمه دارد.
 • فرانشیز می‌تواند بین صفر، ۵۰، ۷۵، ۱۰۰، ۲۵۰، ۵۰۰، ۱۰۰۰، ۲۵۰۰، ۳۰۰۰، ۵۰۰۰، ۱۰هزار و حتی ۲۵۰۰۰ دلار باشد.
 • در داخل کانادا نرخ فرانشیز با دلار کانادا و در خارج از کانادا با دلار آمریکا محاسبه می‌شود.

زمان انتظار بیمه چیست؟
هر بیمه‌ای یک زمان انتظار دارد که در این زمان، بیمه شما هنوز فعال نشده و فاقد ارزش می‌باشد. معمولا این زمان در بیمه ویزیتور به کانادا بین ۴۸ ساعت، ۱ هفته و یا ۲ هفته می‌باشد که بنا به نوع بیمه‌نامه، سن، زمان شروع و اقدام به خرید بیمه، می‌تواند متغییر باشد. حتما به زمان خرید بیمه خود بیشتر توجه کرده و مطمئن شوید که زمان و مقدار پوشش بیمه برای شما مناسب باشد. پیشنهاد می‌شود به محض مشخص شدن برنامه سفر، اقدام به خرید بیمه نمایید. به این صورت شما می‌توانید بدون نگرانی و بدون زمان انتظار، دارای پوشش سوانح و همچنین پوشش بیماری شوید. چه بسا بارها دیده شده افراد در مدت زمان انتظار اتفاقات ناگواری برایشان رخ داده و به دلیل زمان انتظار، با وجود داشتن بیمه، تحت پوشش بیمه قرار نگرفته‌اند. (کار امروز را به فردا نینداز)، واقعا در این مورد صدق می‌کند.

بيمه مسافرتی خوب چه شرایطی دارد؟

 • به راحتی تهیه می‌شود.
 • قابل انعطاف و تغییر است.
 • مناسب با نیازها، سن، وضعیت سلامتی و مدت زمان سفرتان است.
 • خوش نام و قابل اعتماد است.
 • در تمام ۲۴ ساعت ۷ روز هفته، کلیه کمک‌های پزشکی را در اختیارتان قرار می‌دهد. به طوریکه در موارد اورژانسی بتوانید روی آن حساب کنید.
 • با اینکه بیمه مسافرتی بر اساس مشخصات فردی قابل محاسبه می‌باشد، گاهی اوقات بیمه مسافرتی را می‌توان به شکل خانوادگی نیز تهیه کرد.

↑ بازگشت به فهرست

شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۱۱پیشرو برگزاری اولین سمینار و صدور بیمه سوپر ویزا میباشد.


mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ