فصل سرماخوردگی و مسافرت

پیشنهاد می‌شود در مسافرت‌های هر چند کوتاهمان در ایام سرما بیمه‌های مسافرتی را جدی بگیریم.

آنفلوآنزا یک عفونت ویروسی است که بینی، گلو و ریه را درگیر می‌کند. علایم این بیماری شامل تب، بدن درد، سردرد، خستگی، بی‌اشتهایی، سرفه خشک و احساس خشکی یا زخم در گلو می‌باشد که به صورت ناگهانی ایجاد می‌شوند. آنفلوآنزا با سرماخوردگی  متفاوت است و علایم شدید‌تری دارد.

بیشتر افراد بدون هیچگونه عارضه‌ای خوب می‌شوند اما برای برخی افراد، عفونت باکتریایی هم به آن اضافه می‌شود مانند عفونت گوش، عفونت سینوس‌ها و یا التهاب مجاری هوایی.

اگر شخص مبتلا از نظر سنی جوان و از نظر سیستم ایمنی بدن در سلامت كامل باشد،  بیماری خطرناک نبوده و پس از طی دوره، بیماری خودبخود بهبود یافته و شخص سلامتی  خود را باز می‌یابد.

اما اگر فرد مبتلا از قبل دچار برخي بيماري‌هاي زمینه‌ای باشد، بايد فوری پزشك معالج خود را در جريان قرار دهد.

ویروس‌ها دارای یک محتوای ژنتیکی و معمولًا پوششی از پروتئین، قند و چربی بوده و به دلیل ناقص بودن سیستم تکثیری، برای زنده ماندن و رشد به سلول‌های زنده نیاز دارند. به عبارتی در خارج از بدن انسان و یا حیوان نمی‌توانند تکثیر شوند و نیاز به یک میزبان زنده و ایجاد رابطه‌ای انگلی دارند.

ویروس‌ها می‌توانند برای مدتی در خارج بدن زنده بمانند ولی میزان مقاومت ویروس‌ها متفاوت است. برخی از این ویروس‌ها بلافاصله پس از خروج از بدن از بین می‌روند (مانند ویروس عامل بیماری ایدز) و برخی مانند بسیاری از ویروس‌های سرماخوردگی، برای مدت کوتاهی در حد چند ساعت در محیط زنده می‌مانند و می‌توانند از طریق قطرات تولید شده در حین عطسه، سرفه و تماس با افراد و یا اشیای آلوده از فرد مبتلا به افراد دیگر منتقل گردند.

مرکز کنترل بیماری ها (CDC) موارد زیر را برای مبتلایان به آنفلوانزا توصیه می نماید:

  • در صورت ابتلا به آنفلوآنزا به هنگام عطسه یا سرفه، بینی و دهان خود را با دستمال کاغذی یا دست پوشانده و پس از استفاده از دستمال کاغذی، آن را دور بیاندازید.
  • اگر دچار عوارض مربوط به آنفلوانزا هستید، بعد از برطرف شدن تب خود حداقل به مدت ۲۴ ساعت در خانه بمانید. تب شما باید بدون استفاده از داروهای کاهش تب از بین برود. در خانه ماندن به این معنی است که شما نباید از منزل خود خارج شوید مگر برای تهیه دارو و مراقبت‌های پزشکی. تا جایی که ممکن است از دیگران فاصله بگیرید تا آن‌ها را بیمار نکنید.
  • به چشم‌ها، بینی یا دهان خود دست نزنید زیرا سبب انتشار آلودگی می‌شود.
  • بارها دست‌های خود را با صابون، آب گرم و یا شوینده‌های الکلی بشویید.
  • بیاد داشته باشید که فرد بیمار تا ۷ روز می‌تواند باعث پخش ویروس در فضا شود، پس توصیه‌های بالا را باید تا یک هفته رعایت کرد، تا احتمال انتشار ویروس آنفولانزا کاهش یابد.

تخمين زده مي‌شود كه آنفلوآنزا در آمريكای شمالی در حالت عادی سالانه بیش از  ۱۲ بيليون دلار هزينه به جامعه تحميل مي‌كند.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی در این خصوص نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی، مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

منابع و  ترجمه :   Health news  ,   www.cover4u.ca

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ