750 میلیارد دلار ارث

در طی دهه آینده، CIBC Capital Market محاسبه کرده است که baby boomers ها 750 میلیارد دلار به ارث خواهند برد.

بنجامین تال اقتصادان اصلی CIBC Capita Market در The Looming Bequest Boom
می گوید که boomers کانادایی نزدیک است که بزرگترین سودی را که تا به حال بوده است را ببرند. تحقیقش آشکار می کند که اخیرا 2.5 میلیون نفر در کانادا بیش از 75 سال سن دارند.

انتظار است که این مقدار به طور عمده ایی در طی دهه آینده، که این گروه سنی تبدیل به بزرگترین و ثروتمندترین گروهی شود که تا به حال بوده با ثروت تخمینی 990 میلیارد دلار شود، افزایش یابد و در نهایت در حدود 750 میلیارد دلار به baby boomers می رسد.

این گزارش می گوید که بیش از نیمی از افرادی که اخیرا 50 تا 75 سال دارند، ارث دریافت کرده اند. میانگین این ارث در حدود 180000 دلار بود و این مطالعه دریافت که 40 درصد از افراد ثروتمند ارث شان را پس انداز یا سپرده گذاری کرده اند در حالی که بخشی از افراد کم درامد کانادایی از این پول برای هزینه های روزانه استفاده کردند.

تال تخمین می زند که این مقدار ثروت، موقعیت دارایی کانادایی های بین 50 – 75 ساله را کمتر از 20 درصد افزایش خواهد داد. چنانچه این انتقال ثروت، تاثیر زیادی بر اقتصاد کانادایی ها، بر اساس روشی که از آن استفاده می شود دارد.

تال می گوید ارث ممکن است برخی را برای خرج کردن بیشتر و سپرده گذاری کمتر تشویق کند در حالی که دیگران ممکن است کار خود را ترک کرده و تجارت خود را آغاز کنند. هنوز برخی ممکن است این پول را به فرزندانشان انتقال دهند که می تواند تعداد صاحبان خانه در بین کانادایی های جوان را افزایش دهد.

بر پایه تحقیق انجام شده، گر چه این ارث تاثیر زیادی بر بازنشستگی ندارد اما یک ارث میانگین احتمال بازنشستگی را تنها 3 درصد افزایش داده و تاثیر آن بر امنیت بازنشستگی به طور آماری بسیار زیاد اما نسبتا متوسط است و گزارش اینطور به پایان می رسد که ” ما هیچ دلیلی برای باور به اینکه موقعیت در کانادا بسیار متفاوت است، نداریم.

جدول فوق نشان می دهد که بین سالهای 2015-2006 مقدار ارث حدود 500 میلیارد دلار بوده و بین سالهای 2025 – 2016 این مقدار به بیشتر از 700 میلیارد دلار خواهد رسید.
همیشه در نظر داشته باشیم روزهای بازنشستگی از ما چندان دور نیست و در آن روزها استطاعت مالی بهترین فکر هر سالمندی محسوب می شود. فراموش نکنیم با هر میزان درآمد می توان پس انداز نمود و این فقط نیاز به آینده نگری دارد، امروز به فکر فردا باشیم.

ترجمه و منابع: http://insurance-journal.ca/author/andrew-rickard  و  http://www.cover4u.ca / www.cover4u.ca

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امورمالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ