دولت جدید، اولویت های جدید (2)

در ادامه مقاله هفته قبل ضمن آگاهی از بودجه و اولویت ها در دولت جدید و اثر آن در طرح و برنامه ریزی هر یک از ما، آیا شما نزدیک سن بازنشستگی هستید؟

سن واجد شرایط برای  Old Age Security  که کم کم داشت به 67 سال می رسید، حالا در همان 65 سال باقی خواهد ماند. توجه داشته باشید که این منافع اخیرا در حدود 570  دلار ماهانه پرداخت می کند.

یک مورد دیگر، کمک هزینه درامد تضمین شده  Guaranteed Income Supplement برای بزرگسالانی که تنها زندگی می کنند seniors living alone با مبلغی که می تواند به 947 دلار در سال برای افرادی که درآمد خیلی پایین دارند، افزایش خواهد یافت.

در ضمن اگر دارای تجارت کوچک هستید، احتمالا باید بدانید که بودجه 2016 – 2015  برای یک کاهش تدریجی نرخ مالیات بر درآمد، برای اولین 500000 دلار سود از 11 درصد تا 9 درصد مقرر شده است.

اگر در labour – sponsored funds سرمایه گذاری می کنید، توجه داشته باشید که در بودجه جدید، تا 15 درصد موجب tax credit و برگشت مالیاتی شما می شود.

در صورتی که شما دارای سهام corporate – class mutual funds ( یا  ” mutual fund corporations”) هستید،  آگاه باشید که یک طرح در بودجه برای اصلاح قانون مالیات بردرآمد جهت شرکای تجاری که سرمایه گذاری های مختلف را پیگیری می کنند برای اهداف مالیاتی در نظر گرفته شده است. بنابراین، این اقدام از تاخیر در ارقام بزرگ مالیاتی توسط سرمایه گذاران شرکت های بزرگ تجاری که دارای سرمایه گذاری های قابل تبدیل هستند جلوگیری می کند.

این اقدام جهت انتقال هایی که پس از سپتامبر 2016 انجام می گیرد، اعمال می شود. در ضمن، شک نکنید که شما می بایست درباره این انتقال با نماینده سرمایه گذاری mutual Fund و همچنین با مشاور مالیاتی تان صحبت کنید.

آیا شما کار تجاری می کنید و دارای بیمه عمری که ذینفع شما و شرکت تان می باشد، هستید؟ بودجه برخی اقدامات جدید را تنظیم می کند که می تواند بر شما تاثیر بگذارد و پیشنهاد میشود با مشاور مالی و مشاور مالیاتی تان مشاوره کنید.

آیا شما در بخشی کار می کنید که با کارهای عمومی زیر بنایی، مانند مهندسی، کارهای عمومی و نوسازی سروکار دارد ؟

دولت فدرال برنامه سرمایه گذاری 120 میلیارد دلاری در این زمینه در طی 10 سال آینده را دارد. این برنامه طرفدار زیر ساخت های سبز، زیرساخت های اجتماعی و حمل و نقل عمومی است. نهایتن، اگر شما از یک جامعه بومی هستید علاقمند می شوید که بدانید مبلغ 4/8 میلیارد دلار در طی 5 سال برای این جوامع جهت بهبود شرایط اقتصادی – اجتماعی بویژه برای سلامت و زیرساخت های تحصیلی اختصاص داده شده است.

در انتها، به خاطر داشته باشید که یک تعداد از اقدامات مربوط به بودجه در جهت بودجه بندی از قبل در 7 دسامبر 2015 فراهم شده است. برای مثال، تغییرات در نرخ مالیات بر در آمد شخصی و بازگشت  TFSA annual contribution limit به 5500 دلار در 1 ژانویه 2016 اعمال شده است.

جزئیات درباره این اقدامات و بیشتر در وب سایت و نسخه های PDF در federal overnment’s budget web page در دسترس می باشد.

ترجمه و اقتباس ازfederal government’s budget web page

Image courtesy of Stuart Miles at FreeDigitalPhotos.net

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ