ورود به فصل سرما

آیا می‌دانید با داشتن بیمه استانی نظیرOHIP در استان انتاریو، چرا همچنان می‌بایست بیمه مسافرتی تهیه کرد؟

در ابتدای شروع فصل پاییز هستیم و برخی افراد در حال آماده شدن برای سفر زمستانی طولانی مدتشان هستند. با وجود همه آمادگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های قبلی، سفرهای طولانی مدت اضطراب آور هستند. ما برای داشتن سفری با خیال آسوده، تهیه بیمه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بیشتر افرادی که به سفرهای طولانی مدت می‌روند، اطلاع دارند که در صورت سفر به خارج از کشور، نمی‌توانند از بیمه سلامتی‌شان به طور کامل استفاده کنند. همچنین ممکن است نوع  محدودیت‌های  بیمه ایالتی و یا منافع بیمه مسافرتی خود را ندانند.

درباره بیمه سلامتی استانی در هنگام سفر به خارج از کانادا بیشتر بدانیم.

برای مثال در استان انتاریو  OHIP برای بیماران بستری شده در بیمارستان ۲۰۰ دلار و برای ویزیت‌های اضطراری ۳۰ دلار پرداخت می‌کند و در استان بریتیش کلمبیا برای بیماران اورژانسی در بیمارستان، تنها ۷۵ دلار پرداخت می کند.

قابل ذکر است که مزایای بیمه مسافرتی در مواقع ضروری شامل تامین نسخه ۳۰ روزه، اجاره تجهیزات پزشکی ضروری و سایر خدمات حرفه‌ایی پزشکی می‌باشد.

با وجود قوانین جدید برای سفرهای طولانی مدت به خارج از استان محل  سکونت، صحبت‌های بسیاری درباره مدت زمانی که کانادایی‌ها می‌توانند سفر کنند وجود دارد که این مقدار، بستگی به ایالت محل سکونت مسافر بین ۱۵۰ تا ۲۱۲ روز می‌تواند متفاوت باشد.

در بیشتر مواقع نیاز است که مسافران به مدت ۶ ماه از سال را در استان محل سکونت‌شان حضور داشته باشند تا از مزایای بیمه سلامت استانی‌شان برخوردار شوند.

اگر بیشتر از زمان مقرر در خارج از استان بمانند ممکن است مجبور شوند با یک دوره زمانی انتظار، معمولاً ۹۰ روز، برای مقرر شدن مجدد اقامت‌شان، منتظر باشند.

از دیگر حق و حقوق بیمه نامه‌های مسافرتی :
ممکن است مسافرت قابل پیش‌بینی نباشد. به همین دلیل ما نیاز به بیمه‌ای داریم که قابل انعطاف و بر اساس نیاز ما قابل تغییر باشد. اگر مسافران می‌خواهند که سفرشان را طولانی کنند باید بدانند که می‌توانند برنامه بیمه‌شان  را با تلفن کردن پیش از سفر افزایش دهند.

اگر مسافران قبلاً از استان خارج شده‌اند، ما به عنوان فراهم کننده بیمه در صورتی که مدت زمان بیمه‌نامه هنوز به اتمام نرسیده باشد، می‌توانیم مدت زمان بیمه را برایشان افزایش دهیم.

اگر مسافران زودتر از موعد از سفر بازگشتند، در صورت عدم استفاده از بیمه در طول سفر، ممکن است که واجد شرایط برای باز پس گرفتن بخشی از هزینه بیمه برای روزهای استفاده نکرده باشند. در این صورت می‌توانند بر اساس موارد خواسته شده در قرارداد بیمه نامه آن را پس بگیرند.

برخی از مدارکی که برای باز پرداخت مبلغ بیمه لازم است:
کارت پرواز
بلیط  هواپیما
گذرنامه مهر شده
تقاضا و اعلام عدم

استفاده از بیمه در مدت خریداری شده از نکات مهم دیگری است که توجه به آن حائز اهمیت است. همچنین گرفتن بیمه‌های خاص در سفرهایی نظیر کوهنوردی، غواصی، صخره نوردی، اسکی از مواردی است که باید به آن توجه کنیم و می‌بایست بیمه نامه‌ای متفاوت و برتر برای این موارد اتخاذ کنیم. لذا در زمان خریداری بیمه در صورت نیاز می‌توانید بدان اشاره بفرمایید تا در این خصوص از پوشش خاص بیمه بهره‌مند شوید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ