با آگاهی، سلامت کودکمان را تضمین کنیم

عشق والدين به فرزندان را نمی‌توان با کلمات توصیف کرد. آن‌ها از دل‌ و‌ جان حاضرند زندگی خود را به پای این موجودات کوچک بریزند تا سلامت و رفاه آنها تامین شود. با بیماری آنها بیمار می شوند و از سلامت و شادابی آنها لذت می برند. گرچه مطالعه در مورد بیماری هایی که ممکن است گلهای زندگی را خزان زده کند احتمالا سبب ایجاد نگرانی و استرس می شود اما افزایش آگاهی برای حفظ سلامت کودکان یکی از راههای اقدام به موقع و حفظ آنهاست. سرطان ها فقط در بزرگسالان بروز نمی کنند و ممکن است کودکان دلبند ما را نیز مورد هدف قرار دهند.

یکی از شایع ترین سرطان های کودکان، تومور ویلمز (Wilms’ tumor) یا نفروبلاستوما کلیه است که حدود 6 تا 8 درصد سرطان کودکان را شامل می شود. هر ساله در آمریکا حدود 500 مورد جدید شناسایی می شوند که دچار این سرطان شده اند.

علت اصلی این سرطان ناشناخته است اما در 15 – 10 درصد این موارد، جهش در ژنها مشخص گردیده است. این بیماری معمولا در سه سالگی تشخیص داده می شود. بین سالهای 2003 تا 2007 در کانادا 220 دویست مورد از این سرطان در کودکان و جوانان در فاصله ی سنی 0 تا 19 سال شناسایی شده اند. میزان مرگ و میرناشی از این بیماری متغیر است و به نوع و مرحله ی بیماری بستگی دارد. بین سالهای 2003 تا 2006 تعداد 18 بیمار مبتلا جان خود را ازدست داده اند.

در نژاد آفریقایی آمار بیشتری از ابتلا به سرطان ویلمز مشاهده می شود و هر دو جنس دختر و پسر مستعد این بیماری هستند. این تومور می تواند در کودکی که کاملا سالم است ایجاد شود و فقط 10 درصد این بیماران دارای اختلالات دیگر هستند مانند رشد غیر طبیعی در یک طرف بدن و کریتپورکیدیسم (خارج نشدن بیضه ها از حفره ی شکمی). علایم اصلی بیماری، شامل وجود توده شکمی، دردهای شکمی، وجود خون در ادرار و تب با علت ناشناخته می باشند. البته به دلیل اختصاصی نبودن این علایم، تشخیص قطعی آن نیاز به بررسی های بیشتری توسط متخصصان دارد.

تومور ویلمز یک سرطان قابل درمان است و اگر تومور، قبل‌ از پیشرفت به سایر نقاط بدن درمان شود، میزان بهبودی تا 90% افزایش می‌یابد. درمان شامل همکاری بین متخصصین جراحی کودکان، اورولوژیست، انکولوژیست کودکان و انکولوژیست های متخصص رادیو تراپی و کموتراپی است که قطعن هزینه ی زیادی را می طلبد. لحظات زندگی انباشته از رویدادهای غیر قابل تصور است.

بیمه می تواند در این ناباوری اتفاق، ما را به مسیری هدایت کند که در آن دست نیاز به سوی کسی دراز نشود. در میان مشغله هایمان، جایی برای برنامه ریزی باز کرده و قبل از این که واجد شرایط بودن را از دست دهیم اقدام کنیم.

بیمه بیماری های سخت می تواند تا سقف 32 بیماری سخت را تا مبلغ 250 هزار دلار برای کودکان، پوشش دهد. توصیه می شود از بدو تولد نوزاد این بیمه اختیار شود چرا که پس از تشخیص بیماری در کودک، قادر نخواهیم بود بیمه ای اخذ کنیم.

این را در نظر داشته باشیم که اگر فرزندمان دچار هیچ یک از بیماری ها نشد این پول برای او پس انداز و به او بر خواهد گشت. مانند همیشه فراموش نکنیم قبل از وقوع اتفاق می توان برای کم کردن عواقب آن هر کاری کرد، در حالی که پس از آن این شرایط از بین رفته است!

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

اقتباس: با همکاری مشاور علمی، پزشکی شرکت بیمه Insufin خانم دکتر واحدی (ایمونولوژیست)

مطالب این مقالات صرفا در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ