بی تو باز عاشقم من

با خانمی 74 ساله گفتگویی داشتیم. 16ساله بود که او را داده بودند به همسری 15 سال بزرگتر از خودش. می گفت که هر چه از زندگی به یاد دارد گذشت بوده و تلاش. دقت که می کردی معنای گذشت را نمی توانستی درک کنی. شاید بس که این کلمه وسیع و گسترده بود در برابر رفتاری که از او شنیده می شد. این زن و زنانی از این دست، تداعی زندگی مادربزرگان بسیاری از ماست. آنان که غالبا عشق را با فرزندانشان تجربه کردند و هر چه اندوختند با دنیایی از آرزو در دامن زندگی آنان نهادند.

این خانم که امروز شهروند تورنتو محسوب می شود، نمی دانست باید گله مند روزگاری باشد که در آن فرزندانش به سختی به کار مشغولند یا از تنهایی که برای برطرف ساختنش، سرمایه ای نیست.

عینکی دوباره بر چشم می زنیم. عینکی مملو از خوش بینی که در آن دوران سالمندی را بتوان از امروز نوشت. امروز یعنی روزی که در آن می دویم و برای دست یابی به آرزوهایمان توان پرواز به سرزمین رویاها برایمان میسر است. امروز یعنی روزی که در آن عاشق می شویم و گرمای آن به ما انرژی مضاعف پیش رفتن می دهد. امروز یعنی روزی که مشغله های کاری به ما مجال تفریح نداده و در آن به امید استراحت فردا می دویم، به فرزندانمان نیرو و اعتماد زیستن می بخشیم و مهمتر از همه سلامت و جوانیم.

این روی زیبای زندگی است در شرایطی که در آن اثری از بیماری و بیکاری نیست. چهره ای که در آن ، سالمندان به تفریح پرداخته و از عدم
توانایی فرزندانشان در نگهداری آنان ملول نیستند. اگر واقعیت را بخواهیم بگوییم این یک رویای دست نیافتنی نیست به شرطی که در زمان صحیح برای آن برنامه ریزی کنیم. همه ما می توانیم روزهای سالمندی را به زمانی برای افسوس محبت های نثارکرده و حسرت کمک از سوی عزیزانمان تبدیل نکنیم.

ما از هر دوره ای که هستیم به سبک و سیاق روش های تربیتی مان در زمانی مهر ورزیده ایم. عاشق شدیم و دلبستگی و وابستگی های خاص خودمان را داریم. اما نمی توانیم در ادامه سرنوشتمان ، یعنی درست در مقطعی که دوره استراحتمان رسیده، انتظار حضور دیگران را در کنارمان داشته باشیم.

دوره بازنشستگی زمانی است برای پرداختن به خود و شروع وقتی برای دوباره عاشق بودن. فرصتی برای سفر به مکانهایی که هرگز ندیده ایم و یا برعکس، جایی که خاطرات زیبای قدیمی مان آنجا شکل گرفته است. ما میتوانیم با داشتن حساب پس انداز بازنشستگی در سالهایی که دوران استراحتمان به شمار می آید ، بهترین زمان زندگی را رقم زنیم و همه اینها در شرایطی میسر است که امروز که واجد شرایط افتتاح این حساب هستیم اقدام کنیم.

خانم محترم مورد گفتگوی ما پس از بیان سالها سختی زندگی معتقد بودند که امروز که همسرشان در قید حیات نیست هنوز عاشق اوست. او به عنوان تجربه سالمندی افزود در این دوران هیچ چیز لذت بخش تر از حضور توام زوجین در کنار هم نیست، چرا که در جوانی هر دو نفر مشغول چرخاندن چرخه زندگی هستند و این دوره سالمندی و بازنشستگی است که می تواند با وجود دو نفر به روزهای دوشادوشی دوباره اما به گونه ای جدید تبدیل شود و صد البته تمام این آسایش در زمانی میسر است که طرفین نگرانی مالی نداشته باشند.

می توانیم بگوییم برای دوست داشتن و مهر ورزی زمان و سنی مقدر نشده. پس بیاییم روزهای زیبای سالمندی را با برنامه ریزی صحیحی مالی به خاطره انگیز ترین سالهای زندگی مان مبدل کنیم . شاید روزی پس از اینهمه مشغله های کاری فرصتی بیابیم که زمزمه ای کنیم…

**********************

باز هم امروز من عاشقم…

عاشق تو…

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ