آلزایمر و اطرافیان

در آستانه روز جهانی آلزایمر هستیم و بد نیست از خود بپرسیم اگر ما ناغافل دچار این بیماری شویم چه خواهد شد؟ چه کسی از ما مراقبت می کند؟ آیا توان پرداخت هزینه های پرستار را داریم؟

آلویس آلزایمر، روانپزشک آلمانی پس از سال‌ها تحقیق توانست تعریفی علمی از این بیماری ارایه کند. این بیماری برای قدردانی از یک عمر تحقیق  آلویس آلزایمر، آلزایمر نامیده شده است. 31 شهریور (21 سپتامبر) روز جهانی آلزایمر است.

در حدود 24 ميليون نفر در جهان به بيماري آلزايمر مبتلا هستند و در هر 7 ثانيه يك نفر به این بيماري مبتلا مي‌شود. برآورد شده تا سال 2040 اين رقم به 81 ميليون نفر خواهد رسيد.

آلزایمر با از دست دادن حافظه کوتاه مدت، فراموش کردن آدرس ها و اسم ها آغاز می شود و کم کم تا آنجا پیش می رود که فرد حتا راه بازگشت به خانه را فراموش می کند. زمانی که برخی افراد با گذر زمان دچار فراموشی گاه به گاه خاطرات می شوند و مغز به صورت شدید و درحال پیشرفتی رو به زوال می رود.

در سال 2011 ، 747000 کانادایی بیماری آلزایمر یا سایر بیماری های مربوط به جنون داشتند  که 9/14 درصد از آنها 65 ساله یا بالاتر بودند. مسئله بسیار بد، تاثیر اقتصادی قابل توجه آلزایمر و سایر بیماریهای در این خصوص در کانادا می باشد:

  • برای یک پنجم کانادایی ها 45 ساله یا بیشتر، شکلی از مراقبت را برای بزرگسالانی که با مشکلات طولانی سلامت زندگی می کنند، فراهم می کند.
  • در سال 2011، پزشکان خانواده بیش از 444 میلیون ساعت بدون پول را برای مراقبت از کسانی که دارای ناتوانی روانشناختی بودند، پرداختند. این رقم معادل11 دلار میلیارد زیان درآمد و معادل  227760 ساعت تمام وقت کارمندان در زمان کار می باشد.
  • از طرفی عوارض روحی و جسمی پزشکان خانواده قابل ملاحظه است. آنچه از دیدگاه طرح و برنامه ریزی و مدیریت ریسک به آن میپردازیم توجه به آینده ای است که از آن چیزی نمی دانیم. هنگامی که بیماری های گوناگون را چک می کنیم متوجه می شویم همه ما در معرض هجوم نا ملایمات جسمی هستیم که فقط زمان آن در افراد، متفاوت است.

انجمن آلزایمر در سال 1978 در تورنتو کانادا تاسیس شد و در حال حاضر با بیش از 140 کامیونیتی فعالیت می کند. در تورنتو کانادا با دو زبان انگلیسی و فرانسه سرویس می دهد که با علامت اختصاری ASC  معرفی می شود.

بیش از 500000 کانادایی در حال حاضر با آلزایمر زندگی می کنند و پیش بینی رشد 1 میلیون نفر می رود. برای افرادی که خود و یا عزیزانشان درگیر آلزایمر هستند دولت تسهیلاتی مالیاتی درنظر می گیرد.

مشکل خانواده های چنین بیمارانی تنها فراموشی آنها نیست نگهداری و مراقبت از این بیماران بسیار سخت است نگهداری از آنها به وقت و نیروی زیادی احتیاج دارد خانواده باید قادر باشد فشارهای عصبی بر بیمار را تقلیل دهد و در همه مراحل مراقب ضربه هایی باشد که بر جسم و عواطف او وارد می آید.

هزینه این بیماران به مراتب مشکلی بزرگتر است به همین سبب بیشتر خانواده های  بیماران آلزایمری تحت فشار روحی و روانی و اقتصادی هستند. راهکار مناسب، تهیه بیمه در این خصوص است بیمه بیماریهای سخت که می تواند از 25000 تا 2 میلیون دلار پوشش در اختیار متقاضی قرار دهد زمانیکه سالم هستیم باید بیمه فوق را اختیار کنیم.

برای هر یک از ما چنین شرایطی ممکن است پیش آید بیمه در این خصوص موجب می شود از نظر مالی پوشش مناسب داشته باشیم و از پس هزینه های مالی و تعهدات بر آییم. پس از اخذ بیمه در این خصوص، در صورت تشخیص بیماری فوق توسط پزشک معالج تایید آن و گزارش به شرکت بیمه، فرد بیمه شده واجد شرایط خواهد بود در صورت عدم بیماری امکان اخذ پولهای پرداختی در بعضی از انواع این بیمه امکان پذیر است.

اقتباس: ویکی پدیا، انجمن آلزایمر

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ