زمانی که از سفر بازگشتید

افزایش سفرها در دنیا امکان آوردن بیماریها به کانادا را افزایش داده است. نمونه های آن شامل SARS) severe acute respiratory syndrome) در 2003 و ویروس آنفولانزا H1N1 در 2009 می باشد.

همه مسافران کانادایی مسولیت دارند که از خودشان در برابر بیماری در خارج از کشور محافظت کرده و از ورود بیماریهایی که می تواند بر سلامتی دیگر تاثیر بگذارد مراقبت کنند.

اگر بیمار شدید (مثل تب، کمبود تنفس) یا در صورتی که نشانه های بیماری از پیش موجود در هنگام سفر بدتر شد و در هنگام بازگشت به کانادا هنوز بیمار بودید به خدمه پرواز، مهماندار یا مسولان مرزی به محض رسیدن به کانادا درباره آن بگویید.

اگر پس از بازگشت دارای نشانه های بیماری بودید پزشکتان را ملاقات کنید. به او در مورد جاهایی که سفر کرده یا زندگی کرده اید اگر درمانی دریافت کرده اید ( انتقال خون، تزریق، خدمات دندان، جراحی ) بگویید.

در صورتی که از داروی ضد مالاریا در هنگام سفر استفاده می کردید باید تا اتمام دوره دارو و حتا پس از بازگشت به کانادا آنرا ادامه دهید.

اگر به منطقه ایی سفر کرده اید که در آنجا مالاریا وجود داشته و پس از یکسال از بازگشت به کانادا تب داشتید، به پزشک مراجعه کنید زیرا داروهای ضد مالاریا هیچ تضمین قطعی برای محافظت در برابر مالاریا ندارند.

توصیه های سفر

 • یک ارزیابی سلامت پیش از سفر از کلینیک سلامت سفر یا پزشک خودتان بگیرید.
 • مطمئن شوید که پوشش بیمه سفر سلامت کامل هم برای جراحت و هم بیماری را دارید.
 • آمادگی عادت کردن به بی خوابی ناشی از تفاوت ساعت کشورها، بیماری ارتفاع، شوک های فرهنگی و تاثیرات گرما را داشته باشید.
 • مدارکی از نیازهای خود به هرگونه داروی تجویز شده را به همراه داشته باشید.
 • مراقب هشدارهای آب و غذایی باشید.
 • دستانتان را به طور متناوب بشویید.
 • مقدار زیادی آب سالم برای پیش گیری از کمبود آب بنوشید.
 • به خاطر داشته باشید که در صورت تجویز، داروی ضد مالاریا را مصرف کنید.
 • مراقب هشدارها در برابر حشرات باشید.
 • از کرم ضد آفتاب تا کمترین  SPF 15 استفاده کنید.
 • حتمن در صورت داشتن رابطه جنسی در هنگام سفر از کاندوم استفاده کنید.
 • هرگز از سرنگ ها و سوزن های مشترک استفاده نکنید.
 • به خاطر داشته باشید که شنا کردن در آب های آلوده احتمال ابتلا به عفونت های انگل دارد.
 • در صورتی که پس از یکسال از بازگشتن به کانادا  از منطقه ایی که به داشتن مالاریا معروف است تب داشتید، بی درنگ پزشکتان را ملاقات کنید.

مهمترین مزایای پوشش بیمه نامه مسافرتی به شرح زیر است:

پرداخت هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور مبدا * جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به کشور در صورت بیماری و یا هر گونه حادثه * پرداخت هزینه های فوریتی دندانپزشکی * سرقت و یا مفقود شدن گذرنامه و خدمات مربوط به تاخیر ورود چمدان و یا تاخیر در پرواز هواپیما * بازگرداندن جسد متوفی به کشور مبدا * بازگرداندن کودکانی که بدون سرپرست مانده اند * آمبولانس و یا هلی کوپتر در صورت وقوع حادثه* دارو تا سقف تعیین شده در بیمه نامه * فیزیوتراپی * پرستار خصوصی *آزمایشات پزشکی مورد نیاز از جمله سی تی اسکن * مراجعه پزشک به منزل بیمار در صورت نیاز که جزو خدمات جدید و مربوط به سفر به کشور امریکا می باشد.

بیمه مسافرتی با هدف دستیابی به آرامش روانی مسافر در طول سفر تبیین شده، بنابراین عاقلانه این است که با اخذ بیمه از پرداخت هزینه های سنگین در وضعیت های اضطراری جلوگیری کنیم.

مرجع :   www.cover4u.ca

Image courtesy of nenetus at FreeDigitalPhotos.net

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ