به بهانه روز جهانی آسم

با توجه به آمار رو به افزایش مبتلایان به آسم در دنیا و عدم درمان قطعی و به منظور افزایش سطح آگاهی جامعه جهت کنترل آن، سازمان بهداشت جهانی ” روز ششم ماه می را بنام روز جهانی آسم “ نامیده است.

” آسم ” یک بیماری بسیار مزمن ریه است که سبب رنج طولانی مدت شده و فرد مبتلا نمی تواند به راحتی نفس بکشد. بالغ بر 2 میلیون کانادایی و بیش از 300 میلیون نفر در دنیا از آسم رنج می برند.

در انتاریو حدود یک میلیون نفر به آسم مبتلا هستند و از هر 5 کودک، یک نفر دچار آسم است. متاسفانه آسم درمان قطعی ندارد و اما راههای کنترلی و مراقبتی می توانند به فرد توانایی زندگی طبیعی را بدهند. در صورت عدم کنترل آسم، عوارض آن می تواند حتی سبب مرگ گردند. در سال 2009 تعداد 228 نفر در کانادا (91 نفر در انتاریو) بر اثر آسم فوت نموده اند.

راههای هوایی یا مجاری تنفسی در فرد مبتلا به آسم، بسیار حساس هستند و در صورت شروع واکنشهای آسمی، راههای تنفسی ملتهب و متورم شده و مملو از مخاط و خلط می گردند که در نتیجه سبب باریک شدن راه تنفسی می گردد و عبور هوا به سختی انجام می شود. در ضمن، ماهیچه های کوچک اطراف راههای تنفسی منقبض شده و آنها را می فشرند و سبب اختلال در عبور هوا می گردند.

ممکن است اسامی انواع آسم کودکان، آسم آلرژیک، آسم بالغین، شغلی، حاد، مزمن، آسم حاصل از ورزش، آسم ویروسی و آسم حاصل از مصرف آسپیرین را شنیده باشید. در واقع آسم بر اساس عوامل ایجاد کننده و شدت واکنش های آسم به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که البته نتیجه همه آنها تورم و باریک شدن مجاری تنفسی است که با علائمی مانند سرفه، کوتاهی تنفس، تنگی نفس یا خس خس سینه همراه هستند.

علت آسم هرچه باشد باید فرد مبتلا به آسم از هرچه آسم او را تشدید می کند پرهیز نماید و داروی مناسبی که پزشک متخصص توصیه نموده است را استفاده نماید.

تمایز بین عوامل ایجاد کننده آسم و عوامل شعله ور نمودن یا محرک های شروع حملات آسمی در یک فرد مبتلا به آسم مهم است. تقریبا محرک های شروع حملات آسمی شناخته شده اند اما اطلاعات کمی در مورد ایجاد آسم وجود دارد.

“بیمه های تکمیلی ” ، ابتدایی ترین پوششهای مورد نیاز در خصوص دارو ، درمان ، دندان ، چشم و آنچه بیمه بهداشت استانی پوشش نمی دهد نظیر آمبولانس ، ماساژتراپی ، کایروپراکتور ،فیزیوتراپی ، وسایل پزشکی و بیمارستانی ، مشاور روانشناس را در اختیار بیمه شده قرار می دهد این بیمه به شکلهای مختلف فردی و گروهی با تنوع پوشش ، درصد مشارکت جهت فرد بیمه شده قابل اختیار است .

منابع: http://www.on.lung.ca / http://www.on.lung.ca / https://www.blogger.com

با همکاری مشاور علمی، پزشکی شرکت بیمه Insufin خانم دکتر واحدی (ایمونولوژیست)

مطالب این مقالات صرفا در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ