آسپرین درمانی

بر اساس مطالعات جدید، بیش از نیمی از بزرگسالان آمریکایی بالاتر از 45 سال به طور روزانه یک مقدار آسپرین مصرف می کنند. اما آیا باید مصرف کنند؟

بیش از 2500 فرد بین سن 45 و 75 سال به سوالات در مورد مصرف آسپرین پاسخ
دادند . 52 درصد گفتند که اخیرا آسپرین استفاده می کنند در حالی که 21 درصد دیگر،
از این دارو برخی اوقات در گذشته استفاده کرده اند.

به دلیل احتمال خونریزی مربوط با آسپرین، وزارت دارو و غذا تنها مصرف روتین در بیمارانی که حمله یا ضربه قلبی داشته اند را  توصیه می کند. اما مطالعه نشان می دهد که 81 درصد از کسانی که آسپرین مصرف می کنند هیچ سابقه پزشکی ندارند. پاسخ دهندگان گفتند که دلیل مصرف انها جلوگیری اولیه از حمله یا ضربه قلبی، سرطان و یا بیماری آلزایمر، معمولا پس از صحبت در مورد درمان با پزشک شان است.

نویسنده اصلی می گوید ” هیچ شکی نیست که مصرف آسپرین برای افرادی که تجربه اولین حمله  یا ضربه قلبی یا ورم گلو  داشته اند ، ارزشمند است ” اما استفاده از آن برای پیش گیری یک مساله متفاوت است “. او می گوید: ” این مطالعه  نشان می دهد که افراد بیشتر و بیشتری که دارای احتمال بالای خطر بیماری نیستند تصمیم به مصرف آسپرین می گیرند.” نتیجه کلی این گزارش: نیاز به مطالعه  بیشتر برای مناسب بودن مصرف منظم آسپرین و ایجاد تعادل در ارتباط با احتمال خطر و فواید آن است.

اگر دارای نوعی از بیماری رگهای خونی یا قلبی هستید یا اگر دارای جریان ضعیف خون به مغزتان می باشید پزشک شما توصیه خواهد کرد که از رقیق کننده خون استفاده کنید. رقیق کننده خون خطر حمله یا ضربه قلبی را توسط کاهش دادن شکل لخته های خون در سرخرگ  و سیاهرگ، کاهش می دهد. همچنین ممکن است از رقیق کننده خون در صورت داشتن:

* ضربان قلبی نامنظم که انقباض نامنظم رشته های عضلانی گفته می شود

    • * جراحی دریچه قلبی

* نارسایی قلبی ارثی استفاده شود .

دو نوع رقیق کننده اصلی خون وجود دارد. داروهای ضد انعقادی نظیر heparin  یا warfarin که Coumadin هم نامیده میشود که بر روی واکنش های شیمیایی در بدن شما برای طولانی کردن شکل دهی یک لخته خون کار می کند. داروهای ضد پلاکتهای خونی مثل آسپرین، از توده شدن و شکل دادن لخته سلولهای خونی که پلاکت نامیده میشود، جلوگیری می کند.

به سوالات پزشکی در بیمه نامه هایی نظیر بیمه های مسافرتی، عمر، سلامتی، دارو می بایست به درستی جواب داد.

زمانی که از رقیق کننده های خون استفاده می کنید کاملا بر اساس راهنما  مصرف کنید و پزشک  خود را از همه داروها و مکمل هایی که استفاده می کنید مطلع کنید.

بیمه کمک بزرگی در مسیرزندگی خانواده هاست. بیمه را مانند همیشه نیازی برای همه افراد دانسته و بخصوص آن را به کسی که قرار است به تنهایی عهده دار بخش مالی خود و یا احتمالا خانواده و یا فرزندش باشد توصیه می کنیم.

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است .

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ