استعمال دخانیات و باروری

استعمال دخانیات به صورت فعال و غیر فعال با ناباروی و یائسگی زودرس گره خورده است و در این راستا، آیا از هزینه های دارو و درمان باروری آگاه هستید؟

تحقیقات جدید می گوید، مصرف دخانیانت و در معرض دود سیگار بودن با ناباروی و یائسگی زودرس در زنان در ارتباط است. در تحقیق به عمل آمده، استعمال دخانیات را با آمار بالای ناباروی و شاید یائسگی زود رس در ارتباط می داند.

نویسنده تحقیق، اندرو هایلند رئیس رفتارهای سلامت در موسسه سرطان روزول پارک دربوفالو نیویورک گفت:” هرچند در مورد کسانی که در معرض دود دخانیات هستند کمتر تحقیق شده، بویژه در بین زنانی که اصلا سیگار نمی کشند”.

در این تحقیق، هایلند و همکارانش  زنانی که در ابتدا روند درمانی، در یک تحقیق بزرگ که در 1991 آغاز شد، ثبت نام کرده بودند را برای یافتن مسائل سلامت مختلف را در بین بیش از 160000 زنی که به صورت کلی سلامت بوده و در دوران پس از یائسگی بودند، مورد بررسی قرار داد.

گروه هایلند درباره اطلاعات سن یائسگی و باروری و همچنین در معرض دخانیات بودن در بین برخی از زنانی که در این تحقیق ثبت نام کرده بودند بررسی کردند. محققان اطلاعات در دسترس حدود 88000 زن را برای بررسی تاثیرات باروری، ارزیابی کردند. آنها همچنین اطلاعات در حدود 80000 را برای آزمودن آغاز طبیعی یا بدون جراحی یائسگی بررسی کردند.

محققان دریافتند، هم مصرف کنندگان دخانیات و هم کسانی که در معرض مستقیم دخانیات بودند در ارتباط با مسائل ناباروری و یائسگی زودرس ( پیش از سن معمول 50 سال) بودند.

در مقایسه با کسانی که اصلن دخانیات مصرف نمی کنند، کسانی که هم اکنون و هم در گذشته دخانیات استعمال می کردند 14 درصد احتمال ناباروی و 26 درصد احتمال یائسگی زودرس شان بیشتر است.

هایلند خاطر نشان کرد یائسگی زودرس با احتمال بالای مرگ در ارتباط است. این تحقیق بیان داشت در بین کسانی که اصلن دخانیات استعمال نمی کنند، کسانی که در معرض مستقیم دخانیات هستند ( مثل زندگی کردن با یک فرد سیگاری بیش از 10سال یا بیشتر) 18 درصد احتمال داشتن مشکلات ناباروری و یائسگی زود رسشان بیشتر است.

زنانی که دخانیات مصرف می کردند در حدود 22 ماه پیش از زنانی که هرگز سیگار نکشیده اند یا در معرض سیگار نبوده اند، زودتر یائسه می شوند.

یافته ها نشان داد، کسانی که در معرض بالاترین سطح دود سیگار غیر فعال بودند 13 ماه زودتر از کسانی که اصلا درمعرض سیگار نبودند یائسه شدند.

هایلند افزود، استعمال دخانیات تاثیراتی بر هورمون ها داشته و می تواند تاثیرات ناسازگاری بر آنها داشته باشد. این تحقیق انگیزه و مشوق بیشتر برای زنان در همه سنین است تا از استعمال و در معرض دخانیات بودن پرهیز کنند یا اینکه سیگار را ترک کنند او افزود، هر دوی اینها با تولد زود هنگام، کمبود وزن هنگام تولد، مرگ در هنگام جنینی و عیوب تولد در ارتباط هستند.

این شواهد به اضافه اطلاعات از تحقیق اخیر، به پزشکان بویژه  متخصصان زنان و زایمان  اطلاعات مورد نیاز برای مشاوره زنان درباره خطرات مصرف و در معرض مستقیم بودن دخانیات را پیشنهاد داده و تشویق به توقف آن می کند.

ترجمه و منابع:  Health News  و  www.cover4u.ca

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امورمالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

 

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ