ابولا

بیمه های مسافرتی، جهت پوشش هزینه های پزشکی که به صورت پیشامد های تصادفی و یا اضطراری و مریضی است، برقرار شده است. همچنین مواردی مانند گمشدن چمدان، دیر رسیدن به پرواز،نیاز به آمبولانس حتی هوایی، برگشت مسافر به کشور خودش، بستری شدن در بیمارستان و حتی عمل جراحی و ده ها مورد دیگر از جمله، فیزیوتراپی در یک بیمه مسافرتی وجود دارد. یکی از مواردی که این روزها در مورد آن صحبت است ابولا است.

1- ابولا چیست؟
ابولا یکی از بیماریهای کشنده دنیاست. این بیماری یک ویروس بسیار واگیردار است که بیش از 90 درصد از افراد مبتلا را، می کشد و موجب وحشت در میان جوامع شیوع یافته می شود.

2- احتمال مرگ ناشی از ابولا چقدر است؟
آمار مرگ و میر از 25 تا 90 درصد متغییر است و بستگی به میزان آسیب دارد. پنج گونه متفاوت از ویروس ابولا وجود دارد: Bundibugyo , Ivory Coast, Reston, Sudan و Zaire که نام محل هایی است که شناسایی شده اند. چهار نوع از این پنج گونه منجر به بیماری انسانها می شود و Reston به انسان سرایت کرده اما بیماری و مرگی تا به حال از این ویروس گزارش نشده است.

3- ابولا اولین بار کجا دیده شد ؟
ابولا اولین بار در 1976 به طور همزمان در Nzara که نام امروزی آن جنوب سودان است و در Yambuku که امروزه جمهوری دموکراتیک کنگو نامیده می شد شایع شد و بعد از آن به روستایی نزدیک رودخانه ابولا منتقل شد که نامش را از آنجا گرفته است.

4- ابولا از کجا منتقل می شود ؟
در برخی نواحی آفریقا، سرایت از طریق تماس با حیوانات عفونی و آلوده به این ویروس مثل شامپانزه ها، گوریل ها، خفاش های میوه، میمونها، بز کوهی یا جوجه تیغی ها که مرده یا بیمار در جنگل های انبوه مناطق گرم و پرباران یافت شده اند. ابولا می تواند هم از حیوان و هم از انسان سرایت شود. این بیماری بوسیله هوا منتقل نمی شود. انتقال انسان با انسان از طریق ارتباط نزدیک خونی، ترشحات یا سایر مایعات بدن از یک فرد آلوده به ابولا اتفاق می افتد. ارتباط مستقیم با جسد اغلب در مراسم تدفین، یکی از راههای اصلی انتقال بیماری است.

مراسم تدفین در جوامعی که این ویروس شیوع یافته یک سنت مهم است و مردم درگیر شستن و لمس کردن جسد می شود تا عشق شان را به مرده ابراز کنند. در آخرین ساعات مرگ، ویروس بسیار عفونی شده و بنابراین احتمال انتقال از بدن فرد مرده بسیار بالاتر می رود. به همین دلیل، تضمین خاکسپاری سالم یک بخش حیاتی از مدیریت شیوع است. کارکنان سلامت در طی درمان بیماران ابولا، مکرر مبتلا شده اند و این از طریق ارتباط نزدیک با بیماران، بدون استفاده از دستکش، ماسک حفاظ نشده، بوده است.

5- نشانه ها چیست ؟
در مراحل اولیه ابتلا، نشانه های خاصی وجود ندارد و تشخیص ابولا دشوار است. اغلب بیماری از طریق حمله ناگهانی تب، ضعف، درد ماهیچه، سردرد و گلو درد مشخص می شود و با استفراغ، اسهال، خارش، آسیب کلیه و کبد و نشانه های خونریزی مثل خونریزی بینی، استفراغ خونی، اسهال خونی، خونریزی داخلی و ورم ملتحمه، ادامه می یابد. هرچند که این نشانه های خونریزی در کمتر از 50 درصد موارد دیده می شود.

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ