آیا تنها با پس انداز می توانیم از عهده مشکلات مالی برآییم؟

قطعا اگر بازنشستگان به جای افراد جوان بودند، پس انداز بیشتر و آغاز زودتر آن را جهت روزهای بازنشستگی خود در اولویت قرار می دادند.

به گزارش ریسک نیوز، در بررسی تازه ای که از 300 فرد بازنشسته با سنین بین 55 تا 75 سال و درآمد خانوار سالانه بین 25 هزار الی 75 هزار دلار انجام گرفت، سوالاتی پرسیده شد با این موضوع که در سال های گذشته
زندگی چه آموختید و بزرگترین توصیه به نسل جوان از سوی شما چیست؟
39 درصد پاسخ دادند پس انداز برای آینده مهمترین نصیحت آنهاست، شاد بودن و به کمال زندگی رسیدن با فاصله ی دوری پاسخ های بعدی بودند. بقیه پاسخ ها شامل این موارد بودند: برنامه ریزی برای دوران بازنشستگی، یافتن شغلی که از انجامش لذت می برید، مسئولیت پذیری در زندگی و آموختن دانش.

در پاسخ به این سوال که بزرگترین مشاوره مالی که مایلید به بقیه انتقال دهید چیست، 93 درصد بیان کردند بسیار مهم است که زودتر شروع به پس انداز کنید و جوانتر ها را تشویق به شرکت در برنامه های مربوط به دوران بازنشستگی در محل کارکردند (84 درصد)، همچنین داشتن برنامه ریزی بیشتر (61 درصد)، احتیاط در سرمایه گذاری (39 درصد)، گرفتن مشاوره حرفه ای (37 درصد)، زندگی مقتصدانه (30 درصد) و نیز ادامه به کار تا حد توان (22 درصد) را پیشنهاد دادند.

باید گفت امروزه بسیاری از بازنشستگان در مواجه با مسائل مالی غافلگیر شده اند و وقتی پرسیده شد بزرگترین شوک مالی در مورد بازنشسته شدن چه بوده است، نداشتن درآمد کافی در صدر پاسخ ها قرار گرفت. این قبیل
غافلگیری ها باعث شده تا تصورات گذشته بازنشستگان نسبت به آنچه بنا بود سال های طلایی زندگی شان باشد، تغییر کند.

خیلی از ما زمانی که به آینده فکر می کنیم، نگران دوران بازنشستگی و هزینه های آن زمان هستیم. گاه گمان می کنیم پس انداز می تواند چاره هزینه های سالمندی ما باشد ولی به طور معمول چنین چیزی انجام نمی شود و درصد ناچیزی از ما می تواند با پس انداز بر مشکلات مالی فائق آید. از آنجا که با طول عمر بیشتری نسبت به نسل قبلی خود زندگی می کنیم، باید به همین نسبت، مدت زمان بیشتری را برای دوران سالمندی خود متصور شویم و اینجاست که پس انداز بازنشستگی معنا پیدا می کند. باید گفت پس انداز بازنشستگی، به شکل های گوناگونی عرضه می شود و بسته به چگونگی استفاده از آن، انتخاب های مختلفی برای ما موجود است. پس انداز بازنشستگی تاثیر مستقیم در کاهش میزان مالیات مشمولان مالیات دارد.

به عبارتی دیگر انتقال مالیات به آینده انجام خواهد شد که البته با توجه به سطح درآمد و مشمول پرداخت مالیاتی در زمان برداشت (بازنشستگی) بستگی خواهد داشت. خرید RRSP می تواند از بانکها و یا موسسات مالی و شرکتهای بیمه و سرمایه گذاری انجام شود. دقت در انتخاب و نحوه عملکرد و برگشت سرمایه گذاری از نکات بسیار مهم است که حتما باید دقت شود و تنها صرف سرمایه گذاری و خرید RRSP از بانک کافی نیست و نباید به آن بسنده کرد. نوع انتخاب سرمایه گذاری ، تقسیم و مدیریت ریسک از دیگر موارد مهمی است که مشاوران مالی و متخصصان مربوطه در امور سرمایه گذاری با توجه به قدرت ریسک پذیری فرد متقاضی ، مقدار پول و برگشت سود سرمایه گذاری، مورد بررسی و توجه قرار می دهند.

یکی از مدلهای سرمایه گذاری اخذ بیمه ای است که در آن بیمه بیماری های سخت وجود دارد که به این مدل ROP اطلاق می شود به این مفهموم که نگرانی دوران بازنشستگی ما با پس انداز تامین می شود و در طول مسیر ما از بیمه ای برخورداریم که در صورت بیماری می توانیم از مزایایش استفاده کنیم.

از دیگر مزایای RRSP این است که برای خریدن اولین خانه، به شرط واجد شرایط بودن و داشتن موجودی، می توان حداکثر تا سقف 25000 دلار از این حساب قرض کرد. این مبلغ می تواند برای هر یک از زوجین باشد و باید در مدت پانزده سال بازپرداخت شود و البته مبلغ دریافتی فوق مشمول مالیات نخواهد شد، مگر اینکه در زمان بازپرداخت به موقع پرداخت نشود. این طرح و برنامه به نام Home Buyer Plan که به اختصار به آن HBP می گویند فرصتی است برای پیش پرداخت خرید خانه.

از دیگر طرح ها و برنامه و مزایای RRSP می توان ” هزینه تحصیل “را نام برد. در برنامه Lifelong Learning Plan به شرط تحصیل تمام وقت میتوان از حساب RRSP کمک گرفت و پول برداشت کرد که معاف از مالیات است. باید در اینجا اضافه کرد که مبلغ برداشتی در این طرح نباید بیش از 10000 دلار در سال و در طی 4 سال هم نباید بیش از بیست هزار دلار باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید. فراموش نکنید روزهای بازنشستگی باید به گونه ای سپری شود که فرد در آن احساس امنیت و راحتی نماید . اگر تاکنون به آن فکر نکرده اید، این مهم را به فردا موکول نکنید که فرداهای ما به سرعت، به روزهای سالمندی خواهند رسید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ