در تعطیلات زمستانی به کجا سفر می کنید؟

آیا فکر می کنید چند روز سفر به بیمه نیاز ندارد؟ آیا فکر می کنید سفر به ایران از آن دسته سفرهایی است که چون کشور خودمان محسوب می شود، لزومی به داشتن بیمه ندارد؟

هدف از سفر، منهای سفرهای کاری، کسب آرامش و تجدید نیرو است. برای تعطیلات زمستانی چه برنامه ای دارید؟ در کانادا، برف و روزهای سرد، یکی از دلایل سفر در زمستان است. عده زیادی از هموطنان ما مایلند در روزهای سرد تورنتو، سفری به مناطق گرم داشته باشند. اگر به ایران سفر می کنید احتمالا به دنبال خرید کردن هستید. از روزی که بلیط گرفتید در تب و تاب سوغاتی هستید و از دوستان در مورد فروشگاه هایی که احتمال خرید ارزانتر است سوال می کنید.

این در مورد ما ایرانیان در سفر به هر سویی که دوست و یا خویشاوندی داریم صدق می کند. نکته ای که معمولا به آن نمی پردازیم، اتقاقات غیر قابل پیش بینی در کشور میزبان می باشد. آیا تا کنون فکر کرده اید اگر در سفر نیازمند فوریت های پزشکی شدید چه هزینه سنگینی بر عهده شما خواهد بود؟ بهتر است بدانید بیماری و تصادف دو عامل اصلی خسارت های پیش بینی نشده در سفر قلمداد می شوند.

بیمه های مسافرتی جهت پوشش هزینه های پزشکی که به صورت پیشامدهای تصادفی و یا اضطراری و مریضی است، برقرار شده است و توصیه میشود ضمن توجه به مقدار پوشش، به پوشش طول زمان توجه داشته باشید، چرا که به کرات دیده شده که شخص متقاضی بیمه، جهت صرفه جویی از مقدار حداقل پوشش استفاده کرده و در طول بیمه نامه دچار کمبود مقدار پوشش شده است و یا اینکه ضمن اینکه طول مدت اقامتش را میداند. از طول زمان کوتاه تری استفاده میکند. این امر گاهی موجب میشود فرد بیمه شده قادر نباشد به لحاظ مطالبه (Claim) مجدداً بیمه را تمدید نماید.

شخصی تعریف می کرد که برای سفر ، بیمه مسافرتی تهیه کرده و در آنجا در حین شنا ، از سوی جانوری در آب گزیده شدند. به گفته ایشان در بیمارستان بعد از اعلام داشتن بیمه ، به قسمتی مجهز که به اظهار خودشان به هتل پنج ستاره شباهت داشته برده و مبلغ 1600 دلار هزینه درمانشان از سوی بیمه پرداخت شده است. شاید برای شما این حکایت ملموس تر شود که اگر خود را به جای شخصی بگذارید که برای تفریح به کشوری دیگر می رود و انتظار روبرو شدن با حوادث ناگهانی و هزینه های پیش بینی نشده را ندارد. همین حکایت برای کسی که از ایران به کانادا و یا برعکس سفر می کند نیز برقرار است.

از نکات قابل توجه در بیمه مسافرتی ، پوشش هایی نظیر فیزیوتراپیست، کایروپراکتور و دکتر مربوط به استخوان است که شرکتهای بیمه
پرداخت میکند. مورد مهم دیگر پوشش جهت پرستار خصوصی و همچنین پوشش دارو است.

از سوی دیگر در یک پرواز، دلایل زیادی برای بیمه مسافر وجود دارد از جمله گم شدن چمدان، دیر رسیدن به پرواز، بیماری و یا حوادث طبیعی
پیش بینی نشده که پرواز را کنسل می کند. هر یک از موارد ذکر شده می تواند خسارت زیادی به مسافر وارد کند. ممکن است برای شما، این سئوالات پیش بیایند مانند: شرکتهای بیمه چه چیزهایی را پوشش می دهند و یا چه چیزهایی را پوشش نمی دهند؟ آیا برای اخذ بیمه شرایط سنی وجود دارد؟ و آیا می توان با یک بیمه مسافرتی، چندین مسافرت داشت؟ شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه با ما تماس بگیرید.

*****توصیه ما به شما این است، هرگز بدون بیمه به سفر نروید که حادثه، لحظه و مکان و سن نمی شناسد.*****

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ