سیگارتان را در ظرف بیمه خاموش کنید …

روزهای زندگی زیبا هستند به نرمی سپری می شوند و ما درگیر توقعات، مشکلات مالی، گرفتاری های کاری و هزاران بهانه هستیم برای اینکه آن را زیبا نبینیم! کشیدن سیگار برای اکثر ما با یک تفریح شروع شده و بتدریج حکم عادت به خود می گیرد. اغلب می گویند که مایلند ترکش کنند اما دنبال فرصتی مناسب می گردند. در جستجوی این زمان گاه سالها سپری می شود و بدن ما روز به روز در زیر دودی که دیگر همنشین ما شده فرسوده و ناتوانتر میشود.

امروز به آمار ترک سیگار در کسانی که با ما بیمه داشتند نگاهی انداختیم و جالب اینکه اکثر برای تغییر قیمت بیمه شان ناچار به ترک سیگار شده و توانستند با اینکه نرخ بالایی می پرداختند از تخفیف غیر سیگاری برخوردار شوند می گوییم ناچار،کلمه همین است چرا که ما انسانها کاری از این دست را اغلب تنها از سر ناچاری انجام می دهیم .

با اینکه همگان از مضرات مصرف سیگار آگاهند ترجیح می دهیم به این داستان تکراری نگاهی دوباره بیاندازیم. رشد مصرف سیگار از دهه 1990 به بیش از 50 درصد رسیده است که عامل اصلی آن را تبلیغات می دانند. آزمایشها و شواهد پزشکی نشان داده است که تمامی محدوده هایی که در برخورد با دود سیگار در بدن قرار دارند مانند لب، دهان، گلو، حنجره، مری، ریه و … در خطر ابتلا به سرطان می باشند.
همچنین ارتباط بسیار نزدیکی میان کشیدن سیگار و سرطان لوزالمعده و زخم معده نیز وجود دارد. از دیگر خطرات مشخص شده که به سیگار مربوط می باشد انواع غیر سرطانی بیماری های ریوی و قلبی می باشند.

نکته بسیار مهم آن است که کشیدن مداوم تنها یک یا دو سیگار در طول روز احتمال مبتلا شدن به سرطان را در مقایسه با یک فرد عادی که سیگار نمیکشد تا دو برابر بیشتر می کند. بدتر از آن اینکه کشیدن سه یا چهار سیگار در روز بصورت مداوم احتمال ابتلا به سرطان را به هشت برابر یک فرد عادی افزایش میدهد.

طبق اعلام مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها، در آمریکا مصرف سیگار موجب حدود 438,000 مرگ و میر یا نزدیک به یک مورد از میان هر پنج حادثه فوت در یک سال است. همچنین مصرف سیگار سالانه 193 میلیارد دلار از جهات تولید از دست رفته و مراقبت های پزشکی هزینه بر می دارد.  مصرف دخانیات مخاطره آمیز است زیرا حاوی شماری مواد شیمیایی مضر برای سلامتی است که شامل حدود 60 عوامل سرطان زا، قیر، آرسنیک، کربن مونوکسید و نیکوتین می شود. نیکوتین اعتیاد آوراست بنابراین تا حدودی مسول تعدد دفعاتی است که افراد سیگاری احساس می کنند ناگزیرند سیگاری را روشن کنند. بدون مصرف مقادیر منظمی از نیکوتین، یک فرد سیگاری نشانه های ناخوشایندی از ترک کردن را تجربه می کند که ترک کردن سیگار را دشوار می سازند.  طبق اطلاع سازمان بهداشت جهانی، اگر اقداماتی برای مبارزه با این مشکل برداشته نشوند، تا سال 2030 مرگ و میر در اثر مصرف دخانیات به 8 میلیون در سال خواهد رسید که در مجموع با یک میلیارد حادثه فوت در قرن بیست و یکم برابر است.

اگر  منتظر ترک سیگار و گرفتن بیمه ای با قیمت مناسب پس از آن هستید باید بگوییم بهتر است کسب بیمه را به زمان دیگر موکول نکنید چرا که سلامت امروز را شاید فردا نداشته باشید. فردای هر یک از ما رازی است که در لحظه خود برایمان آشکار می شود. اجازه ندهید قرعه تلخ بیماری بدون پشتوانه مالی در دستتان باز شود، بیمه حافظ شما در زمان ناتوانی و بیماری است اگر قبل از بازی سرنوشت اخذش کنید.

شما آقا و خانم سیگاری، امروز برای اخذ بیمه اقدام کنید، هرچند نرخ بیمه تان بالاست . شاید به این طریق ناچار به ترک سیگار شده و از این طریق ضمن ترک سیگار ، نرخ بیمه تان هم کاهش خواهد یافت و چند سویه صرفه جویی اقتصادی و سلامتی کرده اید.
 

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ