سرمایه گذاری تضمینی RRSP – RSP

نوع انتخاب سرمایه گذاری، تقسیم و مدیریت ریسک از دیگر موارد مهمی است که مشاوران مالی و متخصصان مربوطه در امور سرمایه گذاری با توجه به قدرت ریسک پذیری فرد متقاضی، مقدار پول و برگشت سود سرمایه گذاری، مورد بررسی و توجه قرار می دهند.

بدون اغراق باید گفت امروزه بسیاری از بازنشستگان در مواجهه با مسائل مالی غافلگیر شده اند و نداشتن درآمد کافی بزرگترین شوک سنین بازنشستگی شان قلمداد می شود. متاسفانه خیلی از افراد درست در زمانی که روزی از دور به عنوان دوران رویایی و طلایی تصور می کردند با چیزی متفاوت روبرو می شوند، چیزی که در آن شرایط استراحت و سفرهای دلچسب بدون نگرانی مالی وجود نداشته و سالها تلاش، نتوانسته آرامش دلخواه را به دنبال داشته باشد.

با توجه به افزایش سن و طول عمر بیشتر، طبعا به طور معمول، افراد فرصت بیشتری برای لذت بردن از زندگی دارند اما قطعا این به معنای سلامت در سنین بالا وعدم نیاز به پرستار و یا نیاز به داروهای مختلف نیست. باید گفت همه رویدادهای سنین سالمندی در حالتی لذت بخش و بدور از افسردگی و تنهایی است که ما قبل از رسیدن به آن برایش برنامه ریزی کرده باشیم.

پس انداز بازنشستگی یکی از بزرگترین برنامه ریزی هایی است که می تواند وضعیت ما را پس از سپری شدن دوران جوانی در جهت مثبت تغییر دهد.

باید گفت پس انداز بازنشستگی، به شکل های گوناگونی عرضه می شود و بنا به چگونگی استفاده از آن، انتخاب های مختلفی برای ما موجود است. پس انداز بازنشستگی تاثیر مستقیم در کاهش میزان مالیات  مشمولان مالیات دارد. به عبارتی دیگر انتقال مالیات به آینده انجام خواهد شد که البته با توجه به سطح درآمد و مشمول پرداخت مالیاتی در زمان برداشت (بازنشستگی) بستگی خواهد داشت.

بازنشستگی آسوده با سرمایه گذاری تضمینی

ریسک های مربوط به بازنشستگی را می دانید ؟ آیا برای آنها آماده هستید ؟

شما می خواهید کارهایی که علاقمند هستید را پس از بازنشستگی انجام دهید اما در عین حال نگران حفظ پس اندازتان هستید. با انتخاب و افتتاح حساب پس انداز بازنشستگی نزد شرکت بیمه نیازی به نگرانی نیست و می توانید بازنشستگی ایی داشته باشید و درآمد بازنشستگی شما برای کل زندگی تان تضمین شده و این بدین معنی است که درآمدتان هرگز پایین نمی رود و حتی ممکن است افزایش یابد.

اگر به سالها قبل برگردیم، به دوره ای بر می خوریم که فقر در بین سالمندان کانادا بسیار زیاد بود و افرادی که سابقه کاری در کارخانجات و مراکز صنعتی داشتند بعد از سن 70 سالگی مبلغ ناچیزی دریافت می کردند که هزینه زندگی شان را تامین نمی کرد.

در سال 1920 دولت کانادا اولین برنامه کمکی خود را برای حمایت از افراد سالخورده بنیان نهاد، در انتخابات 1926، مک کنزی قول داد که قانون حمایت از افراد سالخورده را به اجرا درآورد. در سال 1927، این قانون به اجرا در آمد و تمام افراد سالخورده از سن 70 سالگی ماهیانه 20 دلار ( 25 درصد حقوق متوسط کارگری) را دریافت می کردند و در صورت فوت فرد، این مبلغ به بازماندگان وی تعلق می گرفت.

خرید  RRSP می تواند از بانکها و یا موسسات مالی و شرکتهای بیمه و سرمایه گذاری انجام شود. دقت در انتخاب و نحوه عملکرد و برگشت سرمایه گذاری از نکات بسیار مهم است که حتما باید دقت شود و تنها صرفا سرمایه گذاری و خرید RRSP از بانک کافی نیست و نباید به آن بسنده کرد.

از دیگر طرح ها و برنامه و مزایای RRSP می توان هزینه تحصیل را نام برد. در برنامه Lifelong Learning Plan  به شرط تحصیل تمام وقت میتوان از حساب  RRSP کمک گرفت و پول برداشت کرد که معاف از مالیات است. باید در اینجا اضافه کرد که مبلغ برداشتی در این طرح نباید بیش از 10000 دلار در سال و در طی 4 سال هم نباید بیش از بیست هزار دلار باشد.

نکته دیگر اینکه در صورت نداشتن پول برای خرید RRSP می توانید وام بگیرید.

مقدار وام، کاملا بستگی به فرد متقاضی و شرایط اعتباری او دارد. گاهی در صورت مقدار کم تقاضا، بدون کنترل کردیتی انجام می شود. شرکتها و موسسات مختلف قوانین خاص خود را دارند.

بعضی از شرکتها در این راستا تخفیفاتی را هم منظور می دارند.  علیرغم اینکه پیشنهاد می شود RRSP  زوجین به صورت جدا باشد و مجزا افتتاح شود،  RRSP زوجین طرح و روش دیگری است برای مشارکت در صندوق بازنشستگی و راهکار مناسبی است برای آن دسته از افرادی که بتوانند از این طریق مشمول مالیات نشوند.

خوشحال می شویم تا سوالات شما را پاسخگو باشیم، شماره تماس با ما 9053700011 است.