شش اولویت برای توجه…

شما در هر حال پولی از دولت، بخش خصوصی و یا از بیزنس خود دریافت می کنید. شاید بهتر باشد برای یک دید جامع و  وسیع تر از دارایی تان و برای  آینده بهتری که می خواهید، مواردی چند توجه و برنامه ریزی کنید.

با این ایده، در اینجا پیشنهادات ما برای شش موضوعی که احتمالن بخواهید در اولولیت قرار دهید، وجود دارد.

محاسبه

شما حتمن می دانید که مخارج تان در حال بالا رفتن می باشد اما ممکن است بخواهید که آمارهای واقعی را بررسی کنید. آیا می دانید که بر اساس MoneySense and people Patterna Consulting، اولین سال زندگی کودک بیش از 16000 دلار هزینه دارد؟

تعجب نکنید،  چرا که در نظر بگیرید:

1.5 درصد، 250 دلار موارد شخصی

7.9 درصد، 1300 دلار لباس

5.4 درصد، 895 دلار غذای بچه

12.5 درصد، 2065 دلار ایاب و ذهاب

1.5 درصد،  245 دلاربهداشت

16.5 درصد، 2720 دلار منزل

54.6  درصد، 9000 دلار نگهداری نوزاد و کاهش درآمد

 

پس انداز

ضروری است که در سریعترین زمان ممکن مقداری پول در یک حساب قرار دهید که در اسرع وقت به آن دسترسی داشته باشید. این کار نوعی احتیاط در زمان اتقافات غیر منتظره است که در نتیجه مخارج عمده نیاز است و یا اینکه نیاز است که از کارتان مرخصی بگیرید. شما به عنوان موارد کمکی ممکن است به یک کارت اعتباری شخصی نیاز داشته باشید.

 

مشخص کردن وضعیت زناشویی

اگر یک زوج غیر رسمی هستید بسیار مهم است که پیوند تان را توسط ازدواج یا امضای یک قرارداد زندگی با هم، رسمی بسازید. چرا که  در موقع جدایی، منافع هر یک از شما و همچنین فرزندتان مورد پوشش و حفاظت بیشتری قرار خواهد گرفت.

 

حفاظت از درآمد

طرح و پلان امور مالی و بیمه، که می تواند شامل یک و یا ترکیبی از چند بیمه عمر
برای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، بیمه ناتوانی جسمی و از کار افتادگی و بیمه بیماری وخیم، می تواند به شما برای جایگزینی درآمدتان در صورت فوت یا
ناتوانی کمک کند. و حتا می تواند ارزش بیمه کردن فرزندتان را داشته باشد، چرا که در صورت بیماری جدی، شما توانایی فراهم کردن درمان مناسب بدون هماهنگ سازی موقعیت تان را دارید.

 

درمورد آینده فرزندتان فکر کنید

یک RESP پس انداز تحصیلی به محض تولد فرزند قابل افتتاح است. پس انداز با توجه به توان مشارکت شما و همچنین مشارکت دولت موجب سرمایه گذاری  قابل قبول برای تعهدات فرزندتان در مقاطع بالا بوجود می آید.

 

در مورد احتمالات دیگر فکر کنید

زمان خوبی برای انتخاب وصیت نامه و یا بازنگری آن است در صورتی که چندین سال پیش انجام داده اید. مساله دیگر نام نهادن یک قیم برای فرزندتان، در صورتی است که شما یا همسرتان هر دو فوت کنید. ممکن است زمان خوبی برای فکر کردن درباره حفاظت از دارایی هایتان و چگونگی تقسیم آن در زمان فوت شما،  توسط طرح و بر نامه ریزی.

برای داشتن اطلاعات بیشتر:

 •   اولین کودک، راهنما
 •   هزینه یک فرزند چقدر است؟
 •   راهنمایی خوشبختی مالی تازه ازدواج کرده ها

For more information, check out these other Actualis articles!

 • First baby: a how-to guide:
  http://contact.actualis.ca/T/OFSYS/MS/3547/pE01H3/11888/en-
 • CA/Archives_Article.html?idArticle=955&Cat=2&Lang=en
 • How much does a child cost?:
  http://contact.actualis.ca/T/OFSYS/MS/3547/pE01H3/11888/en-
 • CA/Archives_Article.html?idArticle=896&Cat=3&Lang=en
 • Newlyweds’ guide to (financial) happiness:
  http://contact.actualis.ca/T/OFSYS/MS/3547/pE01H3/11888/en-

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ