آخرین فرصت برای اخذ بیمه بیماری های سخت

 
با توجه به خبرهای رسیده از طرف کمپانی های بیمه، وظیفه خود می دانیم که شما را از برخی تغییرات در بیمه نامه بیماری های سخت مطلع سازیم. از تاریخ 15 جون امسال، حق بیمه نامه برای این نوع بیمه ها تا سقف 30 درصد افزایش خواهد یافت. پس اگر مایل به گرفتن بیمه بیماری های سخت هستید، اکنون بهترین موقعیت برای چنین اقدامی است.

” بیمه بیماری های سخت “ درکانادا از سال 1995 معرفی شد، علیرغم اینکه قبل از آن در سال 1983 در جنوب آفریقا معرفی شده بود. این بیمه نظیر بیمه عمر میتواند به صورت ترم و همچنین دایمی عرضه شود. منتها بیشتر به شکل ترم، آن هم کوتاه مدت عرضه می شود. یکی از دلایلی که این بیمه بیشتر به فرم کوتاه مدت عرضه می شود، آماری است که دلیل آن را اثبات می کند. طبق آمار، بطور عموم،بیماری سخت معمولن تا 65 سال و یا حداکثر تا سن 75 سالگی حادث می شود.در ضمن می تواند به شکل تمام عمر و یا تا سن 100 سالگی هم عرضه شود.

معمولن بازار این بیمه با توجه به طراحی هایی که اخیر هم روانه بازار شده است، به صورت دوره های 5 ساله، 10 ساله، 20 ساله و تا سن 65 سالگی و همچنین 70 سالگی فرد بیمه شده عرضه می شود. از آنجا که ضمن  نگرانی مردم از حادث شدن این بیماری از طرفی و از طرف دیگر در صورت حادث نشدن بتوانند از مزایای آن برخوردار شوند، لذا همانطور که قبلن اشاره شد میتوانند تمامی مبلغ پرداختی حق بیمه را دریافت نمایند. گرچه در موارد بسیار تخصصی، مخصوصن برای صاحبان بیزینس می تواند به همراه سود دوره مدت عدم اتفاق، به همراه حق بیمه همراه بوده و قابل پرداخت باشد (ROP ) .

بیمه بیماری های سخت به لحاظ دقت بیشتر، مورد توجه شرکت بیمه است، خصوصن زمانی که طرح تخصصی این بیمه و یا موارد بیماری های بیشتری جهت پوشش فرد بیمه شده مورد نظر باشد، چرا که این بیمه معمولن از 3 بیماری رایج: سکته قلبی، سکته مغزی و سرطان شروع می شود و می تواند تا 23 مورد بیماری را تحت پوشش قرار دهد. حتا مواردی از بیماری های ژنتیکی می توانند در ردیف این بیماری ها قرار بگیرند که در صورت تشخیص پزشک خانوادگی با مدرک و اسناد معتبر، قابل مطالبه از شرکت بیمه بر اساس بیمه نامه است. در نمونه ای از بیمه بیماری های سخت به گونه ای طراحی شده است که به همراه بیمه عمر است و در این صورت هر کدام زودتر حادث شد( عمر و یا مریضی سخت)، از طرف شرکت بیمه بطور یکجا،آنهم معاف از مالیات، قابل پرداخت باشد.

از نکات مهم بیمه بیماری های سخت این است که فرد بیمه شده، متعهد به پرداخت هزینه های بیمارستانی و معالجه،برای دریافت وجه این نوع بیمه نامه نیست. به عبارتی دیگر، فرد، ملزم به ارایه اسناد هزینه نیست. بلکه ملزم به ارایه گزارش بیماری خودش به شرکت بیمه است و ضمن ارایه مدرک حاکی از بیماری سخت مندرج در قرارداد، در زمان حیات، به صورت معاف از مالیات، مبلغ قرار داد بیمه را دریافت می کند.

به یاد داشته باشیم که حتا اگر دریافت کننده هر نوع کمک از هر سازمان و یا پوشش از طرف دولت باشیم، می توانیم دریافت کننده مبلغ این نوع بیمه نامه نیز یاشیم و هیچ ارتباطی با بیمه شخصی ندارد. اگر به آمار روز افزون بیماری ها نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که علیرغم اجباری نبودن این بیمه از طرف دولت، درجه اهمیت و ضرورت داشتن این بیمه نه تنها کمتر از بیمه های اجباری نیست بلکه بیشتر از آن است. بی شک قبول دارید که هیچکس از لحظه بعد خود خبر ندارد و بهتر است اینک که سلامت هستیم پیش بینی کنیم که در صورت دچار شدن به بیماری سخت، چگونه با هزینه های زندگی و درمان برخورد نماییم.

اگر شما تا کنون بیمه بیماری های سخت را اخذ نکرده اید این شاید آخرین و بهترین فرصتی است که می توانید قبل از بالا رفتن قیمت بیمه بیماری های سخت ، نسبت به اخذ آن اقدام فرمایید.

 

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ