سفر با لوازم پزشکی

در صورت داشتن برنامه مسافرت، با پزشکتان پیش از پرواز صحبت کرده و مطمئن شوید که می توانید با وجود داشتن دستگاه پزشکی از قسمت فلزیاب عبور کنید. همواره اسنادی که نشان دهنده شرایط پزشکی تان است را به همراه داشته باشید.

برنامه ریزی سفر

محدودیت داشتن دو ساک شامل تجهیزات، وسایل و کمک های اولیه سیار پزشکی نمی شود. در صورت نیاز به انتقال با صندلی چرخ دار یا کمک های اولیه سیار یا اگر نیاز به شخصی برای کمک به عبور دادنتان از درگاه بازرسی دارید، از قبل اقدامات لازم را با شرکت هوایی فراهم کنید.

در زمان عبور از درگاه بازرسی فرودگاه، از قسمت امنیتی ویژه افراد نیازمند عبور کنید. ماموران این قسمت جهت کمک های اضافه آموزش دیده اند. اگر اعضا مصنوعی یا پیوندهای درمانی یا کمکی سیار دارید به ماموران بازرسی بگویید زیرا ممکن است تحت تاثیر دستگاه های بازرسی فلزیاب قرارگیرند.

دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب یا سایر دستگاه و لوازم های پزشکی

در صورتی که دستگاه تنظیم ضربان قلب، لوله انسولین یا سایر دستگاههای پزشکی دارید باید به مامور بازرسی فرودگاه در زمان ورود به قسمت بازرسی بگویید. باید اطلاعات پزشکی خود را به همراه داشته باشید که نشان دهنده شرایط پزشکی شما باشد. در صورت نیاز به بازرسی اضافه، یک اتاق بازرسی خصوصی در دسترس است. برای کسب اطلاعات بیشتر سایت Canadian Air Transport Security Authority را ببینید.

همراه داشتن سرنگ در سفر 

در صورت نیاز به همراه داشتن سرنگ یا سوزن با خودتان یک توضیح از پزشک تان یا یک گواهی نامه درمانی به همراه داشته باشید. در برخی کشورها، مسافری که همراه خود سرنگ و سوزن داشته باشد و هیچ گواهی مناسبی برای آنها نداشته باشد ممکن است به دردسر بیافتد. ممکن است خریداری سرنگ و سوزن در کشور خارجی دشوار باشد بنابراین به اندازه کافی تا پایان سفرتان به همراه داشته باشید. 

در صورت نیاز به همراه داشتن سرنگ و سوزن معمولا می توانید آنرا در ساک دستی خود
حمل کنید. قوانین خط هوایی را در وب سایت Canadian Air Transport Security Authority  پیش از سفرتان بررسی کنید تا زمان کافی برای فراهم کردن مدارک لازم را داشته باشید زیرا قوانین از یک کشور به کشور دیگر متفاوت است.

بیمه های مسافرتی، جهت پوشش هزینه های پزشکی که به صورت پیشامدهای تصادفی و یا اورژانسی و مریضی است، برقرار شده است. همچنین مواردی مانند گم شدن چمدان، دیر رسیدن به پرواز، نیاز به آمبولانس حتی هوایی، برگشت مسافر به کشور خودش، فیزیوتراپی، بستری شدن در بیمارستان و حتی عمل جراحی و ده ها مورد دیگر در یک بیمه مسافرتی وجود دارد، پرداخت هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور مبدا.

* جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به کشور در صورت بیماری و یا هر گونه حادثه * پرداخت هزینه های فوریتی دندانپزشکی * سرقت و یا مفقود شدن گذرنامه و خدمات مربوط به تاخیر ورود چمدان و یا تاخیر در پرواز هواپیما * بازگرداندن جسد متوفی به کشور مبدا * بازگرداندن کودکانی که بدون سرپرست مانده اند * آمبولانس و یا هلی کوپتر در صورت وقوع حادثه* دارو تا سقف تعیین شده در بیمه نامه * فیزیوتراپی * پرستار خصوصی *  آزمایشات پزشکی مورد نیاز از جمله سی تی اسکن * مراجعه پزشک به منزل بیمار در صورت نیاز که جزو خدمات جدید و مربوط به سفر به کشور امریکا می باشد.

فراموش نکنید بیمه مسافرتی را حتما از شخصی متخصص در این امر دریافت کنید تا در زمان Claim متوجه کاستی های بیمه که در اثر عدم تجربه و دانش ارائه دهنده آن می تواند رخ دهد نشوید. همیشه در نظر داشته باشید که هرگز بدون بیمه به سفر نروید، زیرا حادثه، لحظه، مکان و سن نمی شناسد.

ترجمه و اقتباس از:

Health News   و  www.cover4u.ca

Image courtesy of antpkr at FreeDigitalPhotos.net

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ