20 ثانیه روی یک پا

سکته و حفظ تعادل

بر اساس یک تحقیق تازه انتشار یافته در مجله سکته مغزی، شامل 841 زن و 546 مرد با سن متوسط 67 سال.

اگر پاسخ شما به این سوال مثبت باشد که: آیا به مدت 20 ثانیه یا بیشتر می توانید روی یک پا بایستید؟ شما در حالت احتمال خطر کمتر به بیماری مغزی یا سکته نسبت به افرادی هستید که به سختی تعادل خود را برای ایستادن حفظ می کنند.

از شرکت کنندگان خواسته شد که با چشمان باز روی یک پای خود در مدت زمانی که محققان زمان گرفته بودند، بایستند. سپس از آنها MRI مغزی برای اثبات وجود رگ خونی کوچک گرفته شد گرفتند. نتایج؟

افرادی که قادر به حفظ تعادل بر روی یک پا به مدت بیش از20 ثانیه نبودند احتمال داشتن انفارکتوس مغزی که نواحی از آسیب بافتی است  که در اثر کمبود اکسیژن بوجود می آیند، بیشتر بود. همچنین احتمال خونریزی های کوچک در آنها بیشتر بود و علیرغم وجود آسیب  آشکار، آنها سالم و بدون هیچ علائم بیماری بودند.

یک آزمایش تعادل ساده می تواند نشانه ایی  مهم از سلامت مغز باشد. باید به افراد با حفظ تعادل ضعیف بر روی یک پا، توجه بیشتری داشت زیرا می تواند نشانه ایی از افزایش احتمال بیماری مغزی و کاهش توانایی مغز باشد.

آیا تا به حال احساس سر گیجه، حواس پرتی و یا چرخش اتاق دور سرتان کرده اید؟
اگر اینها اغلب اتفاق می افتد می تواند نشانی از یک مشکل تعادل باشد. مشکلات تعادل می تواند شما را متزلزل و بی ثبات کند و در هنگام راه رفتن به شما حس شناور بودن یا سر گیجه بدهد. آنها یکی از دلایل افتادن هستند و افتادن به جراحات مربوط است مثل شکستگی لگن.

برخی مشکلات تعادل مربوط به مشکلاتی در گوش داخلی است. سایر آنها مربوط به سایر قسمتهای بدن مثل مغز یا قلب می شود.  کهولت سن، عفونت، صدمه مغزی، داروهای خاص یا مشلات گردش خون ممکن است به مشکل تعادل منجر شوند.

اگر مشکل تعادل دارید، پزشک خود را ملاقات کنید. اختلالات تعادل می تواند نشانی از سایر مشکلات سلامت باشد مثل عفونت گوش یا حمله مغزی. در برخی موارد، معالجه بیماریی که منجر به اختلال شده می تواند به مشکل تعادل کمک کند. ورزش، تغییر رژیم غذایی و برخی داروها می تواند کمک کند. حمله مغزی ( سکته ) یک اورژانس پزشکی است.

سکته زمانی اتفاق می افتد که جریان خون در مغز شما متوقف می شود و در چند دقیقه سلولهای مغزی شروع به مردن می کنند. دو نوع سکته وجود دارد. متداول ترین نوع آن، سکته کمبود خون ischemic stroke نامیده می شود که ناشی از یک لخته خون است که رگ خونی در مغز را مسدود می کند و دیگری سکته خونریزی hemorrhagic stroke نامیده می شود و ناشی از یک رگ خونی است که شکاف برداشته و در مغز خونریزی می کند. ” سکته های کوچک ” یا transient ischemic attacks ) TIAs)  زمانی اتفاق می افتد که تغذیه خون به مغز به طور کوتاهی دچار وقفه می شود.

نشانه های سکته شامل موارد زیر است:

بیحسی ناگهانی یا ضعف صورت، بازو یا پا ( خصوصا یک سمت بدن )

گیجی ناگهانی، مشکل در گفتار یا درک آن

مشکل بینایی در یک یا هر دو چشم

مشکل در راه رفتن، سرگیجه، عدم تعادل یا هماهنگی اعضا

سردرد شدید ناگهانی بدون هیچ علت مشخصی جهت امنیت خود و عزیزانمان با برنامه ریزی برای امروز و فردایمان، با کمترین هزینه در این مسیر، که همانا تهیه بیمه، نظیر بیمه های تکمیلی سلامتی، مراقبتهای ویژه و بیمه بیماریهای حاد، راهکاری مناسب در این خصوص است.

ترجمه و اقتباس ازHealth News

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ