آلزایمر و اطرافیان

21 سپتامبر روز جهانی آلزایمر و بد نیست از خود بپرسیم که گر چه بطور معمول بیماری آلزایمر را یکی از انواع بیماری های کهولت سنی می دانیم، ولی اگر ما ناگهان دچار این بیماری شویم چه خواهد شد؟

حدود 24 ميليون نفر در جهان به بيماري آلزايمر مبتلا هستند و در هر 7 ثانيه يك نفر به این بيماري مبتلا مي‌شود. برآورد شده تا سال 2040 اين رقم به 81 ميليون نفر خواهد رسيد.
هر سال بیش از 25000 نفر بیمار کانادایی جدید مبتلا به این بیماری تشخیص داده میشوند.

بیش از 564000 کانادایی در حال حاضر با آلزایمر زندگی می کنند و پیش بینی رشد یک میلیون نفر می رود. برای افرادی که خود و یا عزیزانشان درگیر آلزایمر هستند دولت تسهیلاتی مالیاتی در نظر می گیرد.

مشکل خانواده های چنین بیمارانی تنها فراموشی آنها نیست، بلکه نگهداری و مراقبت از این بیماران بسیار سخت است و نگهداری از آنها به وقت و نیروی زیادی احتیاج دارد. خانواده باید قادر باشد فشارهای عصبی بر بیمار را تقلیل دهد و در همه مراحل مراقب ضربه هایی باشد که بر جسم و عواطف او وارد می آید.

آنچه از دیدگاه طرح و برنامه ریزی و مدیریت ریسک به آن میپردازیم توجه به آینده ای است که از آن چیزی نمی دانیم. هنگامی که بیماری های گوناگون را چک می کنیم متوجه می شویم همه ما در معرض هجوم ناملایمات جسمی هستیم که فقط زمان آن در افراد، متفاوت است.

هزینه این بیماران به مراتب مشکلی بزرگتر است به همین سبب بیشتر خانواده های بیماران آلزایمری تحت فشار روحی و روانی و اقتصادی هستند. راهکار مناسب، تهیه بیمه در این خصوص است بیمه بیماریهای سخت که می تواند از 25000 تا 2 میلیون دلار پوشش در اختیار متقاضی قرار دهد. زمانیکه سالم هستیم باید بیمه فوق را اختیار کنیم.

برای هر یک از ما چنین شرایطی ممکن است پیش آید بیمه در این خصوص موجب می شود از نظر مالی پوشش مناسب داشته باشیم و از پس هزینه های مالی و تعهدات بر آییم.

پس از اخذ بیمه در این خصوص، در صورت تشخیص بیماری فوق توسط پزشک معالج و تایید آن و گزارش به شرکت بیمه، فرد بیمه شده واجد شرایط دریافت پوشش بیمه خواهد بود. این بیمه در مدلهای مختلف کوتاه مدت و بلند مدت و در صورت عدم بیماری امکان اخذ پولهای پرداختی در بعضی از انواع این بیمه امکان پذیر است.

برگرفته و ترجمه از : انجمن آلزایمر

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ