زمانی که عشق ضربه می زند

معمولا گفته می شود که عشق ضربه می زند به ویژه زمانی که رابطه به اتمام می رسد.  اما چه کسانی از جدایی بیشتر ضربه می خورند … زنان یا مردان؟

محققان از بیش از 5700 نفر در 96 کشور سوال کردند و میزان صدمات جسمی و روحی ناشی از جدایی را به نسبت یک بر ده برآورد کردند. یک نفر هیچ صدمه ای نمی دید و برای 10 نفر غیر قابل تحمل بود.

نتیجه چه بود ؟ جدایی صدمات جسمی و روحی بیشتری به زنان می زد. اما محققان دریافتند که زنان حالشان کاملا بهبود یافته و در غلبه با آن قوی ترهستند … در صورتی که مردان هرگز کاملا فراموش نکرده اما در عوض به راحتی تغییر وضعیت می دهند.

یکی از نویسندگان تحقیق می گوید،” مردم کارشان را از دست می دهند، دانش آموزان از کلاس بیرون انداخته می شوند و افراد می توانند به صورت شدیدی الگوهای رفتاری مخرب را ادامه دهند ” بنابراین مهم است که فهم بهتری از غم و اندوه پس از جدایی داشته باشیم تا راه هایی برای تسکین اثراتش بیابیم.

تفاوتهای سلامت تفاوتهای سلامت اشاره به تفاوت وضعیت سلامت در افراد و گروههای مختلف دارد. برخی گروه ها در مقایسه با دیگران ، دارای میزان بالاتری از بیماریهای خاص ، مرگ و میر و رنج و ناراحتی بیشتری هستند.

این گروه ها ممکن است بر اساس :
• نژاد
• قوم
• وضعیت مهاجرت
• ناتوانی
• جنسیت
• گرایشات جنسیتی
• جغرافیا
• درآمد
متفاوت باشند. سلامت مردان در مقایسه با زنان ،مردان باید توجه بیشتری به سلامتشان داشته باشند، چون احتمال اینکه مردان
• دخانیات استعمال کرده و الکل بنوشند
• انتخابهای ریسک دار و ناسالم داشته باشند
• از بررسی های پزشکی منظم و مراقبت پزشکی طفره بروند بیشتر است.

همچنین برخی شرایط سلامتی تنها بر مردان تاثیر می گذارد. مثل سرطان پروستات و کاهش تستوسترون و احتمال بیشتری دارد که مردان با بیماریهای مثل سرطان روده یا بیماری قلبی مواجه شوند که این بیماریها با درمان و تشخیص اولیه قابل درمان هستند. با آزمایشهای پزشکی می توان بیماریها را سریع تر تشخیص داد و آسان تر درمان کرد.

بسیار حائز اهمیت است که آزمایشهای پزشکی مورد نیاز را انجام دهیم.

سلامت روانی
سلامت روانی شامل سالم بودن از لحاظ احساسی، روانی و اجتماعی است که بر چگونگی فکر، احساس و رفتار ما در زندگی تاثیر می گذارد . همچنین بر چگونگی تصمیم گیری برای مدیریت استرس ها در ارتباط با دیگران و انتخاب کردن کمک می کند. سلامت روانی در هر مرحله از زندگی از کودکی تا نوجوانی تا سنین جوانی بسیار مهم است. بیماریهای روحی اختلالات جدی ایی هستند که می توانند بر فکر، حالت و رفتار شما تاثیر بگذارند.

موارد بسیار زیادی از اختلالات روحی وجود دارند. سابقه ژنی وخانوادگی نیز نقش بزرگی را ایفا می کند. تجربه های زندگی شما مثل استرسها یا سابقه بدرفتاری ها نیز ممکن است تاثیر گذار باشد. عوامل بیولوژیکی نیز می تواند بخشی از علت باشد.

اختلالات بیولوژیکی متداول هستند اما درمانشان در دسترس است.

سلامت زنان
زنان مسائل سلامت منحصر بفردی دارند و برخی از مسائل سلامت که بر مردان و زنان تاثیر دارد می تواند بر زنان تاثیر متفاوتی داشته باشد.
مسائل منحصر بفرد شامل بارداری، یائسگی و شرایط اندام های زنانه می باشد. زنان می توانند توسط مراقبت های پیش از زایمان و اولیه منظم، بارداری سلامتی داشته باشند. باید به آنها توصیه شود که آزمایش های سرطان سینه، رحم و تراکم استخوان را انجام دهند.

همچنین زنان و مردان دارای مشکلات سلامت مشابه هستند. اما این مشکلات می تواند بر زنان تاثیر متفاوت داشته باشد. برای مثال،
• احتمال مرگ زنان در اثر سکته قلبی بیشتر از مردان است.
• احتمال بروز نشانه های افسردگی و اضطراب در زنان بیشتر از مردان است.
• تاثیرات بیماریهای انتقالی جنسی می تواند در زنان جدی تر از مردان باشد.
• ورم مفاصل بر زنان بیشتر از مردان تاثیر دارد.
• احتمال وجود مشکلات مجاری ادراری در زنان بیشتر از مردان است.

در این خصوص پیشنهاد می شود با توجه به سطح توان مالیمان بیمه هایی نظیر بیمه بیمارهای سخت اختیار کنیم، این بیمه به صورت های مختلف می تواند تا سقف دو میلیون دلار معاف از مالیات را پوشش دهد. مبلغ قرارداد در صورت تشخیص به بیماری توسط پزشک، از طرف شرکت بیمه، به فرد بیمه شده پرداخت خواهد شد.

این بیمه به دوره زمانهای متفاوت نظیر قرارداد سالانه، 5 ساله، 10 ساله، 20 ساله و تمام عمر قابل اختیار است و حتا با برگشت پول در صورت عدم بیماری به بیمه شده پرداخت می شود. بیمه بیماریهای سخت از کودک تا بزرگسال را در بر می گیرد. در مدلی از این بیمه نامه فرد تنها کافیست در یک دوره کوتاه مدت، نظیر 10 سال پرداخت کند و بدون هیچگونه پرداختی دیگر، تمامی عمر بیمه باشد.

ترجمه و منابع: Health news , www.cover4u.ca

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ