نظری بر اسپری های ضد تعریق

بسیاری از ما در فصل تابستان عرق کردن را تجربه کرده ایم. تعریق زیاد، ناراحتی شایعی است که در بسیاری از افراد معمولی هم دیده می شود، تنها بعضی از افراد بیشتر از دیگران عرق می کنند و بعضی ها غدد عرق شان با کمترین تحریک، فعال می شود. چنین تعریقی بیشتر در جوانان و افراد میانسال دیده می شود، در واقع وقتی دمای بدن افزایش می یابد، عرق کردن نوعی مکانیسم دفاعی بدن است، اینگونه به نظر می رسد که تعریق بیشتر در فصول گرم است اما بعضی از افراد حتی در فصول سرد سال نیز عرق زیادی دارند.

عرق بدن انسان بو ندارد و بدبو نیست ولی عرق در مناطق خاصی از جمله زیر بغل و کشاله ران بوی بد می گیرد و این به دلیل میکروب های است که در آن مناطق وجود دارد و عرق را تجزیه می کنند که باعث به وجود آمدن یک بوی بد می شود و در نتیجه فرد احساس ناخوشایندی پیدا می کند.

تعریق فرآیندی برای تنظیم دمای بدن است. زمانی که این عرق، محیطی برای تکثیر باکتری‌ها شود، ایجاد بوی بد و ناخوشایند می‌کند. بهترین روش برای مبارزه با بوی بدن پیشگیری از وقوع آن است و برای بسیاری از افراد رعایت بهداشت، یعنی شستشوی مرتب بدن و استفاده از مواد ضد تعریق، کفایت می‌کند.

بهترین زمان برای استفاده از مواد خوشبوکننده و ضد تعریق در زیر بغل، بعد از استحمام است، زیرا این مواد مجاری غدد را می‌بندند و موجب کاهش تعریق در طول روز می‌شوند. اسپری یا مام‌های خوشبو کننده باید روی پوست سالم استفاده شوند و اگر قسمتی از پوست بدن دارای زخم یا خراشیدگی است، نباید این مواد را در آن قسمت ها به کار برد.

به رغم افزایش محبوبیت های اسپری های ضد تعریق درمیان اکثر گروه های سنی به ویژه نوجوانان، افزایش بی رویه از این ضدعرقها می تواند موجب آلرژیک پوست، آسم و حتی در موارد نادری عامل ایجاد مشکلات مهلک قلبی باشد حتی افرادی که آلرژی ندارند نیز ممکن است به مواد شیمیایی در محصولات تمیزکننده یا آرایشی حساسیت داشته باشند و دچار واکنشهای پوستی، دشواری تنفس، تهوع یا سردرد شوند .. جاناتان کیپ‌ول 16 ساله براثر حمله قلبی در اتاق خواب خانه درگذشت.

براساس اظهارات پدرش 10 دقیقه پس از آنکه آنها به بیمارستان رسیده بودند، پزشکان مرگ را اعلام کردند این درحالی است که فرزندشان یک پسر عادی و کاملا سالم بود. بررسی های پس از مرگ نشان داد که میزان گاز پروپان در خون وی 10 مرتبه بیشتر از حجم خطرناک بود. این گازها در بدن وی طی ماه های متعددی متراکم شده بودند. مأموران بررسی و تحقیق درمورد مرگهای ناگهانی، با بررسی خانه به این نتیجه رسیدند که جاناتان از اسپریهای ضد تعریق استفاده می کرده است. تاکنون هشدارهای بسیاری درباره استفاده از اسپریهای ضد عرق و همچنین نحوه استفاده از آنها صورت گرفته است .

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ