23 بیلیون دلار هزینه دارو!

آیا زمان مراجعه به پزشک معالج خود با این مطلب مواجه شده اید که پزشک از شما پرسیده باشد بیمه دارو دارید ؟ فکر می کنید به چه دلیل این سوال را می پرسد؟

هزینه دارو در تمام دنیا بالاست داروها با توجه به برند (مارک دار) و جنریک (مشابه) ضمن تفاوت قیمت ،از اثرگذاری متفاوتی برخوردارند. به نقل از Canadian RX Atlas برگرفته شده از دانشگاه بریتیش کلمبیا، کانادایی ها چیزی حدود 23 بیلیون دلار در سال 2013-2012 و یا به بیان دیگر به ازای هر نفر چیزی حدود 650 $ هزینه دارو پرداخت کرده اند که غالبا این مبلغ در خصوص سرطان ، MS ، HIV هزینه شده است در نظر داشته باشیم که بیمه استانی دولت ( در استان انتاریو OHIP ) و در استانهای دیگر با توجه به قوانین متفاوت محدود است و پوشش دارو , خاص افراد واجد شرایط و افراد بازنشسته است.

از طرفی دیگر افراد ضعیف جامعه که درآمد آنها زیر سقف 30.000 دلار است وضعیت حادی را در چنین شرایطی دارند. به نظر این مهم می آید که در هر طبقه ای از سطح زندگی هستیم خصوصن افراد ضعیف به داشتن بیمه دارو توجه کنند تنوع بیمه های دارویی و تنوع درصد مشارکت در زمان مطالبه, این امکان را به متقاضی می دهد که بتواند در صورت واجد شرایط بودن بدون محدودیت سقف دارویی استفاده کند. افرادی که واجد شرایط هم نیستند با محدودیت سقف برخورداری می توانند از مدلی از بیمه دارو بدون آنکه واجد شرایط باشند استفاده نمایند.

ممکن است که شما به صورت روزانه و یا تنها برخی اوقات نیازمند استفاده از دارو باشید. در هر دو صورت شما نیاز دارید که اطمینان داشته باشید که این داروها مضر نبوده و حال شما را بهبود می بخشند .

حتا داروهای سالم نیز دارای عوارض جانبی ناخواسته یا اثرات ناسازگار با غذا یا سایر داروها که شما استفاده می کنید ، هستند و ممکن است در طی دوران بارداری مضر باشند . برای کاهش خطر تاثیرات ناخواسته و اطمینان از
بهبود بخشی ، بسیار مهم است که از داروهایتان به صورت صحیح استفاده کنید و در موقع دادن داروها به کودکان بسیار مراقب باشید .

خبر خوب : قیمت داروهای مشابه معمولن بسیار کمتر از داروهای مارک دار مشابه شان است .

خبر بد : یک داروی مشابه بر اساس کارخانه سازنده ، به صورت گیج کننده ایی ، دررنگ ها و طرح های مختلف به فروش می رسد.

یک تحقیق جدید در سالنامه داروهای مشابه نشان می دهد که بیماران قلبی کمتر به استفاده از داروهای تجویز شده (در صورت عدم وجود یک احساس مستمر درمان) تمایل نشان می دهند.این تحقیق بر اساس 11500 بیمار که همگی بین سالهای 2006 و 2011 دچار حمله قلبی شده بودند ، پی گیری شده است .

بیمه های تکمیلی، ابتدایی ترین پوشش های مورد نیاز در خصوص دارو، درمان، دندان، چشم و آنچه بیمه بهداشت استانی پوشش نمی دهد نظیر آمبولانس، ماساژ تراپی، کایرو پراکتور، فیزیوتراپی، وسایل پزشکی و بیمارستانی، مشاور روانشناس را در اختیار بیمه شده قرار می دهد این بیمه به شکل های مختلف فردی و گروهی با تنوع پوشش، درصد مشارکت جهت فرد بیمه شده قابل اختیاراست.

مشاور علمی پزشکی شرکت بیمه Insufin آقای دکتر پژمان حنیفی مقدم (ایمونولوژیست)

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ