تابستان و باربیکیو

سالانه درحدود 80000 نفر پس از اینکه به صورت تصادفی اجسام خارجی را قورت می دهند کارشان به اورژانس می رسد.

متخصصان سلامت عمومی هشدار می دهند که موهای زبر سیم برس ها گریل در روی شبکه های باربیکیو گیر می کند و در نهایت به گوشتهای گریل شده می رسند. اگر آنها را قورت دهیم، این موهای زیر می تواند گلو و راه گوارش  فرد را پاره کرده و منجر به جراحت های تهدید آمیز بالقوه زندگی شوند.

دکتر دیوید گرند یک پروفسور عضو تصویر گوارش از مدرسه پزشکی Warren School در دانشگاه براون امریکا گفت: ” بدترین چیز این است که این موهای زبر می توانند تا روده پیش روند.” اگر تا روده تان پیش رود و دیواره روده تان را سوراخ کند، ترسناک می شود. ما یک مورد ورود به کبد و عفونتی که کبد را تهدید می کرد داشتیم و موی های زبری که روده را خراش داده بودند در چندین نقطه داشتیم و مجبور به جراحی شدیم.”

موهای زبر برس به مسیر روده سه بیمار صدمه زده بود که مجبور شدند از طریق جراحی یا  colonoscopy آنها را خارج سازند. موهای زبر در گردن سه نفر دیگر باقی مانده بود که از طریق لوله ایی که از طریق گلو پایین فرستادند آنها را خارج کردند.

در ماه می یک خانم نیاز به جراحی اورژانسی برای خارج کردن یک موی زبر از سیستم گوارشی اش پیدا کرد. یکی از این موهای زبر در همبرگری که می خورد، بود و همان روز به دلیل درد شدید در ناحیه شکم تحت جراحی  قرار گرفت. سی تی اسکن سیمی را که از طریق جراحی خارج کردند را نشان داد.

افرادی که گریل می کنند از گزینه های سالم تری به جای برس استفاده کنند مثل سنگ ها و خشت های پاک کننده گریل.

افرادی که می خواهند از برسهای سیمی استفاده کنند اطمینان داشته باشند که برس سالم است و پس از تمیز کردن باربیکیو با حوله خیس روی آن را مجددا تمیز کنند و سپس قبل از پخت سرتاسر باربیکیو را وارسی کنند.

اغلب مردمی که درد در ناحیه شکم دارند فکر نمی کنند که لازم باشد به پزشک خود بگویند که روز قبل برگر خورده اند. اما به نظر می رسد  لازم است که حتمن به پزشک بگویید.”

بیمه های تکمیلی، ابتدایی ترین پوششهای مورد نیاز در خصوص دارو، درمان، دندان، چشم و آنچه بیمه بهداشت استانی پوشش نمی دهد نظیر آمبولانس، ماساژتراپی، کایروپراکتور، فیزیوتراپی، وسایل پزشکی و بیمارستانی، مشاور روانشناس را در اختیار بیمه شده قرار می دهد این بیمه به شکلهای مختلف فردی و گروهی با تنوع پوشش، درصد مشارکت جهت فرد بیمه شده قابل اختیار است.

پیشنهاد بیمه های سلامتی نظیر تکمیلی ( دارو، دندان، فیزیوتراپی، ماساژتراپی و …)  بیماری های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه می تواند سطح و نوع زندگی Life style  افراد را در زمان نیاز محفوظ بدارد.

فراموش نکنید برای اینکه بتوانید از 100 درصد پوشش بیمه استفاده نمایید حتمن قبل از مراجعه به بیمارستان و یا دکتر و مراکز درمانی سرپایی با شماره تلفنی که در بیمه نامه و یا کارت بیمه نامه مسافرتی جهت مواقع اضطراری آمده است تماس گرفته شود.

 

برگرفته و ترجمه از HealthDay  و  News  02July 2015

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ