ام اس بیماری پر هزینه

بیماری ام اس یا مولتیپل اسکلروزیس (Multiple sclerosis (MS، بیماری است که در سیستم عصبی مرکزی شامل مغز، نخاع و اعصاب بینایی بروز می‌کند. نشانه‌های آن می‌تواند به‌ صورت خفیف، تنها به صورت بی‌حسی در انگشتان و یا در مراحل شدید با فلجی و نابینایی بروز نماید.

پیشرفت و شدت علائم آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است. علت اصلی این بیماری، فعالیت نابه‌جا سیستم ایمنی به علتی ناشناخته علیه پوشش سلول‌های عصبی مغز و نخاع می‌باشد. تصور می‌شود که این بیماری از انواع بیماری‌های چند فاکتوری است که عوامل ژنتیکی و محیطی در ایجاد آن تاثیر گذار هستند.

طبق آمار انجمن MS کانادا، تخمین زده می‌شود که حدود صدهزار کانادایی از این بیماری رنج می‌برند. این بیماری اغلب در سن ۱۵تا ۴۰ سالگی تشخیص داده می‌شود و حتی کودکان دو ساله نیز به آن مبتلا می‌شوند.

کانادا یکی از کشورهایی است که در آن بروز بیماری MS بسیار بالاست. هر روز حداقل سه بیمار مبتلا به MS در کانادا شناسایی شده و زنان سه برابر بیشتر از مردان به این بیماری مبتلا می‌شوند.

۸۵ درصد از بیماران مبتلا به MS، دچار بی‌رمقی محدود کننده هستند؛ که انجام امور روزانه را مشکل‌تر می‌نماید. گاه کمک گرفتن از متخصصین کاردرمانی، پزشکان عمومی و متخصصان مغز و اعصاب و پرستاران MS می‌تواند به این مسئله کمک نماید.

جهت کنترل و درمان این بیماری داروهای متفاوتی استفاده می‌شود از جمله Amantadine، Modafinal، Pemolin و… که بهتر است همین جا یادآور شویم این داروها تحت پوشش اهیپ نمی‌باشند.

با توجه به تمام نکات یاد شده باید در نظر داشته باشیم که در زمان سلامت، دریافت بیمه‌های سخت تضمین محکمی است برای روزهایی که باید به جنگ بیماری برویم. طبیعتاً هر یک از ما در صورت ابتلا به یکی از بیماری‌های سخت، در صورت نداشتن مشکل مالی، با توانمندی بیشتری به درمان می‌پردازیم. یکی از پیشنهادهای مالی شرکت بیمه رحیمیان برای شما بیمه بیماری‌های سخت است.

یکی از نکات جالب توجه اینکه تقریباً نزدیک ۲۰ درصد افراد دچار ناتوانی جسمی و یا بیماری سخت، در یک زمان از شرکت بیمه مطالبه پول می‌کنند. از این رو پیشنهاد می‌شود که افراد به هر دو بیمه توجه داشته باشند چرا که کاربرد هر کدام به‌صورت جداگانه بوده و فرد بیمه شده می‌تواند از مزایای فوق استفاده کند.

با همکاری مشاور علمی، پزشکی شرکت بیمهInsufin خانم دکتر واحدی (ایمونولوژیست)

مطالب این مقالات صرفا در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی‌شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ