داروی اعجاب انگیز طبیعت

همه میدانیم که با مسن شدن ما تراکم استخوان ها کاهش پیدا میکنند. یک تیم از دانشمندان در دانشگاه برکلی کالیفرنیا نشان داده اند که روند پیر شدن استخوان میتواند به واسطه کمبود ویتامین دی سرعت پیدا کند.

بسیار خارق العاده است که یک ویتامین می تواند استخوانها را قوی تر سازد ، در برابر دیابت ، ام اس ، سرطان و حتا بیماریهای قلبی و افسردگی از ما محافظت کند .

شاید بتوان گفت که خورشید منبع اصلی ویتامین دی است . وقتی خورشید روی پوست می درخشد بدن ویتامین مورد نیاز خود را می گیرد . یکی از دلایلی که این ویتامین همواره مورد توجه بوده این است که این ماده صرفا یک ویتامین نیست بلکه یک هورمون نیز هست که در تمام فرایندهای بدن نقش اساسی دارد .

به گفته محققان، طی 20 سال گذشته گیرنده های ویتامین دی در 40 بافت بدن دیده شده اند از جمله قلب ، لوزالمعده ، عضلات ، سلولهای سیستم ایمنی و مغز و کشف گیرنده ها در سلول روده به سال 1969 بر می گردد . بنابراین باید به ویتامین دی نگاهی فراتر از یک ویتامین داشته باشیم ویتامین دی میتواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و فشار خون را کاهش دهد و همینطور وقتی مقدار این ویتامین در بدن کافی باشد عملکرد سلولهای چربی کندتر صورت می گیرد بویژه در چربی سوزی در ناحیه شکم نقش اساسی دارد تخم مرغ مانند ماهی حاوی ویتامین دی ، امگا 3 و پروتیین است تحقیقات دانشگاه لوییس نشان داده است خوردن تخم مرغ در وعده صبحانه تا 65 درصد باعث کاهش کالری دریافتی و اشتها می شود .

بهتراست صبحانه خود را با دقت و زیرکانه انتخاب کنیم با داشتن آب پرتقال ، غلات و نان مقدار قابل توجهی از این ویتامین را می توانیم داشته باشیم ماهی هایی مثل سالمون ، اره ماهی و ماهی خال مخالی یک استثنا بزرگ هستد که مقدار بسیار زیادی از این ویتامین را دارا می باشند البته در سایر ماهی ها مانند ماهی تن و ساردین نیز وجود دارد .

فصل ، ساعت روز ، شرایط جوی و جغرافیایی ، رنگ پوست و همچنین سن شما بر توانایی پوستتان برای تولید ویتامین دی می تواند اثر گذار باشد. هر چه پوست پیرتر شود قدرتش برای دریافت این ویتامین کمتر می شود . شواهد بسیاری نشان میدهد که افراد پیرتر ، تیره پوست تر و آنها که بیشتر در خانه هستند به میزان بیشتری از این ویتامین نیاز دارند .در واقع رنگدانه ملانین در پوست شما به منزله یک ضد آفتاب طبیعی عمل کرده و جلوی اثرات مخرب اشعه ماورا بنفش را می گیرد . هر چه پوست شما تیره تر باشد مقدار این اس پی اف طبیعی بیشتر بوده و پوست برای ساخت ویتامین دی کار دشوارتری را در پیش رو خواهد داشت .

از داروی شگفت انگیز طبیعت ( ویتامین دی ) به خوبی استفاده کنیم .ضمن اینکه به خاطر داشته باشیم اخذ بیمه های تکمیلی- بیماری های سخت – ناتوانی جسمی و از کار افتادگی موجب آرامش خاطر و پوشش مناسب در زمان نیاز خواهد بود و فراموش نکنیم ترجیحا با توجه به شرایط مالی مان به موقع اقدام کنیم .

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ