سال 2012 هرگز فراموش نخواهد شد

اگر کمی به عقب نگاه کنیم، سرعت سالهایی که پشت سر گذاشته ایم مانند خاطره ای می ماند. همه ما تجربه یکسانی از سال اولی که در کانادا بوده ایم داریم و آن حساب دقیق ماه و سال حضورمان در کشور جدید است که به مرور زمان، از خاطرمان زدوده شد. سال گذشته سالی پر از حوادث غیرمنتظره بود. در هر گوشه از جهان، جدا از مسائل سیاسی، تبعات بلایای طبیعی، جان میلیونها انسان را در معرض خطر قرار داد. به موازات پیشرفت علم و تلاش برای عمر بیشتر و کشف داروهای جدید، مشکلات عدم دسترسی به دارو برای همگان و یا عدم توانایی خرید دارو برای بیماران، از جمله معضلاتی بوده و خواهد بود که به نظر می رسد هرگز حل نخواهد شد.

وارد سال 2013 شده ایم در حالی که سالانه 4000 نفر در دنیا به بیماران کلیوی اضافه می شود. بیماری های قلبی افزایشی تصاعدی دارد و تا سال 2020 ، هفتاد درصد از موارد مرگ و میر، بین نوجوانان کشورهای در حال توسعه، ناشی ازمصرف تنباکو، چاقی و فشارهای عصبی خواهد بود. چاقی، رژیم غذایی غلط و مصرف کنسروها سبب بروز سرطان در کودکان شده و آمارها نشان می دهد مهم ترین بیماری که دغدغه اصلی بسیاری از زنان در سراسر جهان محسوب می شود سرطان سینه است که خسارت های فردی، خانوادگی و اجتماعی فراوانی در پی دارد.

سال پشت سر ما با 33 میلیون و 300 هزار نفر بیمار مبتلا به ایدز به اتمام رسید و در حالی وارد سال 2013 شده ایم که هر 4 ثانیه یک نفر در جهان مبتلا به آلزایمر شده و در هر 6 ثانیه یک نفر در اثر ابتلا به سکته مغزی در معرض مرگ قرار گرفته است. در سالی که به تازگی از آن جدا شده ایم، بیش از 250 کشته و 2000 مجروح دراثر زلزله آذربایجان داشته ایم. در گوشه ای دیگر، زمین لرزه ای نسبتا قوی، یکی از روستاهای فیلیپین را در زیرآواری 10 متری برده و تعداد زیادی کشته و مفقود بر جای گذاشت و متاسفانه باز هم در همین کشور طوفان ” بوپا ” در آخرین روزهای سال 2012 باعث کشته شدن بیش از هزار انسان شد.

احتمالا هنوز فراموش نکرده ایم در سال گذشته، طوفان و گردباد شدید (سندی)، با 130 کیلومتر سرعت، در امریکا سبب کشته شدن بیش از 300 نفر، صدها زخمی و میلیاردها دلار خسارت شد. همه ما معترفیم که آمار بالا تنها گوشه کوچکی از اتفاقاتی است که به کشته و زخمی و بی سرپناهی انسانها در سراسر دنیا ختم شده است.

وارد سال 2013 شده ایم در حالی که همه ما می دانیم همان حوادث می تواند تکرار شود، می دانیم که علم پزشکی رو به صعود بوده و به عمر انسانها اضافه خواهد شد ولی در کنار آن به خوبی واقفیم که این به معنای سلامت ما نخواهد بود. به سال 2013 پا نهاده ایم در حالی که هنوز بسیاری از ما خود را برای رویارویی با هیچ اتفاق غیر منتظره ای آماده نکرده ایم.

من و شما می توانستیم در سال گذشته، در زرقان، نیویورک، فیلیپین، برمه و یا یکی از بیمارستانهای بیماران خاص باشیم. اگر چنین نبوده، باید گفت این کمال بی فکری است که گمان کنیم چرخه زندگی همیشه برای ما تاس خوش شانسی را نشان می دهد. بیمه، دقیقا در نقاط ذکر شده بالا می تواند از سقوط مالی من و شما جلوگیری کند. سال 2013 را با برنامه ریزی صحیح برای خود و خانواده مان، به سالی بدون نگرانی مالی تبدیل کنیم.

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ