شنبه 16نوامبر سالگرد شیدا

يادآورى فردى بسيار شاد و مهربان، دخترى سالم و پر از جنب و جوش با آرزوهاى بزرگ مانند تمامى بچه ها و همچنين هم دردى با خانواده و دوستان اين خانواده كه همچنان پس از گذشت چند سال در شوك از دست دادن عزيزشان (شيدا) بسر مى برند.

بشر با تمامى پيشرفتهاى علمى و تكنولوژى، هنوز قادر به پيش بينى تمامى وقايع و بی تردید جلوگيرى از آن نيست. همانطور كه بخوبى ميدانيم يكى از بزرگترين ريسك هايى كه بشر با آن روبرو است ريسك مرگ است. به ياد جمله اى افتادم كه هر مشکل را چاره است بجز مرگ. ريسك بيمارى هم يكى ديگر از مواردى است كه على الرغم پيشرفتهاى علمى هنوز وجود دارد. با گذشت چندین سال از واقعه دلخراش از دست دادن و فوت نابهنگام شيدا، همچنان خانواده و حتى دوستان اين خانواده، هنوز در شوك از دست دادن بسر برده و نتوانسته اند عدم حضور شيدا را در اين دنيا باور كنند. شيدا متولد 22 آگوست 1992 بود. او فقط 14سال داشت كه به يكباره از اين دنياى خاكى در اوان جوانى از ميان ما رفت.

دخترى خندان، پرجنب وجوش ، متولد شيراز و از آنجا كه در خانواده اى از اهل علم و ادب بدنیا آمده بود نامش بر گرفته از حافظ بود. پدر و مادر اين دختر جوان تنها به واسطه آينده تنها فرزندشان (دخترشان) پا به كانادا گذاشته بودند و تجربه و سختيهاى مهاجرت را پذيرفته بودند. شيدا در گريد 9 مدرسه Winfieltsnv North York درس مى خواند تا اينكه در پنج شنبه 16 نوامبر 2006 قلب اين دختر شاد، مهربان به يكباره ايستاد.

” ایمنی بدن ” ، نقش مهمی در محافظت از ما در مقابل بیماری ها به عهده دارد. بیماریهای نقص ایمنی اولیه، اختلالات ارثی هستند و تا کنون بیش از 100 نوع از این بیماری ها تشخیص داده شده است .

خوشبختانه بیماریهای نقص ایمنی با درمان سریع و به موقع قابل کنترل هستند و از انجا که بیشتر افراد مبتلا به این بیماری ها را کودکان تشکیل میدهند با درمان به موقع و مراقبت های بهداشتی و تغذیه درست بسیاری از انها قادر به ادامه زندگی با کیفیت مناسب خواهند بود .

خانم افسانه همکاری چشمگیری با موسسه حمایت از کودکان نقص ایمنی دارند این موسسه در جهت حمایت کودکان نقص ایمنی اقدام به برگزاری بازارچه ای نمودند.جهت اطلاعات بیشتر از موسسه حمایت از کودکان نقص ایمنی و هر نوع کمک و همکاری می توانید با افسانه با شماره 6477386304 تماس حاصل نمایید. موارد زیر برگرفته از صفحه فیس بوک کودکان نقص ایمنی برگرفته شده است:

شعار بازارچه خیریه حمایت از کودکان نقص ایمنی این بود در جمع ما خندیدن مجانی است.

جمع مان روز به روز بزرگتر می شود امسال در چهارمین غرفه دوستان زیادی به طور داوطلبانه در غرفه های کتاب، دسر، اسنک، مربا و ترشی جات، کافی شاپ، رستوران، نوشیدنی، بلور، ویترای، گل و گیاه ، سفال، لوازم تحریر همراه بودند. 18000 مهمان دعوت شد.حضور رییس بخش فرهنگی سفارت ژاپن در این خیریه به چشم می خورد.

علیرضا خمسه ، مهتاب نصیرپور، مهدی رحمانیان ، رضا کیانیان ، مهدی پاکدل از حمایت کنندگان بازارچه حمایت از کودکان نقص ایمنی بودند ،خانم پریسا قادری نویسنده کتاب خال روی گونه چپ چندین جلد از کتاب خود را به خیریه کودکان نقص ایمنی اهدا کردند.

خانم اعظم کمالی نویسنده کتاب “هنوز مونالیزا نبود که من بودم” با اهدا کتاب خود این مرکز را مورد حمایت قرار دادند. آیا ما حاضر هستیم ماهانه 700 هزار تومان هزینه دارو بدهیم و تا پایان عمر هر ماه تزریق وریدی انجام دهیم ؟

دکتر نیما رضایی، متخصص ایمونولوژی (نقص ایمنی) و مدیر مرکز طبی کودکان گفت:
هزینه درمان با توجه به نوع بیماری این کودکان و نیاز دارویی آن‌ها متفاوت است. به عنوان مثال ما در اینجا کودکانی داریم که هر ماه نیازمند مصرف داروی آی وی آی جی یا ایمنوگلوبولین تزریقی هستند که هزینه آن بسیار بالاست. دارویی که قیمت واقعی 20 گرم از آن بیش از یک میلیون تومان است.

اگر چه این دارو در ایران تحت پوشش بیمه قرار دارد ولی بیمه به صورت کامل این دارو را پوشش نمی‌دهد و تنها بخشی از آن را پرداخت می‌کند و مبلغی که بیمار (با درنظر گرفتن یارانه‌های دولتی به این دارو و سهم بیمه ای) باید برای خرید این دارو بپردازد بسیار سنگین است.

حتی گاهی هزینه هفتگی آنتی بیوتیک‌های مورد نیاز این کودکان بیش از یک و نیم میلیون تومان است و هزینه خرید دارو تنها بخشی از هزینه‌های کودکان مبتلا به این بیماری است.

على الرغم اينكه هيچ پدر و مادرى حاضر نيست شاهد فوت جگر گوشه اش باشد ،به بيمه خصوصاً نسل جديد بيمه بيماريهاى سخت كه تا 32 مورد قابل پوشش استتوصيه مى شود. از طرفى بيمه فوق با ويژگيهاى بسيار متنوع و قابل برگشت پول مى تواند آرامش خاطرى بوجود بياورد.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ