نیازهای اجباری، چقدر در زندگیتان جا دارند؟

سال گذشته پدرم مهمان من بود، پس از مدت کوتاهی سرخرگ قلبش پاره و ناچارا عمل جراحی بزرگی را پشت سر گذاشت. تمام هزینه های بیمارستان از جانب بیمه پرداخت شد. امسال نیز که وی دوباره به کانادا آمد، به صورت اورژانسی تحت عمل جراحی روده قرار گرفت و دوباره هزینه های بیمارستانی او از طرف شرکت بیمه پرداخت شد. باید خدا را شکر کنم که علاوه بر اینکه پدرم سلامت خود را بازیافته، بیمه مسافرتی را اخذ کرده بودم در غیر این صورت واقعا نمی دانستم با هزینه های گزاف بیمارستانی چه باید می کردم!
مریم. ن _ ریچموندهیل

روزگاری سفرکردن، بسیار راحت بود. شاید به این دلیل که سفرها غالبا در مسیرهایی نه چندان دور صورت می گرفت. امروزه دنیا به شهرکوچکی مبدل شده و اقوام و دوستان بسیاری از ما در این شهر کوچک جهانی پراکنده اند.

شهری که در آن بین اعضای نزدیک یک خانواده نیز فاصله دیدارها از مرز ماهها و گاه سالها گذشته است. باز در مقایسه دیروز و امروز باید گفت شاید در گذشته بیماری ها و حوادث سفر به سبب کمی جمعیت و کوتاهی مسافت، چندان قابل توجه نبود اما در حال حاضر، هر اتفاقی در سفر می تواند به شرایط مالی مسافر لطمه ای گاه جبران ناپذیر بزند. در روزهای گرم سال، شاید شما میزبان مسافرانی از گوشه و کنار دنیا بوده و یا خود عازم سفر هستید. همانطور که در زندگی عادی ما می تواند هر حادثه ای رخ دهد سفر نیز از این داستان خارج نیست با این تفاوت که هزینه های ما در جایی که به آن تعلق نداریم می تواند بسیار بالاتر و غیر قابل پیش بینی باشد.

شاید شخصی در ایران برای عمل قلب، بتواند از بیمه های متداول آنجا استفاده نماید، اما چنین داستانی در کانادا شدنی نیست.

” بیمه های مسافرتی “ چنین زمانهایی فعال می شود: هنگامی که به عللی از پرواز عقب بمانیم، چمدانمان را گم کنیم، دچار گرفتگی عضلات پس از پرواز شده و یا هر گونه تصادف، جراحت، بیماری ، نیاز به آمبولانس و یا نیاز به جراحی داشته باشیم که همه موارد یاد شده در طول زمان سفر ما می تواند یکی از پرخرج ترین بخش غیر قابل تصور محسوب شود.

اینکه ما برای والدینمان چه ویزایی را می گیریم در این جا فرقی نمی کند. با اینکه در حال حاضر برای اخذ سوپر ویزا بیمه یکساله ضروری است، اما توصیه ما به ویزاهایی است که در آن شما کلمه اجباری بودن بیمه را نمی بینید در حالی که ضرورت داشتن بیمه هیج فرقی نکرده و البته از دیدگاه ما تاکید بیشتری بر آن است، چرا که عده ای صرفا با تکیه بر” کوتاهی سفر” چه در مورد والدینشان و یا در مورد سفرهای نزدیک خودشان از اخذ بیمه مسافرتی سرباز می زنند و فراموش می کنند که برای یک حادثه ، هرگز پارامتر طول زمان، مطرح نبوده و می تواند در هر مقطعی رخ دهد.

در نظر داشته باشید که بیمه تان را بر اساس وضعیت سلامتی و بیماری های مسافر گرفته و هرگز از دادن اطلاعات واقعی حذر و کوتاهی ننمایید چرا که بیمه نامه شما بر اساس همین داده ها شکل گرفته و در زمان استفاده می تواند به دلیل اطلاعات اشتباه روز اول، به مشکلات زیادی برخورد کند. اگر در دنیای مجازی، برای نیازهایمان می شد کلمه ” اجبار” را گذاشت آن زمان ، حتما می نوشتیم که بیمه مسافرتی یک ” نیاز اجباری” است، با بی توجهی، آن را به داستانی تلخ، مبدل نکنیم.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ