اختلال سوخت و ساز در بدن

” دیابت یا بیماری قند” یک اختلال متابولیک (سوخت و سازی) در بدن است. در این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن از بین می‌رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و بنابراین انسولین تولیدی نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد. نقش اصلی انسولین پایین آوردن قند خون توسط مکانیزم‌های مختلفی است .

افت قند خون تقریبا در همه دیابتی‌ها اتفاق می‌افتد، لرزش، سرگیجه، تعریق، گرسنگی زیاد، رنگ پریدگی، حواس پرتی، مور مور شدن دور دهان،‌ تشنج و تغییر خلق و خو از جمله علائم افت قند خون است.

این بیماری زمینه ساز دیگر بیماریها مانند بیماریهای کلیوی ، عصبی ، تصلب شرائین ، بیماری قلب ، زخم در پاها، فشار خون بالا و حتی کوری می شود. بیماری قند ممکن است ارثی باشد اما بیشتر احتمال دارد به علت رژیم غذایی نامناسب و مملو از شیرینی و شکر رخ دهد.

نداشتن فعالیت بدنی و پشت میز نشستن نیز بیماری آفرین است و ممکن است باعث بروز بیماری قند گردد. از این رو، متخصصین معالجه مرض قند اعتقاد دارند رعایت رژیم غذایی صحیح و ورزش مستمر بهترین راه مبارزه با این بیماری است . به گفته فدراسيون بين المللي ديابت درسال ‏2003 ‏,‏194 ‏ميليون بیمار ديابتي در سراسر جهان زندگي ميكنند و تخمين زده مي شود كه از سال ‏2025 ‏اين تعداد به ‏333‏ ميليون نفر برسد‏.‏ باتوجه به اينكه ديابت براي سلامتي جهانيان يك تهديد است، مي توان گفت كه بالغ بر‏6/3 ‏درصد از جمعيت جهان با ديابت زندگي مي كنند‏.‏ درحال حاضر ديابت چهارمين علت مرگ و مير در بيشتركشورهاي توسعه يافته است ‏.

*** دیابت یک بیماری جدی است، که ممکن است در صورت عدم توجه ، به بیماری های قلبی، نابینایی، نقص کلیوی و یا سایر عوارض تهدید کننده منجر شود. ***

قابل توجه افراد دیابتی سیگاری ، از آنجا که ریسک بالاتری دارند، از شرایط استاندارد در هنگام اختیار کردن بیمه های عمر و حتا بیمه های مسافرتی برخوردار نیستند.

هزینه این بیماران به مراتب مشکلی بزرگتر است به همین سبب بیشتر خانواده های بیماران دیابتی تحت فشار روحی و روانی و اقتصادی هستند. راهکار مناسب ، تهیه بیمه در این خصوص است ” بیمه بیماریهای سخت ” که می تواند از 25000 تا 2000.000 دلار پوشش در اختیار متقاضی قرار دهد . زمانیکه سالم هستیم باید بیمه فوق را اختیار کنیم .

برای هر یک از ما چنین شرایطی ممکن است پیش آید بیمه در این خصوص موجب می شود از نظر مالی پوشش مناسب داشته باشیم و از پس هزینه های مالی و تعهدات بر آییم . پس از اخذ بیمه در این خصوص ، در صورت تشخیص بیماریهای مندرج در بیمه نامه ، توسط پزشک معالج ، و تایید آن و گزارش به شرکت بیمه فرد بیمه شده واجد شرایط خواهد بود.در صورت عدم بیماری امکان اخذ پولهای پرداختی در بعضی از انواع این بیمه امکان پذیر است.

منابع : سلامت نیوز

مطالب این مقالات صرفا در جهت اطلاع رسانی ، مرتبط با خدمات ما می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ