سفر در هنگام بارداری

اگر شما خانم باردار هستید، به دلیل پوشش زایمان و بارداری بیمه مسافرتی و یا بیمه منتظرین کارت درمانی در کانادا را اختیار می کنید؟

اگر شما خانم باردار هستید معمولا 6  هفته پیش از سفر، بویژه اگر قصد سفر هوایی دارید پزشکتان را ببینید یا به کلینیک سر پایی بروید چرا که شما دارای احتمال خطر بیشتر برای شرایط خاص بوده و یا دارای مشکلات ناشی از بیماری می باشید.

برای مثال خانم های باردار دارای احتمال بالای لخته های خونی هستند.  توصیه می شود در هنگام پرواز یک صندلی کنار راهرو درخواست کنید که بتوانید بلند شده و در راهرو قدم زده و پاهایتان را به طور مرتب بکشید.

شما باید قوانین پرواز برای مسافران باردار را پیش از رزرو بلیط تان بررسی کنید. در کانادا بیشتر خطوط هوایی به شما اجازه می دهند که تا 36 امین هفته بارداری بستگی به شرایط سلامت و اینکه هیچ سابقه زایمان زود رس نداشته باشید، سفر کنید.

قوانین متفاوتی ممکن است در سایر کشورها اجرا شود و شما باید نامه ایی از پزشکتان داشته باشید که مرحله بارداری شما را تایید کرده باشد.

همچنین اطمینان پیدا کنید که بیمه نامه درمان و پوشش های آنرا بررسی کرده باشید. بیشتر بیمه نامه ها به طور خودکار شرایط مرتبط با  بارداری یا بیمارستان برای نوزادان زودرس را پوشش نمی دهد.

*ولی معمولا در بیمه های مسافرتی مواردی نظیر پرداخت هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور مبدا

* جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به کشور در صورت بیماری و یا هر گونه حادثه

* پرداخت هزینه های فوریتی دندانپزشکی

* سرقت و یا مفقود شدن گذرنامه و خدمات مربوط به تاخیر ورود چمدان و یا تاخیر در پرواز هواپیما

* بازگرداندن جسد متوفی به کشور مبدا

* بازگرداندن کودکانی که بدون سرپرست مانده اند

* آمبولانس و یا هلی کوپتر در صورت وقوع حادثه

* دارو تا سقف تعیین شده در بیمه نامه

* فیزیوتراپی

* پرستار خصوصی

* آزمایشات پزشکی مورد نیاز از جمله سی تی اسکن در نظر گرفته شده است.

* از طرفی مراجعه پزشک به منزل بیمار در صورت نیاز که جزو خدمات جدید و مربوط به سفر به کشور امریکا می باشد.

همچنین در صورت نیاز پس از خروج از بیمارستان بین 2 تا 3 بار مراجعه به پزشک، جهت هر مورد مریضی و یا تصادف قابل مراجعه و پیگیری است و همینطور در صورت مراجعه به پزشک خانوادگی و پرداخت هزینه، از طرف شرکت بیمه قابل پوشش است.

فراموش نکنید برای اینکه بتوانید از 100 درصد پوشش بیمه استفاده نمائید حتمن قبل از مراجعه به بیمارستان و یا دکتر و مراکز درمانی سرپایی با شماره تلفنی که در بیمه نامه و یا کارت بیمه نامه مسافرتی جهت مواقع اضطراری آمده است تماس گرفته شود.

به خاطر داشته باشیم، بیمه مسافرتی با هدف دستیابی به آرامش روانی مسافر در طول سفر تبیین شده، بنابراین عاقلانه این است که با اخذ بیمه از پرداخت هزینه های سنگین در وضعیت های اضطراری جلوگیری کنیم.

ترجمه و اقتباس Travelling while pregnant
و    Her own way: a woman’s  safe-travel guide

و www.cover4u.ca   و     Image courtesy of radnatt at FreeDigitalPhotos.net

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادابه شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ