رابطه خواب و آلزایمر

بیماری آلزایمر به آهستگی اتفاق می افتد. در ابتدا بخشهایی از مغز که تفکر، حافظه و زبان را کنترل می کند، درگیر می کند. افراد دارای بیماری آلزایمر در به یاد آوری چیزهایی که اخیرا اتفاق افتاده و نام افرادی که می شناسند، مشکل دارند.

(Mild cognitive impairment (MCI منجر به مشکلات حافظه بیشتر از معمول برای افراد در همین سنین می شود. بیشتر افراد اما نه همه افرادی که دارای MCI هستند مبتلا به آلزایمر می شوند.

نشانه های آلزایمر در طی مدت بدتر می شود. ممکن است افراد خانواده را به خاطر نیاورده یا در صحبت کردن، خواندن و نوشتن مشکل داشته باشند. آنها ممکن است چگونه مسواک زدن یا شانه کردن مو را فراموش کنند. کم کم آنها عصبی و پرخاشگر می شوند یا از خانه خارج شده و در خیابان سرگردان می شوند. در نهایت به مراقبت تمام وقت نیاز پیدا می کنند و این می تواند منجر به استرس بیشتر برای افراد خانواده که از آنها مراقبت می کنند شود.

آلزایمر معمولا پس از 60 سال شروع می شود. احتمال آن با بالا رفتن سن و در صورت اینکه فردی این بیماری را در خانواده تان داشته بالاتر می رود. این بیماری هیچ درمانی ندارد اگر چه برخی داروها ممکن است از افزایش نشانه های بیماری برای یک زمان محدود جلوگیری کنند.

آیا برای شما دشوار است که در طول شب بخوابید؟ آیا زمانی که از خواب بیدار می شوید احساس خستگی یا خواب آلودگی می کنید حتا زمانی که به اندازه کافی خوابیده اید؟ شما ممکن است اختلال خواب داشته باشید که متداول ترین آنها عبارتند از:

  • بی خوابی، دشواری در خوابیدن
  • قطع و وصل تنفس در هنگام خواب، اختلال در تنفس در هنگام خواب
  • سندرم بی قراری پاها،حس سوزش و خارش در پاها
  • میل شدید به خواب، حمله های خواب در طول روز، کابوس، خواب های وحشتناک، در خواب راه رفتن، صحبت در خواب، تکان های سر، خیس کردن رختخواب و دندان قروچه همه انواع مشکلات خواب هستند که اختلالات سیستم عصبی در هنگام خواب نامیده می شوند. برای بیشتر اختلالات خواب درمانهایی هست و برخی اوقات تنها داشتن عادت های خواب منظم می تواند کمک کند.

بیماری آلزایمر یک نوع متداول از جنون در بین افراد مسن است. جنون یک اختلال مغزی است که شدیدا بر توانایی فرد برای انجام کارهای روزمره تاثیر می گذارد.

در این خصوص پیشنهاد می شود با توجه به سطح توان مالی مان بیمه هایی نظیر بیمه  بیمارهای سخت اختیارکنیم، این بیمه به صورت های مختلف می تواند تا سقف 2 میلیون دلار معاف از مالیات را پوشش دهد. مبلغ قرارداد در صورت تشخیص به بیماری توسط پزشک، از طرف شرکت بیمه، به فرد بیمه شده پرداخت خواهد شد. این بیمه به دوره زمانهای متفاوت نظیرقرارداد سالانه، 5 ساله، 10 ساله، 20 ساله و تمام عمر قابل اختیار است و حتا با برگشت پول در صورت عدم بیماری به بیمه شده پرداخت می شود. بیمه بیماریهای سخت از کودک تا بزرگسال را در بر می گیرد.

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

ترجمه و اقتباس :  (ONDAY, June 1, 2015 (HealthDay News

www.cover4u.ca

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ