افراد ناتوان و مسافرت

مسافران دارای ناتوانی دیداری، شنیداری، حرکت یا سایر ناتوانیها باید بدانند که بسیاری از کشورها دارای استانداردهای مناسب درمقایسه با چیزی که در کانادا وجود دارد، نیست. بسیاری از کشورها دارای امکانات مناسب برای افرادی که روی صندلی چرخدار هستند یا ارایه خدمات برای افرادی با ناتوانی های شنیداری، دیداری و سایر ناتوانیها، نیستند.

به همین دلیل، شما باید خدمات در دسترس برای مسافران ناتوان در کشور مقصد را با تماس با government office in Canada بدست آورید. شما همچنین می توانید وب سایت فرودگاه در کشور مقصد را برای آشنایی با خدمات برای مسافران ناتوان بررسی کنید.

منابع و اطلاعات تکمیلی وب سایت Access to Travel دولت کانادا اطلاعاتی در مورد نقل و انتقال بین شهرهای کانادا با هواپیما، قطار، کشتی و اتوبوسهای بین شهری، نقل و انتقال محلی، دسترسی به خروجی های هواپیمایی، گردشگری ایالتی و استاندارهای خدمات را فراهم می کند. این وب سایت همچنین دارای یک ابزار آنلاین به نام Tips for Travellers with Disabilities  می باشد که اطلاعات برنامه ریزی سفر را در بردارد و سوالاتی را که افراد ناتوان مرتبط با نیازهای خود دارند را پاسخ می دهد.

نمایندگی نقل و انتقال کانادا برای اطمینان از اینکه خدمات نقل و انتقال و امکانات ( هوایی، راه آهن، کشتی و اتوبوس های بین شهری بر اساس ضوابط  فدرال در دسترس افراد ناتوان هستند، کار می کند. این نمایندگی نشریاتی را برای کمک به برنامه ریزی سفر فراهم می کند که بر اساس نیازمندیهای سفر می باشد.

اگر در هنگام سفر با وسایل نقلیه با مشکلی برخوردید که خودتان نتوانستید با افراد ارایه خدمات حل کنید این نمایندگی می تواند این مشکلات را حل کند. وب سایت Accessible Transportation نمایندگی شامل اطلاعات حمل کمکی های متحرک در هواپیماها، قطارها و کشتی ها، سوالات متداول در مورد وسایل نقلیه در دسترس، یک خبرنامه برای افراد ناتوان، یک راهنما برای سفر به نام Take Charge of Your Travel: A Guide for Persons with Disabilities و یک فهرست از لینک های وسایل نقلیه در دسترس می باشد.

اگر دارای اجازه نامه معتبر پارکینگ در کانادا هستید می توانید اجازه نامه تان را برای استفاده در هر کشور عضو  (International Transport Forum (ITF به همراه داشته باشید.

گرچه توصیه شده است که با مسولین محلی برای تعیین اینکه شما اجازه استفاده از آن را دارید یا خیر، سوال کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با وب سایت ITF مشاوره کنید. اجازه نامه پارکینگ برای کانادایی های ناتوان در کشورهایی که عضو ITF نیستند به ندرت شناخته شده است.

تلاش برای اطلاع رسانی در خصوص بیمه ها همچنان ادامه خواهد داشت تا روزی که شرکت بیمه رحیمیان شاهد ورود فردی، پس از وقوع رویدادی ناگوار برای اخذ بیمه نباشد.

تا زمانی که مسافری بدون بیمه، سفرش را به خاطره ای تلخ مبدل نکند، تا زمانی که فوت نتواند بازماندگان خانواده ای را از نظر مالی به مشکل بکشاند و تا سالی که در آن بیماران بیماری های خاص با کمال آرامش از جهت مالی، بتوانند به زندگی و درمانشان بپردازند.

نکته بسیار مهم دیگر، فراموش نکنید برای اینکه بتوانید از 100 درصد پوشش بیمه استفاده نمائید حتمن قبل از مراجعه به بیمارستان و یا دکتر و مراکز درمانی سرپایی با شماره تلفنی که در بیمه نامه و یا کارت بیمه نامه مسافرتی جهت مواقع اضطراری آمده است تماس گرفته شود، در چنین شرایطی معمولن شماره  claim  دریافت می کنید. عدم تماس به موقع طبق مفاد بیمه نامه موجب ضرر و زیان خواهد شد.

Image courtesy of Praisaeng at FreeDigitalPhotos.net

ترجمه و اقتباس از وب سایت Access to Travel

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ